Odhalenie klamstiev Cirkvi - Pravda o kresťanstve - O hoaxoch lokajov Kremľu

História tzv. alternatívnych médii

Ja musím naozaj uznať, že zo začiatku bol úmysel a cieľ alternatívnych médii veľmi pozitívny, úprimný a čistý. Neskôr sa to ale všetko zmenilo na pravý opak, ktorí zo začiatku hlásali.
                  V minulosti som bol fanúšikom alternatívnych médii, pretože bola úplne iná doba. Média boli skutočne možno neprávom príliš kritické k Rusku, hoci vtedy sa chcel Putin so západom ešte priateliť. To som vtedy na alternatívnych médiach oceňoval. Dnes je situácia iná, Ruskí politici sa nijak netaja tým, že si sami západ označili a vyhlásili za nepriateľa.
                  Média hlavného prúdu v minulosti boli príliš nekritické k politike USA a neboli schopné kritizovať rôzne neetické vojenské intervencie v Juhoslávii, Iraku, Líbyi. To som vtedy oceňoval a skutočne v tomto prvotnom období boli alternatívne média na strane dobra a pravdy. Dnes sa ale situácia zmenila, pro-americké nálady spoločnosti sa zmenili až prehnane na stranu Ruska a to veľmi agresívnym ideologickým tónom. Dnes sa na Slovensku pomaly ani o ničom inom nehovorí ako to, že akí sú Američania zlí a aké mali vojenské intervencie. Kyvadlo švihlo do opačného extrému. Je tragikomické, že ľudia, ktorí veria na pro-kremeľskú propagandu, ak si chcú obhájiť svoj postoj aký je Putin super politik, nebudú vychvaľovať Putina, ale naopak začnú hovoriť o vojenských intervenciách armády USA. Túto primitívnu argumentáciu počujem až príliš často a už som z toho unavený, keď to musím počúvať toľko krát dookola, čo už milión krát bolo zopakované.
                  Alternatívne média tvrdia, že vyvažujú jednostrannosť médii hlavného prúdu, čo zo začiatku skutočne bola pravda. Dnes túto funkciu už vôbec neplnia a zmenili sa na systematických producentov falošných správ. Zo začiatku to skutočne nebolo o falošných správach, hoci sem tam sa vyskytli.
                  Alternatívne média tvrdia, že dajú priestor ľuďom, ktorí by v médiach hlavného prúdu nedostali a tvrdila, že priestor dajú všetkým. Zo začiatku to bola skutočne pravda, ale v súčastnosti to znamená, že dostanú priestor v alternatívnych médiach blázni a poloblázni, psychicky zakomplexovaní a frustrovaní ľudia.
 
Okolnosti, ktoré alternatívnym médiám veľmi pomohli stať sa populárnymi a vplyvnými
Rok 2014 a 2015 raketový štart a vzostup alternatívnych médii
Bezpochyby zlomový bol rok 2014, začiatok vojny na Ukrajine. Celý svet bol vtedy ešte na Rusko veľmi nepripravený a spoločnosť sa na Rusko dívala veľmi nekriticky. Nikto ešte netušil, že v roku 2014 Rusko úplne od základov zmení svoju politiku a vyhlási si so západu nepriateľa čo bola reakcia na sankcie. V tomto čase aj tak obrovské mediálne agentúry ako Reuters a AP naleteli viacero falošným správam Ruskej strany. Niektoré falošné správy sú silne zafixované v mysliach Európanov dodnes, napr. že Ruskí vojaci nikdy neboli na východe krajiny a to aj napriek tomu, že ich sám veliteľ Igor Girkin Strelkov to povedal na viacero tlačových správach na rovinu, že on nie je veliteľom vojenských dovolenkárov ale veliteľom regulérnej Ruskej armády.
V roku 2014 si spoločnosť ešte nestihla vytvoriť odolnosť voči hoaxom Kremeľskej propagandy. Dnes je tomu inak. V tom čase sa ešte nevedelo o tom, že falošné správy sa stali najdôležitejšou a hlavnou stratégiou Ruskej vlády.
Alternatívne média preberali a šírili hoaxy Ruskej strany ešte omnoho viac agresívne ako média hlavného prúdu.
Od roku 2014 Ruská vláda začala veľmi intenzívne spolupracovať s alternatívnymi médiami, začala im ponúkať finančnú podporu za rozširovanie Kremeľských klamstiev.
                  V roku 2015 vrcholila migračná kríza. V tomto bode je treba pochváliť alternatívne média, ktoré nemali strach a mali odvahu kritizovať to, že ilegálna a masová migrácia sú veľmi negatívnym trendom. Alternatívne média v tejto veci skutočne hovorili pravdu a aj sa stali viac sledovanými kvôli tejto téme. Žiaľ ľudia sú príliš hlúpi na to, aby vedeli odlíšiť zmiešanú pravdu s klamstvom. Ľudia nepochopili, že to že alternatívne média mali pravdu v oblasti migrácie, že nemusia mať pravdu vo všetkom ostatnom. V ľuďoch zostalo silne zakorenené, to, že alternatívne média sú na strane pravdy a bojujú za ňu, aj keď to nie je populárne. Väčšina ľudí stále ešte nechápe tomu, že pravda a klamstvo môžu byť aj zmiešané dokopy a že je veľmi ťažké to odlíšiť. Medzičasom aj média hlavného prúdu prestali podporovať masovú migráciu a situácia je úplne iná. Dnes už neexistuje jediná pozitívna vec, ktorú by alternatívne média prinášali pre spoločnosť. Systematicky ľudí plnia falošnými správami a nenávisťou proti názorovým oponentom.
                  Téma migračná kríza roku 2015 bola cynicky zneužitá na rozbíjanie EU a na rozdúchavanie anti-európskych nálad čo je v naprostom rozpore s ekonomickými a národnými záujmami Slovenska. Skutoční vlastenci a nacionalisti by ako prví mali kričať ako veľmi potrebujeme EU, pretože nám ekonomicky veľmi pomohla.
 
Projekt internetové rádio Slobodný vysielač
Slobodný vysielač, skratka SV, vznikol so začiatku na veľmi ušľachtilých a úprimných zásadách. Dnes robí vedenie SV presne pravý opak ako na základoch, ktorých vznikol.
SV vznikol v roku 2012.
 
SV vznikol na protest toho, že média hlavného prúdu boli nevyvážené a dávali priestor len jednej názorovej strane. Skutočne v roku 2012 sa média hlavného prúdu dopúšťali tejto chyby. Dnes je situácia ale úplne iná. Média sú dnes podstatne viac vyvážené ba dokonca niekedy dajú aj podstatne väčší priestor Kremeľským analytikom ako tomu druhému názorovému táboru. Napríklad v televízii TA3 až neprimerane často vystupujú rôzni Chmelári, Zábojníkovia, Blahovia a podobne.
                  Slobodný vysielač sa zo začiatku svojho fungovania skutočne úprimne snažil, ak bola nejaká politická problematika, tak pozvať do relácie obe názorové strany. Avšak dosť rýchlo od toho upustil. Dnes robí SV pravý opak toho na akých základoch vznikol a ani ich nenapadne si do relácie pozvať aj ľudí s iným názorom. SV sa premenil na fanatickú uzavretú sektu, ktorá ľudí s iným názorom nenávidí.
Šéf SV Koroni síce pokrytecky hovorí, že ak ho ktokoľvek požiada vystúpiť v SV, tak mu to umožní, ale ľahko sa mu to hovorí, keď dobre vie, že do tak fanatickej a nenávistnej sekty ako Slobodný vysielač žiaden normálny slušný človek nepríde.
                  Slobodný vysielač nemá ani najmenší záujem s ľuďmi s iným názorom diskutovať, hoci zo začiatku to bol jeho ušľachtilý cieľ. Na miesto diskusie je základom propagandy Slobodného vysielača neustále rozdúchavať nenávisť voči názorovým oponentom, nieto ich ešte pozývať do relácie. Na druhej strane si Boris Koroni protirečí keď hovorí, že do relácie má otvorené dvere každý a nikoho neodmietne kto ho o to požiada. Avšak o názorových oponentoch v SV hovorí ako o hnusných podlých nepriateľoch a vlastizradcoch. Koroni sa ľutuje, že u nikto s iným názorom nechce do relácie, ale kto by chcel ísť dobrovoľne do takéhoto nenávistného nepriateľského prostredia? Koroni sa navonok tvári ako otvorený, má silné reči, ale v praxi názorového oponenta nikdy do relácie nepozve. A ktorý normálny človek by sa sám dobrovoľne prihlásil že chce mať reláciu v nepriateľsky ladenej fanatickej sekte menom Slobodný vysielač?
                  Dnes po rokoch nám prídu až smiešne mnohé hoaxy, ktoré šíril SV ako napr. juvenilná justícia a kauza predaja vody do zahraničia ako mohli ľudia na tak šialené debiliny vôbec uveriť.
                  Snáď len jediné pozitívum môžem priznať Slobodnému vysielaču: sú tam dve odborné relácie. V iných médiach toľko odborníkom priestoru vo forme času nedajú. Relácia o bývaní a lesníctve.

0 Comments

  1. No comments yet.

Basic HTML tags are allowed.