Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Alternatívne média sú proruskejšie ako Rusi. Vyvrátenie objektivity alternatívnych médii

(Aj napriek tomu, že tento portál sa špecializuje na tému kresťanstva, zverejním tu aj článok z iného súdka)

 Alternatívne média vyčítajú neobjektivitu a jednostrannosť radikálne politicky korektných médii ako je Denník N a Denník SME. Napriek tomu, že sa alternatívne média silne oháňajú slovom pravda a objektivita, dopúšťajú sa presne rovnakých chýb. Medzi Denníkom N, Denníkom SME a alternatívnymi médiami nie je žiaden rozdiel, oboje sú rovnako extrémistické do jednej a do druhej strany. 
            Radikálne proruské alternatívne média sa netaja tým, že považujú Ruské ruskojazyčné média za objektívne. Nech sa páči: Kým alternatívne média nikdy ani pol slovo kritika na ruskú vládu neuvedú, v Rusku ruské média okrem pochvalných krokov vlády, nemajú vládu problém aj silne kritizovať. Napriek tomu, alternatívne všetky kritické správy na Ruskú vládu z ruských médii poctivo cenzurujú!!! Alternatívne média sú pokrytci: hoci navonok sa tvária ako považujú ruské média za objektívne, v skutočnosti z nich cenzurujú všetky kritické informácie na vládu. 
            Priaznivci a novinári alternatívnych médii nikdy nepriznajú, že Ruská vláda môže mať aj nejaké chyby a negatíva. Na objektívnu kritiku Ruska reagujú veľmi agresívne, podráždene a označia ju za produkt proamerickej propagandy a tretieho sektoru.
            Alternatívne média sa snažia byť pápežskejšie ako pápež a proruskejšie ako Rusi.

Zúfalstvo alternatívnych médii

Alternatívne média zo začiatku vznikli s dobrým úmyslom a zo začiatku si svoju úlohu plnili dobre. Bola to protiváha proti politickej korektnosti mainstreamových médii. Veci sa ale veľmi rýchlo a dynamicky menia. Mainstramové média sa medzičasom pod tlakom alternatívnych stali objektívne a alternatívne média stratili svoj význam. Alternatívne média už nemajú za čo kritizovať mainstreamové média a preto len zúfalým spôsobom vyhľadávajú čo by mohli kritizovať, pretože kritizovať už nie je čo. Alternatívne média takto svojim spôsobom bojujú o svoju existenciu, pretože by nemali o čom písať a tak by zanikli.
Uvediem ak konkrétne príklady. Nakoľko mainstreamové média sú vyvážené a objektívne, a nemajú čo alternatívne na nich nájsť, tak im neostáva nič iné ako dookola neustále kritizovať bulvár: ultra-radikálne proamerické denníky Denník SME a Denník N. Alternatívne média ale označujú Denník SME a Denník N maistream. Tak dajú všetky alternatívne média do jedného vreca (aj keď som možno tak priamo nepovedia, ale hovoria to v takom kontexte, že poslucháči to tak jednoznačne pochopia) a hurá: zas máme zámienku zbytočne nenávidieť nejakú skupinu ľudí a zbytočne rozdeľovať spoločnosť. To čo robia alternatívne média je veľké zlo (hoci sa sami mylne domnievajú ako bojujú proti zlu), keď vytvárajú umelé rozbroje a nepriateľstvá medzi dvoma názorovými tábormi.
Zaoberať sa naprosto okrajovými médiami, s veľmi malou hŕstkou čitateľov s minimálnym vplyvom ako je Denník SME a Denník N je prinajmenšom hlúpe. Hlúpi novinári s alternatívnych médii ešte nepochopili, že robia týmto denníkom len reklamu ak sa nimi zaoberajú siahodlhými nepriateľmi. Nebyť alternatívnych médii, tak Denník SME a Denník N by už dávno skrachovali. Jedine alternatívne média robia obojím denníkom reklamu.
            Zúfalým alternatívnym médiám, ktoré už nemajú o čom písať, tiež neostáva nič iné ako kritizovať rôzne nepopulárne okrajové osobnosti/ľudí z mainstreamového táboru, ktoré majú nejaké extrémne názory (napr. ich šialene rusofóbne názory, extrémne radikálne proimigrantské výroky). Tak sa zbytočne vytvára nenávistná atmosféra. Uletení ľudia s extrémnymi názormi sa nájdu vždy a nie je treba sa tým zaoberať. Úlety sa nájdu vždy. A z toho druhého táboru - alternatívnych médii sa nájde ešte omnoho viac extrémnych názorov. 
            Už dosť bolo nenávisti: je nevyhnutné, aby novinári/moderátori s alternatívnych médii zmenili seba, zmenili svoje myslenie a začali robiť svoju prácu a spravodajstvo úplne inak.
                 Nikdy sa mi nepodarilo pochopiť, prečo sa alternatívne média tak veľmi zaoberajú aktivistom Jurajom Smatanom. V alternatívnych médiach mu venujú prehnanú pozornosť a šírila sa paranoja zo Smatanu. Šírili zbytočnú nenávisť. Ahlavne alternatívne média nepochopili, že oni sú tí, ktorí robia Smatanovi reklamu najviac. Altrernatívne média pozostávajú z hlupákov, ktorým to nedôjde. Ak by ignorovali aktivitu Smatanu, tak nikto by na Slovensku ani nevedel, že tu existuje nejaký Smatana. Viac tu http://krestanstvo.czweb.org/clanky/sirenie-nenavisti-darebak-smatana-znici-vsetky-alternativne-weby

Dvojaké metre alternatívnych médii

Na jednej strane alternatívne média veľmi kritizujú protiextrémistický zákon Žitňanskej, ktorý ohrozuje slobodu prejavu, na druhej strane spoľahlivo cenzurujú reálne fakty o Rusku, kde majú úrady v právomoci vymazať politicky nepohodlné príspevky na sociálnych sietiach a často sú ľudia aj zatváraní za prejav na internete. To je vyváženosť a objektivita alternatívnych médii, ktoré sa tak veľmi oháňajú slovom „pravda“ a „objektivita“. Zaujímavé dvojaké metre. Téma cenzúry internetu v Rusku je v alternatívnych médiach spoľahlivo cenzúrovaná tabu téma, ktorá sa nikdy neotvára,nikdy sa o tom nediskutuje.
Alternatívnym médiam neide o pravdu ale o ideológiu.

Keď si alternatívne média myslia, že Rusko je bezchybné, nech vyvrátia, že cenzúra internetu a mazanie obsahu na sociálnych sietiach vládou v Rusku je klamstvo prozápadnej propagandy. Ale oni o tejto téme zbabelo mlčia. Pretože im neide o pravdu ale o propagandu. V žiadnom prípade im neide o hľadanie pravdy!

Digitálna demencia so sociálnych sietí pomáha propagande

Ľudia dnes tak veľa času presedia na sociálnych sietiach, že ani nemajú čas ani energiu rozmýšľať. Na sociálnych sietiach človek stratí veľa nielen času ale aj energie. Každá masovo zdieľaná informácia sa mení na akýsi egregor do ktorého človek dáva veľa energie. Tým, že ľudia nemajú čas rozmýšľať, tak potom veľmi ľahko naletia hlúpej naivnej propagande alternatívnych médii. Väčšina skalných priaznivcov alternatívnych médii idealizuje Rusko a považuje ho za také čisté dobro, že na akúkoľvek kritiku Ruska reagujú extrémne radikálne a aj pravdivú kritiku Ruska označia za dielo mimovládok Geroga Soroša

Alternatívne média a problematika LGBT 

Objektivita informovania alternatívnych médii o téme LGBT. Cca 10% článkov na kresťansky orientovanom alternatívnom médiu hlavnespravy.sk obsahujú informácie o LGBT a to vyložene silne negatívnom a silne kompromitujúcom kontexte. Informujú výlučne jednostranne a vyberajú len tie najviac negatívne informácie o LGBT komunite. Sú to články tohto typu, ukážka: Transgender osoba žaluje katolícku nemocnicu za odmietnutie zákroku potrebného na zmenu pohlaviahttp://www.hlavnespravy.sk/transgender-osoba-zaluje-katolicku-nemocnicu-za-odmietnutie-zakroku-potrebneho-na-zmenu-pohlavia/882243
Veci je treba posudzovať úplne bez emócii a nezaujato: neriešme či je LGBT agenda dobrá alebo zlá.
K čomu sú pre spoločnosť takéto okrajové informácie dobré, okrem toho, že to u ľudí vyvolá nenávisť a negatívne emócie? Tiež vlnu nenávisti si neodnesú len transgender ľudia ale aj lesby, bisexuáli a podobne. Ľudia si to interpretujú postojom, komentáre to dokazujú.
Ja ako nezávislý človek, musím povedať, že o LGBT problematike informuje omnoho viac objektívne Denník N, ktorý je považovaný na Slovensku ako najmenej objektívne ultra radikálne proamerické a liberálne médium. Ale ani na Denníku N nenájdete každý druhý článok o tom, ako je potrebné presadiť homosexuálne manželstvá a podobne, a k tejto problematike sa ani veľmi nevyjadrujú. Naproti hlavnespravy.sk neustále v každom druhom článku zverejňujú silne kompromitujúce informácie o LGBT problematike. Hlavnespravy.sk omnoho viac radikálne nanucujú názor čitateľom ako Denník N. Kto je tu teraz viac objektívny?!
                 Objektivita informovania portálu hlavnespravy.sk je asi taká ako keby som sa napr. ja stal vlastníkom portálu aktualne.sk a prikázal novinárom písať každý druhý článok o pedofilných zneužívaniach detí katolíckych kňazov a ešte by som sa všade chválil s tým aký som ja jediný objektívny. Takáto propaganda by vzbudzovala v ľudoch dojem, že pomaly každý kňaz je pedofil, čo nie je pravda. A presne v rovnakej kvalite informujú aj hlavnespravy.sk