Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Môj sociologicko-psychologický prieskum správania sa ľudí na Youtube. Filozofické dôsledky. Kultúra hejtu a dislakov

Moje videá sú zaujímavé tým, že je na nich výnimočne veľa dislajkov. Má to viacero rovín. Každý človek, ktorý prebúdza spoločnosť a prináša pokrok je nenávidený či to bol Giordano Bruno alebo som to ja. Takýmto ľuďom však budúcnosť dá vždy za pravdu.
V tomto článku budú hlavná téma práve dislajky a budem túto tému rozoberať zo sociologickej psychologickej a filozofickej stránky.
 • Ďalšou rovinou kultúry dislajkov je to, že načo niektorí ľudia sledujú moje videá keď s nimi nesúhlasia.
 • Kultúra dislajkov tiež prezrádza hejterské naladenie spoločnosti a negatívne myslenie ľudí. Ja osobne som pozitívne mysliaci človek a nikdy nedislajkujem. Ak sa mi nejaké video nepáči, tak video nehodnotím, ak sa mi páči tak dám lajk. Protiví sa mi dať niekomu dislajk, považujem to za prejav nenávisti.
 • Ďalšia vec je to, že nikdy som pri dislajkoch nepočul jediný argument, čo sa danému človeku nepáči. Hejteri argumenty jednoducho nemajú, nemajú gule napísať čo sa im nepáči.
 • Anonymita ľudí, ktorí hodnotia videá tiež povzbudzuje ľudí k hejtu. Ak by každý dislajker bol verejne dohladateľný pod vlastným menom a fotografiou a bol by navyše kontaktovateľný, podobne ako je to na Facebooku, tak zrazu by to vyzeralo úplne inak. Hejteri sú zbabelí ľudia, ktorí nemajú gule napísať čo sa im nepáči.
 • Kultúra hejtu a dislajkov tiež úzko súvisí s omnoho väčším problémom a sociologicky závažným rozmerom. V spoločnosti sa nachádza omnoho viac čudákov a ľudí so psychopatickými sklonmi ako by sme na prvý pohľad boli ochotní pripustiť – odhadujem to na tak 25-30 % populácie.
 • Myslím si, že nemalé percento populácie ani nevie čo robí ale ich ovládajú rôzne démonické entity, ktorým veľmi vadí, že prinášam na túto planétu svetlo. Mnohí ľudia sú jednoducho čudáci.
 • Človek, ktorý dislajkuje sa nemôže sťažovať na utrpenie vo svojom živote, keď má nenávistný názor na človeka, ktorý prináša svetlo na túto planétu. Takýto človek sa za utrpenie vo svojom živote môže sám.
 • Absencia lajkov, ktoré by vyvážili dislajky, zasa reprezentuje mlčiacu, nečinnú, ľahostajnú väčšiu ľudí. Napadlo mi známe príslovie: „Na to aby sa presadilo zlo stačí ak dobrí ľudia neurobia nič“. Presne to sociologicky reprezentuje celú spoločnosť.
 • Komu sa nepáči môj štýl videí a podobne, tak nech sa páči: nech prestane dislajkovať a nech si založí svoj vlastný Youtube kanál a nech robí rovnaké videá ako ja len nejakým iným štýlom. Ja to naozaj úprimne nebudem brať ako konkurenciu, naozaj by ma potešilo ak by existoval podobný Youtube kanál.
 • Jedinú aspoň trochu vecnú kritiku som dostal k tomu, že mám nekvalitný zvuk na videách (bola to poznámka k novším videám). Na novších videách používam špičkový hardvér a softvér a kvalitu zvuku je niekedy lepšia ako v štúdiu v rádiách. Dotyčnej osoby by som sa chcel spýtať či jej nevadí omnoho menej kvalitný zvuk v rádiách keď majú hosťa po telefóne, napríklad metrologická predpoveď atď. Bola to poznámka nejakého človeka napojeného na démonické entity – človeka posadnutého nenávisťou. Svojimi videami dráždim démonov, pretože prinášam na túto planétu svetlo. Tiež ľudia napojení na démonické bytosti môžu pociťovať veľmi negatívne emócie, keď ma počúvajú.
 • Mimochodom poznám jedného človeka, ktorý mi bol energeticky veľmi blízky, človek energeticky z budúcnosti a pri ňom sa tiež správajú ľudia za nepochopiteľných príčin iracionálne veľmi agresívne. Pre matrix sú niektorí nebezpeční už len z toho dôvodu, že jednoducho sú – niektorí ľudia už len svojím čistým vyžarovaním prinášajú do tejto tmy svetlo a to démonické bytosti veľmi dráždi.
Dislajky pri politických témach ako sú dezinformačné média alebo kritika kresťanstva sa dajú pochopiť, pretože tieto témy rozdeľujú spoločnosť. To prečo je priveľa dislajkov pri niektorých nekonfliktných témach je už však väčšou záhadou.
Veľmi ma zaujalo video o Tríbeči, kde som som nekritizoval ani dezinformačné média ani náboženstvo a napriek tomu z nepochopiteľných príčin tam pribudlo záhadne veľa dislajkov. Pozrel som sa na analýzu správania divákov. Väčšina ľudí si pozrela len asi 3 minúty začiatku asi hodinového videa, dala dislajku o video zatvorila. Isteže čiastočne to bola aj moja chyba a z nej sa aj poučím – ľudia nepochopili môj spontánny štýl, kde som začal v úvode videa hovoriť o iných témach a potom som hovoril o hlavnej téme Tríbeč. Pokiaľ niekoho nezaujíma úvod, ktorý bol mimo hlavnej témy, má možnosť ho preskočiť. Väčšina užívateľov tak neurobila ale video zatvorila. Čo z toho vyplýva?
Vyplývajú z toho veľmi nelichotivé veci:
 • kriticky nízka inteligencia populácie: zjavne drvivú väčšinu ľudí nenapadlo, že začiatok videa majú možnosť preskočiť.
 • ďalej je tu veľmi negatívny etický rozmer odsudzovať video respektíve autora videa na základe vypočutia si len nejakých 5% z celkovej dĺžky videa. Je to dôkaz toho že ľudia sú extrémne povrchní a pokryteckí.