Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Norbert Lichtner a Ľubomír Huďo a objektivita alternatívych médii

Norbert Lichtner a Ľubomír Huďo a objektivita alternatívych médii
Bol mi preposlaný otvorený list k pánovi Huďovi a Lichtenrovi
http://krestanstvo.czweb.org/clanky/ako-alternativne-media-robia-z-ludi-psychicke-trosky
https://www.youtube.com/watch?v=S4pLwI1i-ec

Ďakujem Vám pán Lichtner a Huďo za zverejnenie toho emailu. Určite to bolo veľmi pozitívne rozhodnutie, pretože poslucháčov to mohlo pozitívne inšpirovať a zamyslieť sa na menej konfrontačnom pohľade na svet.
Aj keď sa musím priznať, že mail som pochopil a interpretoval si trochu inak ako Vy.

Nemyslím si že spôsob spravodajstva alternatívnych médii vrátane vás je dobrý. Jednostranný spôsob informovania spôsobuje v mnohých poslucháčoch to čo bolo spomenuté v tom maily. Niektorí ľudia si jednostranné informovanie interpretujú naozaj tak zjednodušene, že Rusko je naozaj idealistická krajina a preto reagujú na akúkoľvek kritiku Ruska, aj keď je pravdivá, tak prehnane podráždene.

Ďalej nemôžem súhlasiť, že sa veľmi kriticky staviate, pán Huďo, k mainstreamovým médiam. Aj mainstreamové média majú veľa článkov s ktorými by ste úplne súhlasili, navyše často sa objavujú v mainstreame aj články silne v rozpore s politickou korektnosťou, na akuality.sk ani nehovorím. Hovoriť, že mainstream je len výlučne denník SME a Denník N je veľká chyba – tie číta len malá hŕstka ľudí.
Netreba dávať všetky mainstreamové média do jedného vreca.

Mainstream je objektívnejší ako alternatívne média. Kým z alternatívnych médii ide jednostranná propaganda, s mainstream je plný predovšetkým neutrálnych článkov a nájdu sa tam aj politicky nekorektné články. Mainstream nie je tak homogénny a jednostranný ako alternatívne média – je tam aspoň nejaký výber.

Ako môžete zabrániť útokom ľudí s mainstreamu

Pán Huďom a Lichtner, sťažovali ste sa ako na Vás útočia ľudia z maisntreamu. Ono problém je v tom, že si za to môžete skôr Vy sami. Jasné že ľudia s maisntreamu budú z Vás (aj všetkých alternatívnych médii) podráždený, ak informujete príliš jednostranne a cenzúrujete negatívne informácii o Rusku. Jednostranné informovanie vytvára napätia na oboch stranách.

Uvediem aj konkrétne príklady: pri kauze doping u Ruských športovcov, alternatívne média šírili hroznú nenávisť proti mainstreamu ako údajne klame: Rusko je predsa idealistické a Ruskí športovci doping nikdy nebrali. Všetko je to len údajne Rusofóbna kampaň západu, že Ruskí atléti sa mali zakázané zúčastniť na olympiáde. Avšak alternatívne média statočne cenzúrovali tlačovú správu ruského ministra športu tesne po olympiáde, ktorý otvorene sám sebakriticky priznal, že Ruskí športovci to s dopingom preháňajú.
Nakoniec sa ukázalo, že alternatívne média šírili zbytočnú propagandu, ktorá ľudí rozdeľuje. Dnes už aj pán Lichtner uznal, že ten doping brali (aj keď oneskorene).

*************************************************************************

Norbert Lichtner, citát:Prave my sme 'kopani' z oboch stran pretoze sme k Rusku kriticki.
Na jasné pán Lichtner k Rusku ste naozaj veľmi „kritickí“. Vaša údajná kritickosť k Rusku sa prejavila tak, že ste v reláciach s pánom Huďom nevenovali tlačovaj správe Ruského ministra športu, (kde priznal že to ruskí atléti s dopingom extrémne preháňajú) nevenovali ani jednu vetu, ale objahovaním Ruska pred západom sa v reláciach venujete na dlhé hodiny a hodiny. To je Vaša „objektivita“ a „vyváženosť“ pán Lichtner. To je Vaša „kritickosť“ k Rusku. Hoci iným médiam vyčítate cenzúru, sami cenzúru robíte.

V tých momentoch, keď sa v reláciach pán Huďo tvári ako ten „jediný objektívny“, tak sa vaša infovojna mení na humoristickú reláciu.
A Vaša „kritickosť“ k Rusku sa prejavila aj tak, že ste v relácii nespomenuli ani jednou vetou nespomenuli nič o novom Ruskom zákone o špionáži internetu. Internetové spoločnosti teraz kvôli ruskému zákonu krachujú, pretože ukladať všetky prezreté dáta každého užívateľa je extrémne nákladné.

Doteraz som k Vám bol kritický ale teraz Vám poviem niečo veľmi pozitívne a povzbudivé:Pán Lichtner veľmi by se chceli meniť ostatných, ale zabúdate na to, že v prvom rade musíte zmeniť sám seba. Vyžaduje to aj trochu pokory a treba zmenšiť ego. Najprv musíte zmeniť svoje myslenie a potom budete schopní robiť relácie aj úplne inak, omnoho lepšie a menej konfrontačne. To ak zmeníte seba k lepšiemu je niečo krásne. Je nov rok, takže dajte si novoročné predsavzatie :)

PS: Na jednej strane veľmi kritizujete protiextrémistický zákon Žitňanskej proti slobode prejavu, na druhej strane spoľahlivo cenzurujete reálne fakty o Rusku, kde majú úrady v právomoci vymazať politicky nepohodlné príspevky na sociálnych sietiach a často sú ľudia aj zatváraní za prejav na internete. To je Vaša vyváženosť a objektivita. Zaujímavé dvojaké metre. Téma cenzúry internetu v Rusku je v alternatívnych médiach spoľahlivo cenzúrovaná tabu téma, ktorá sa nikdy neotvára,nikdy sa o tom nediskutuje. A to sa tak radi oháňate slovom „pravda“, „vyváženosť“ a „objektivita“.
Pán Lichtner a Huďo Vám neide o pravdu ale o ideológiu. Vy pán Lichtner a Huďo nie ste pozitívna výnimka, ale môžete sa napraviť.
Aby ste sa vedeli pohnúť od ideológie ku zmyslu ku pravde, tak to si pýta radikálnu vnútornú transformáciu: potrebujete v prvom rade zmeniť seba a to tiež nie je tak jednoduché.
Ak zmeníte seba, tak nevidím problém a budete toho schopný, aby ste vy pán Huďo a pán Lichtner mohli mať reláciu pol na pol: polovicu relácie o obhajobe Ruska a druhú polovicu o kritike Ruska. Nevidím v tom problém aby ten istý človek v tej istej relácii mohol hľadať argumenty za aj proti. Takto by ste mohli nahradiť jednofarebné relácie a otvárať aj také témy ako vyjadrenie ruského ministra o dopingu, cenzúra a špionáž internetu v Rusku, korupcia v Ruskej politike atď.
Tak ako robíte relácie doteraz to už nemôže dlho vydržať – je to zlý konfrontačný spôsob, jednostranné argumenty ľudí veľmi rozdeľujú a znepriateľujú 2 názorové tábory.


Ďalej alternatívne média statočne cenzúrovali zavádzane rozsiahlej špionáže internetu v Rusku čo bolo v rámci protiteroristického balíčku z roku 2016. Takéto informácie sa predsa do proruskej ideologickej propagandy alternatívnych médii vôbec nehodia!!! V Rusku je v súčastnosti špionáž internetu viac rozsiahla ako v USA. Tu vidíme zaujímavý dvojaký meter alternatívnych médii: pri kauze Snowden boli zmobilizované všetky alternatívne média, ale aj to isté robí Rusko zraze totálna cenzúra – akoby sa nič nestalo.

Takže pán Lichtner a Huďo, aby na Vás neútočili ľudia z mainstremu, stačí urobiť jednoduchú vec: nebyť jednostranný a necenzúrovať aj tie negatívne informácie o Rusku, pretože inak ten opačný tábor len podráždite.Vyžaduje si to podstatné zmeny vo spôsobe Vášho spravodajstva.
Avšak to aby ste to vôbec dokázali si vyžaduje to, aby ste najprv zmenili samých seba. Musíte sa naučiť myslieť iným spôsobom. Musíte sa snažiť pochopiť, že dá sa to robiť aj ným spôsobom- je to naozaj možné. A to si vyžaduje veľa tvrdej práce na sebe.
Ono by bolo dobré, ak by ste okrem vychvaľovania a obhajovania Ruska vyhľadávali aj kritické informácie na adresu Ruska vo svojich reláciách.
Takže môžete si dať takéto novoročné predsavzatie: pracovať na sebe v tomto zmysle

A bude to len pre vaše dobro: ľudia z manstreamu na Vás prestanú útočiť.