Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Tolerancia ku kresťanstvu je chyba

Dnes na Slovensku väčšina ľudí kresťanstvo aktívne neuznáva (pretože len asi 10-15% ľudí chodí do kostolov), ale ho toleruje a považuje ho za skôr niečo pozitívne ako negatívne.Ale tolerovať zlo, znamená v skutočnosti zlo podporovať. Je pravda, že náboženského fanatizmu je tu dnes menej ako v cirkevnom stredoveku, cirkev sa nám dnes nenanucuje, a môže nám byť jedno čo pár ľudí v kostole robí. Ale jedno by nám to po správnosti byť nemalo. Kresťanstvo je dnes to isté ako cirkevný stredovek len s tým rozdielom, že je to v menšej dávke. Cirkev sa už musela stiahnuť, pretože ju ľudia prestali podporovať, ale nestiahla sa/nezanikla úplne.
         Nebezpečenstvo cirkvi je možné prirovnať k jedu. Vysvetlíme si to na nasledovnom príbehu: Predstavte si, že prídu blázni, ktorí nenávidia ľudstvo a chcú všetkých ľudí zničiť a vyhubiť. Použijú na to jed, ktorý veľa ľudí pozabíja. Ale ľudia týchto zločincov odhalia a zničia ich (k tomuto obrazne môžeme prirovnať cirkev v stredoveku, ktorej fanatický náboženský jed bol príliš nápadný, až ho ľudia odhalili a prestali cirkev uznávať, pretože ten fanatizmus im už liezol neskutočne na nervy a bol odpudivý). Preto zločinci museli neskôr ustúpiť a zvoli plán B: niečo opatrnejšie a miernejšie: rozhodli sa ľudí otráviť nízkou dávkou jedu, že do očkovacích vakcín začali pridávať jedy. Ľudia z toho neumreli, ale začali mať z toho zdravotné problémy na ktoré nikto neprišiel, že pochádzajú z vakcín – jed začali podávať takpovediac neviditeľne cez vakcíny. Ľuda si myslia, že vakcína/očkovanie mu pomôže ale v skutočnosti škodí. A podobne je to aj z cirkvou dnes. Cirkev sa umiernia vo fanatizme a stiahla sa z verejnosti, ale stále je tu a stále pôsobí na určitú časť obyvateľstva. Cirkev sa zmenila na neviditeľný jed, ktorý 95% ľudí populácie bez najmenších problémov toleruje. Ľudia v stredoveku vedeli, že čo je to cirkev, vedeli, že cirkev je zlo, pretože zlo bolo okaté a nápadné. Dnešná cirkev je ale neviditeľný jed, ktorý pôsobí neviditeľne pomaly, ale predsa silne pôsobí na spoločnosť.
Poučenie: cirkev a kresťanstvo neslobodno tolerovať, pretože toleranciou zla, zlo aktívne podporujeme. Netreba byť pasívny a treba proti cirkvi a kresťanstvu otvorene bojovať