Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Nízka inteligencia a hlúposť ľudí je hlavný dôvod utrpenia na tejto planéte. IQ testy nedokážu merať relevantnú inteligenciu

Do veľkej miery si realitu tvoríme sami. Nízka inteligencia
Mnohí ľudia nadávajú na zdravotníctvo, pričom sami sú zdravotne poistení v poisťovni Dôvera, ktorú má vo vlastníctve agresívna zlodejská finančná skupina Penta, teda prikazujú živiť tento korupčný reťazec svojmu zamestnávateľovi prikazujú aby jej odvádzali odvody. Ľudia nepochopili, že súkromné zdravotné poisťovne si potrebujú na nich zarobiť na úkor kvality zdravotnej starostlivosti. Človek ktorý je poistený v súkromnej poisťovni nemá právo sa sťažovať na problémy v zdravotníctve, pretože sám ich podporuje. Koľko veľa je takýchto blbcov. Koľko existuje takýchto podobných príkladov.
                    Na jednej strane radi nadávame aké sú horúčavy / vedro, na druhej strane neexistuje ani len drobná organizácia, či FB stránka, ktorá by propagovala najúčinnejšie riešenie problému globálneho otepľovania jadrovú fúziu, aby na vývoj týchto technológii dávali vlády viac peňazí.
                    Nízka inteligencia je koreňom týchto uvedený problémov, prečo si utrpenie vytvárame sami. (Nemyslím teraz na inteligenciu typu IQ testy – to je zastaralý spôsob merania inteligencie, ktorý vrcholoví vedci a elitní profesori s prestížnych univerzít zavrhli ako málo relevantný spôsob merania inteligencie).
Riešenie na vyššiu inteligenciu však existuje tiež. Inteligencia je energetický stav človeka. Energetickým prečistením a čerpaním energie z vyšších zdrojov inteligenciu veľmi efektívne zvýši.
                    Keby aspoň drobné percento ľudí intenzívne meditovalo, títo ľudia by sa premenili na krásne energetické žiariče, čo by sa prejavilo zvýšením inteligencie celej spoločnosti.
************************************************
                   Konkrétny príklad nízkej inteligencie(príkladov by sme ale našli státisíce). V uvedenom videu (odkazy tu a tu) som bol veľmi pohoršený s neúnosne nízkej inteligencie diskutujúcich. Nakoľko neide o video politického typu, platených profesionálnych trollov v diskusiách môžeme vylúčiť. Napriek tomu, že policajt sa dopustil násilia na starene, väčšina ľudí má dosť cynické myslenie a prikláňa sa na stranu policajta. Máloktorých diskutujúcich napadlo sa zamyslieť či by policajt mohol situáciu riešiť bez zbytočného násilia ako je odobratie vodičáka či vymáhanie pokuty cez exekútora. Tiež máloktorých „Einsteinov“ v diskusiách napadlo sa zamyslieť či podpísanie pokuty je skutočne povinné – pravda je také že to povinné nie je – ani na Slovensku ani v USA. Podpis slúži len ako potvrdenka o zapletení pokuty v hotovosti. Som veľmi pohoršený z úpadku celej spoločnosti, keď sú ľudia veľmi necitliví k policajnej brutalite a zbytočnému násiliu policajta na 65 ročnej žene. Aby policajnej brutality nebolo málo, žena bola obvinená s napadnutia policajného dôstojníka, čo z videa vôbec nevyplýva.
Tiež som veľmi pohoršený z toho ako ľudia nemajú zmysel si zastať slabšieho a hrdosťou podporujú policajnú brutalitu a zneužitie moci policajta.
Keď 99% spoločnosti tvoria blbci s takouto nízkou inteligenciou, potom sa môžeme čudovať prečo máme na tejto planéte toľko utrpenia a prečo máme tak veľa nevyriešených problémov.
Komentáre s nulovým IQ v anonymnej diskusii by sme ešte mohli nejako pochopiť, ale o nič lepšie komentáre nevidíme ani na Facebooku, kde ľudia vystupujú pod vlastnými menami.
                   Ďalší faktor, ktorý mohol prispieť na takto hlúpe komentáre je slepá viera na vyššie autority. Administrátor FB stránky Mojevideo ako uznávaná spoločenská autorita zverejnil komentár k videu „Tak jej treba“ a väčšina ľudí má málo energie si vytvoriť svoj vlastný názor a radi kopírujú názor niekoho iného pretože je to pohodlnejšie. Tiež je to krásny dôkaz toho ako sa dá s ľudmi ľahko manipulovať ako ľudia vôbec nenarozmýšľajú a kopírujú názor niekoho iného. Je fascinujúce ako majú ľudia ľahko hacknuteľnú myseľ.
                   Ako čiastočne riešenie tohto problému by bolo to, ak by ľudia nemuseli tak dlho pracovať a mali čas a energiu aj na rozmýšľanie. Ale obávam sa, že to by problém vyriešilo len naozaj malej časti.
                   Ľudská sprostosť nepozná hranice. Slovo sprostosť sa dosť ľahko prekladá do iných jazykov. Slovo sprostosť najlepšie vystihuje ľudí. Ľudia sú jednoducho sprostí – nemá to len biologický ale aj energetický a trochu aj filozofický pôvod.
                   Existuje známy výrok Einsteina: „ľudská hlúposť nepozná hranice“. Možno by bol lepší preklad „ľudská sprostosť nepoznám hraníc“.
                   Ďalší zaujímavý príklad obhajovania násilia policajta je tu. Až podozrivo nápadné a agresívne obhajovanie policajta naznačuje, že možno Ruské troll farmy zmenili stratégiu – začali sa zapájať aj do apolitických tém s cieľom obhajovať akékoľvek násilie, bez ohľadu či je to z USA alebo Ruska a tak sa pokúsiť destabilizovať západnú spoločnosť. Diskutujúci obhajujú policajta, že to, že žena si za zlomený nos mohla sama, že išlo len o nehodu. Mimochodom ešte pred zlomeným nosom počas hmatu policajta je počuť zvláštne puknutie – čo bolo zrejme vykĺbené rameno – áno skutočne to bol veľmi „milý“ a veľmi „jemný“ policajt.
************************************************
Špičkoví vedci s oblasti psychológie či profesori psychológie na renomovaných svetových univerzitách sa stavajú k IQ testom skepticky, pretože dokážu merať len obmedzené druhy inteligencie. Jediné pozitívum IQ testov je to, že ich výsledky skutočne spoľahlivo korelujú s úspešnosťou žiakov / študentov na školách. IQ by sme mohli nazvať ako školský typ inteligencie. Všetci však vieme, že úspešnosť na škole nie je všetko.
                 Prečo kopec postgraduálne vzdelaných ľudí naletí a nechá sa spracovať na primitívny nenávistnú dezinformačnú propagandu? Prečo mnoho vzdelaných ľudí naletí sektám a nechajú sa ľahko zmanipulovať? Na toto Vám už súčasná psychológia odpoveď nedá.
Vlastne súčasná psychológia ani nechápe na akom princípe fungujú sekty alebo propaganda. Nie nadarmo som kritizoval v jednom článku, že psychológia je najviac zaostalá a najmenej úspešná veda, ktorá za posledných 70 rokov prakticky prešľapuje na jednom mieste a neposúva sa dopredu.
********
Nízka inteligencia spočíva aj v tom, že ľudia sú niekedy generátory obmedzení. V generovaní obmedzení sú ľudia veľmi kreatívni – hlavná vec že okolie môže za ich všetky neúspechy.