Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Keď psychicky narušený jedinec osloví takmer 10-tisíc ľudí. Konšpiračná FB stránka Strážca Poznania, Mário Oláh

Čo je to vlastne stránka Strážca Poznania? Ide o Facebookovu stránku plnú tých najšialenejších konšpirácii, Kremeľských hoaxov a iných šialených spirituálnych nezmyslov, ktoré sa nezakladajú ani na faktoch ani na čo i len štipke logiky či zdravého rozumu. Sem tam napíše aj niečo zmysluplné, čo môže byť hlavný dôvod, prečo môže táto stránka ľudí lákať. Autor stránky je Mário Oláh, má aj svoj blog, minimálne dočasne bol aj redaktorom časopisu Zem a Vek.
 

V minulosti som si s Máriom písal emaily a čo nastalo potom

Mária som spoznal tak, že som si našiel jeho blog, kde ako jediný podrobnejšie popísal ako to vyzerá na spirituálnych zájazdoch do Peru za domorodcami - šamanmi a ako to vyzerá na kurzoch Petra Chobota. Písal som mu aj o hypotetickej budúcej spolupráci v oblasti spirituality, pretože ľudí s podobnými záujmami nie je veľa. To, že na blogoch sa zaoberal prevažne o temných témach sa mi nepáčilo, prišlo mi to trochu divné, avšak to som mu toleroval, pretože žiaden človek nie je dokonalý ani ideálny. Komunikoval so mnou ako normálny človek. Poslal som mu svoju stránku a kupodivu ma pochválil za to, že kritizujem Kremľom podporované dezinformačné média. Dňa 23. 9. 2017 mi Mário ukázal svoju novu FB stránku ktorú práve úplne nanovo založil. Úplne zo začiatku tam zverejňoval v celku normálnu vecnú filozofickú kritiku kresťanstva. Dokonca som zopár kamarátom túto stránku spropagoval, čo som neskôr trpko oľutoval. Po nejakom prvom alebo druhom mesiaci tam už začal zverejňovať konšpirácie a iné šialené nezmysly. Okamžite som zrušil lajk jeho stránke, zrušil odbery a prerušil s ním akékoľvek kontakty. Ten chlapík bol vždy nejaký divný ale tentokrát sa chudáčisko úplne zbláznil.
Zájazd do Peru mu tiež nejako nepomohol, pretože nie je to požehnané, nakoľko Petr Chobot to robí výlučne len pre peniaze. Petrovi Chobotovi, ktorý je mimochodom kritik Kremeľskej propagandy, Mário dobré meno vôbec nerobí. (Poznámka na okraj: Do budúcna už Chobot kritizovať Kremeľskú propagandu nebude, pretože jeho najbližšia spolupracovníčka sa stala žena ktorá verí na hoaxy najtvrdšieho kalibru, takže už len kvôli pokoju v medziľudských vzťahoch si to nemôže dovoliť).
 
Osobná Facebookova stránka Mária nepotrebuje komentár – prejav psychicky zdravého človeka to určite nie je. Rovnako popis FB stránky Strážca Poznania.
 

Prečo taká veľká sledovanosť jeho stránky?

Keď som sa po dlhšom čase pozrel na FB stránku Strážca Poznania, neveril som vlastným očiam. Za 15 mesiacov Mário získal viac ako 9-tisíc odberateľov. Preboha živého, 9-tisíc ľudí sa zaujíma o takéto výkali? Veľmi smutné.
                   Psychicky narušení ľudia budú medzi nami vždy a to samo o sebe nie je až tak veľký problém. Omnoho horšie je vysoká sledovanosť. Je to smutný fakt, pretože to reprezentuje úpadok celej spoločnosti. Žijeme v dobe kedy ľudia doslova vyhľadávajú psychopatov a hľadajú v nich útechu. Mário nie je jediný. Zoberme si takého Rudolfa Vaského a Martina Daňa. Rovnako mnoho redaktorov a blogerov Hlavných Správ sú ľudia, ktorí psychicky teda vôbec nie sú v poriadku.
 
 

0 Comments

  1. No comments yet.

Basic HTML tags are allowed.