Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Sociologický fenomén: keď mentálne zaostalé dievča, ženský Martin Daňo vytvára virálne videá. Youtuberka Mim Čin. Prejav úpadku spoločnosti

Obsah

 
Tento článok bude psychologicko-sociologického charakteru.
Kým ľudia vedia byť inteligentní ako individuálna bytosť, naopak dokážu byť veľmi hlúpi ak sa stanú súčasťou davu, pretože nadobudnú kolektívnu myseľ. Davom je možno jednoduchšie manipulovať ako individuálnou bytosťou. S davovou psychológiou dokážu sofistikovane pracovať hlavne náboženstva. Viac hovorím o tom tu.
Avšak nielen pri náboženstvách ale aj na sociálnych sietiach či na Youtube sa vytvárajú silné egregory, to jest kolektívno-energeticko-informačné polia, pri ktorých keď sa ľudia do nich vtiahnu, začnú byť súčasťou hlúpeho davu. Krásnym príkladom je fanúšická komunita, ktorá sa vytvorila okolo youtuberky, ktorá vystupuje pod pseudonymom Mim Čin.
                   Niekedy to vyzerá tak, že čím viac mentálne zaostalý youtuber, tým má väčšiu sledovanosť. Ukážkový príklad je Martin Daňo, či Rudolf Vaský.
                   Ale späť k youtuberke Mim Čin. Každý aspoň trochu vnímavý človek si už na prvý pohľad v prvé sekundy videa musí všimnúť, že toto dievča okrem vypatlaného vzhľadu a pribrzdeného hlasu a spôsobu artikulácie asi nebude úplne okey. Hneď na prvý pohľad dievča na mňa pôsobí neskutočne odpudivo a nedôveryhodne a to už pri prvých sekundách videa. Tiež to, že vykrúca pery do jednej strany pôsobí tiež ako hendikep. Hneď na prvý pohľad som si pomyslel, „to čo je za čudo“.
                   Nie že by som chcel túto mentálne zaostalú youtuberku nejako ponižovať, to v žiadnom prípade nie je mojim cieľom a v žiadnom prípade si neprajem ani to aby mentálne zaostalí ľudia mali zakázané natáčať videa, pretože aj títo ľudia majú svoje práva, avšak omnoho viac ľúto mi je veľká sledovanosť tejto poľutovaniahodnej youtuberky. Toto dievča je treba ľutovať a nie sledovať a obdivovať. Bohužiaľ pri davovom správaní aj inteligentní ľudia dokážu poriadne osprostieť. V konečnom dôsledku aj mnoho inteligentných intelektuálnych ľudí čo poznám, sa stali obeťami rôznych kresťanských siekt.
                   Tiež niektorí inteligentnejší ľudia si všimli, že youtuberka Mim Čin sa nápadne podobá na kontroverznú dievčinu Janku z Kokošoviec na ktorej pribrzdených videách si robili mnohí iní youtuberi šťavnaté paródie https://www.mojevideo.sk/srch/koko%C5%A1oviec/
Pravdepodobne sa jedná o identickú dievčinu a pravdepodobne dievča vo videách používa upravený hlas.
                   Na prvé video tejto youtuberky som natrafil kde urobila recenziu na video neonacistky Lívie z košického pochodu. Vo videu sa tvári ako umiernená kotlebovkyňa ktorá sa akože od Lívie dištancuje, na druhej strane v celom videu si Líviu zastáva. Mentálne zaostalé dievča sa spoliehalo, že jej fanatická neonacistka Lívia odpovie pravdivo. Z Lívinho videa je jasne vidieť že natáčaný nebol len samotný pochod ale aj pred a po pochode. Už len samo o sebe položiť takúto hlúpu otázku Lívii hovorí niečo o inteligencii tohoto dievčaťa. Ján Benčík, ktorého tiež Lívia natáčala na jednej akcii proti nacizmu, tiež jasne potvrdil, že Lívia rozhovor s ním postrihala. Manipulatívne strihanie videí je u Lívie typická vec. Dĺžku pôvodného videa odhadujem na minimálne dvojnásobok jeho zverejnenej dĺžky.
                   Youtuberka Mim Čin má tiež zapnuté moderovanie videí a môj kritický komentár zverejnený nebol.
                   Táto youtuberka mi za to nestojí aby som ju nejak podrobne rozoberal, ale len náhodne som si vybral jej video o antikoncepcii, ktoré tiež dokazuje jej mentálnu zaostalosť. Polovicu videa sa snaží argumentovať len tým, že priateľ nemôže ženu nútiť do antikoncepcie, čo je rovnako primitívne ako sa snažiť polovicu videa vysvetľovať že jedna plus jedna sa rovná dvom a nie nejaké iné číslo. Takéto veci sú predsa úplná samozrejmosť.
 

Záverom

To najdôležitejšie bude práve v tejto časti.
Veľmi negatívne ma prekvapilo, že napriek tomu, že neonacistkyne video z pochodu má drvivú väčšinu dislajkov, naopak video youtuberky Mim Čin má drvivú väčšinu lajkov a to neurobila nič iné len umiernená kotlebovkyňa obhajovala Líviu. Mentálne zaostalá youtuberka dokázala spropagovať neonacistku Líviu lepšie ako sa dokázala spropagovať ona sama.
                   Ďalej čo ma veľmi prekvapilo je to, že pri žiadnom inom virálnom populárnom Youtuberovi ako pri tomto zaostalom dievčati som si nevšimol tak kultový obdiv. V komentároch ju jej fanúšikovia doslovne takmer uctievajú a obdivujú. To už trochu pripomína sektu. Je to fantastický fenomén toho, ako dokážu ľudia pri davovej psychológii ohlúpnuť. Veľmi smutný fenomén, ja by som skôr to dievča ľutoval.
Čiastočne sa jej to zrejme podarilo aj mazaním všetkých kritických komentárov.
                   Na druhej strane inteligentní youtuberi, ktorí šíria osvetu a pokrok si za prebúdzanie spoločnosti vyslúžia veľa útokov, podivných anonymných dislajkov a nízku sledovanosť, čo je smutné.