Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Bioetika: interrupcia, eutanázia, umelé oplodnenie

Na všetky tieto veci majú kresťania (a obzvlášť Katolícka cirkev - Vatikán) silne negatívny názor. Poďme sa ale na tieto veci pozrieť zo šamanského pohľadu – pohľadu pravdy.

Interupcia

V tejto veci môžeme dať čiastočne za pravdu kresťanom. Existuje viacero metód pre potrat. Pri potrate tečie krv z dieťaťa a to robí démonickým bytostiam supai nesmierne veľkú radosť – vtedy majú doslova hostinu. Pri tomto zákroku ide nesmierne veľa negatívnej energie do matky a lekára a sestričiek. Nie nadarmo matka má po potrate tzv. postabortívny syndróm, čo sú psychické problémy po potrate.

Potrat by som predovšetkým vtedy, keď lekári s istotou vedia, že dieťa bude vážne postihnuté. Podporovať rodenie vážne postihnutých detí v spoločnosti, je podobné, akoby sme podporovali rast rakovinových buniek. Potrat by sa podľa šamanizmu mal robiť metódou aby dieťa pri zákroku netrpelo a netiekla pri tom žiadna krv.

Kresťania dogmaticky bez dôkazov hovoria, že už hneď oplodnené vajíčka a zigota má dušu. Zo šamanského hľadiska sa ale duša vteľuje do jedinca až neskôr v určitom neskoršom štádiu

 

Eutanázia

Kresťania hovoria, že život je treba za každú cenu chrániť. Ak si dáš urobiť eutanáziu, pôjdeš zaručene do pekla, hovorí cirkev. Samozrejme kresťania nevidia, čo bude po smrti, ale šamani áno, a žiadne peklo daného človeka po eutanázii nečaká.

V prípade vážne chorých ľudí by myslím, eutanázia bola rozumná vec. Nemá zmysel držať pri živote nejakého veľmi chorého človeka, ktorý ani nie je pri rozume. Vážne chorý človek (hlavne psychicky) sa už nedokáže duchovne vyvíjať a jeho život už nemá zmysel. Eutanázia je len urýchlenie jeho duchovného vývoja – na druhom svete bude daná duša slobodnejšia a nebude uväznená vo svojom tele. Tiež opatrovanie vážne chorých ľudí (napr. v nemocniciach) stojí veľmi veľa finančných prostriedkov zdravotnú poisťovňu. Tiež opatrovanie chorých ľudí stojí príbuzných veľa námahy starostí a utrpenia.

Eutanázia by sa mohla vykonať nielen u starých ale aj u mladých ľudí alebo detí, ak sa narodia s vážnym postihnutím. Navyše aj jeden šamanský učenec sa počas astrálneho cestovania priamo rozprával s nejakou dušou, ktorá sa vtelila do psychicky vážne postihnutého tela. Duša mu hovorila, že ju to duchovne posunulo dozadu a veľmi jej uškodilo vteliť sa do takého postihnutého tela. Duša striktne odporúčala tieto veci vážne riešiť – to znamená mala by sa u takýchto ľudí robiť eutanázia

 

Umelé oplodnenie

Vatikán jednoznačne zamieta umelé oplodnenie.

Ľudia dnes plodenie detí často odkladajú na neskôr a vo vyššom veku je neplodnosť významne pravdepodobná. Umelé oplodnenie je alternatíva k neplodnosti

Predovšetkým existujú dve druhy umelého oplodnenia:

a) darca daruje semeno, v laboratóriu ho uskladnia zamrazia a trochu zriedia. Semeno sa odovzdá žene a tá si ho v ovulačnom období aplikuje do pošvy a pokúsi sa o oplodnenie. Môže si to robiť buď žena sama alebo pomáha pri tom lekár

b) in vitro oplodnenie: odborníci musia zohnať vajíčka a spermie od darcov. Darcom môže byť aj jeden z rodičov, ktorý je plodný. V laboratóriu musí odborník oplodniť viacero vajíčok spermiami. Pokiaľ viem robí sa to tak, že sa mikroinjekciou vstrekne do vajíčka jedna spermia a tak dôjde k oplodneniu. To je teda dosť neprirodzený spôsob a tým, že môžu vybrať práve nejakú geneticky nekvalitnú spermiu, môže to mať sa následok nízku inteligenciu a náklonnosť na choroby u takýchto potomkov. Výskumy potvrdili vyššie sklony k najrôznejším chorobám u takýchto jedincov.

Kresťania (Vatikán) tiež argumentujú, že umelé oplodnenie je zlé preto, lebo sa do maternice dá viac oplodnených vajíčok a len niektoré sa uchytia takže sa podľa nich zabije niekoľko životov – myslím, že tento argument je hlúposť.

V každom prípade z medicínkeho hľadiska má táto metóda „in vitro“ určité menšie riziká

Z pohľadu šamanizmu na umelom oplodnení nie je nič zlé - duša sa može rovnako kvalitne vteliť a vivíjať ako pri prirodzenom oplodnení. To že umelé oplodnenie je zlé, je len náboženská dogma, nič viac.

http://en.wikipedia.org/wiki/Intracytoplasmic_sperm_injection

http://en.wikipedia.org/wiki/In_vitro_fertilization