Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Mediálna vojna medzi alternatívnymi a mainstreamovými médiami. Proamerická vs. Proruská propaganda

Aj napriek tomu, že tento portál sa špecializuje na tému kresťanstva, zverejním tu aj tento článok iného razenia:

Zaujímavosť: alternatívne a proruské média majú o niečo väčší vplyv a úspech na Slovensku ako v Česku.

Môj názor je taký je propagandy je úplne rovnako v alternatívnych aj mainstreamových médiach. V oboch druhoch médii sa nájde rovnako veľa nepravdivých informácii. V oboch druhoch médii sa dá nájsť ako aj pravda tak aj klamstvá či propaganda.
Ľudia sú ale veľmi hlúpi a často sa dívajú na oboje druhí médii čiernobielo a zjednodušene. Ľudská hlúposť nepozná hraníc. Je veľmi smutné sa dívať na to, ako ľudia vôbec nemajú zmysel pre pravdu a ako ľahko sa dajú uniesť propagandou ako ľahko sa stanú obeťou propagandy. Ľudia daný článok považujú za pravdivý alebo nepravdivý len podľa toho kritéria, či bol daný článok napísaný v alternatívnych alebo mainstreamových médiach.

Je smutné sa dívať na ľudskú hlúposť, keď priaznivci alternatívnych a proruských médii považuje úplne všetky články v proamerických médiach sa čisté klamstvo – a platí to aj naopak. Ďalej ľudia ktorí sa stali obeťou proruskej propagandy nie sú schopní priznať žiadnu kritiku na adresu Ruskej vlády a Putina –Putin a Ruská vláda je podľa nich prakticky ideálna a bezchybná.A opaltí to aj opačne samozrejme.

Mnohí ľudia majú v sebe primitívne zvieracie pudy a nevedia rozmýšľať inak ako čiernobielo. Medzi oboma mediálnymi prúdmi vznikajú zbytočne veľké hádky, nepriateľstvo, nenávisť. Oboje mediálne tábory sa vzájomne obviňujú so spoluprácou s americkou alebo ruskou tajnou službou.
Ukážkový príklad nenávisti je tu https://www.youtube.com/watch?v=mSzk2F31144

Ľudia sfanatizovaní proruskou propagandou akúkoľvek kritiku na adresu Ruska zo strany médii hlavného prúdu považujú automaticky za klamstvo, podvrh a propagandu americkej tajnej služby. Ani sa len nezamyslia nad tým, či náhodou v článku kritizujúcom Rusko môže byť aspoň drobný útržok pravdy, ani sa len nezamyslia nad tým, či by náhodou pravda mohla byť iná ako čiernobiela.

Čiernobiely primitivizmus a ľudská hlúposť sa ukazuje aj pri Kotlebovi: v skutočnosti je to človek ktorý má svoju svetlú a svoju temné stránku, avšak alternatívne média budú o ňom písať 100%-ne a výlučne len pozitívne správy a proamerické média budú o ňom písať výlučne vždy a 100%ne len všetko zlé. Žiaden človek nie je ani čierny ani biely. Fanatické vychvaľovanie niekoho alebo fanatické zatracovanie niekoho je veľká chyba – pretože ani jeden extrém nie je na strane pravdy.Kým alternatívne média o Kotlebovi nenapíšu ani jeden jediný kritický článok, ani jednu jedinú kritickú vetu, naopak proamerické média nenapíšu o Kotlebovi ani jednu jedinú pozitívnu vetu.
Ako ľuďom vysvetliť, aby sa na svet nedívali takto čiernobielo a polarizujúco?

Celú túto mediálnu informačnú vojnu vnímam tak, že kde sa dvaja bijú tretí zvíťazí. Skutočná tieňová vláda je rovnako na strane Ameriky ako aj Ruska – pravda na je ani na jednej strane. S týchto primitívnych hádok či má pravdu Amerika alebo Rusko bude mať zisk niekto tretí.