Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Sociálna psychológia: prečo ľudia volili stranu SMER?

Sociálna psychológia: prečo ľudia volili stranu SMER?

V tomto článku sa pokúsim zhodnotiť výsledky volieb.
 

Mediálne známe informácie

Najprv len stručne zhrniem informácie, ktoré už v médiach zazneli ako sú možnosti na zostavenie vlády. Jedna možnosť je takzvaná demokratická vláda zostavená zo strán PS, Hlas, KDH, Saska.
Druhá možnosť ak by sa strana Hlas pridala na stranu Smeru, tak v takom prípade by bola vláda zo strán Smer, Hlas, SNS. Strana SNS má len jedného poslanca a ostatní poslanci za stranu sú z iných menších strán, ktoré Andrej Danko prijal zlúčením pod svoje krídla. Z tohto dôvodu by bola otázka stability tejto vlády otázna čo do parlamentnej väčšiny ak by poslanecký klub SNS nebol jednotný. Preto by Ficovi dobre padlo prijať do vlády aj štvrtú politickú stranu KDH.
Predseda Hlasu Pellegrini to nemá jednoduché, lebo viacerí jeho poslanci sympatizujú viac s Ficom ako so stranou PS a ďalšími demokratickými stranami a rizkuje že mu z poslaneckého klubu niektorí poslanci vystúpia.
 

Celkové zhodnotenie volieb.Dopadli zle alebo dobre?

Novinári väčšinou najviac sympatizujú s Progresívnym Slovenskom. Tí samozrejme prejavili obrovskú mieru frustrácie a s výsledkami volieb spokojní neboli, pretože očakávali víťazstvo PS. V skutočnosti však voľby dopadli najlepšie ako mohli a to dokonca aj lepšie ako prieskumy verejnej mienky. Vládu je možné zostaviť bez Smeru, SNS a strany OLANO, čo je pozitívne prekvapenie. Pozitívne je aj to, že strana PS voľby nevyhrala. Táto krajne ľavicová strana do politiky určite patrí, nebolo by však dobré ak by mala príliš silnú vyjednávaciu pozíciu, nakoľko aj v tejto politickej strane sú extrémistické tendencie.
Hlavný ekológ pre stranu PS je Michal Wiezik, ktorého veľmi dobre poznám. Rovnaký extrémista ako hnutie Letzte Generation, čo sú ľudia, ktorí blokujú dopravu, hádžu sa pod kolesá áut a prilepujú sa k asfaltu. Nie že by tento človek priamo patril pod toto hnutie, nie je pravda, že by k tomuto hnutiu priamo vyjadril sympatie, avšak extrémistické názory a stupeň extrémizmu u tohto človeka je rovnaký ako Letzte Generation. Smutné, že takýto človek sa dokonca vypracoval na docenta. A nie je to jediný docent, ktorému preplo v hlave, má aj konkurenciu Eduarda Chmelára, ktorý zasa patrí do extrémnej pravice.
Tiež je extrémne naivné si myslieť, že „tí dobrí“ a „tí umiernení“ ľudia v strane PS budú ekologických extrémistov v strane tlmiť a brzdiť v extrémistických tendenciách. Máme už veľmi bohaté skúsenosti so stranami OĽANO a SAS, že to tak vôbec nebolo. V poslaneckom klube SAS bola bláznivá ekologická extrémistka Anna Zemanová vášnivá spolupracovníčka eurofondového oligarchu Šíbla, v strane mala na starosti ekológiu a nikto ju v extrémizme nebrzdil. Celému poslaneckému klubu diktovala ako má hlasovať o téme ekológia a všetci v SAS vrátane Sulíka ju na slovo bez diskusie poslúchali. Anna Zemanová má názor, extrémna bojovníčka za práva zvierat je presvedčená, že zvieratá je treba viac chrániť ako človeka.
V poslaneckom klube OĽANO zastával ľavicový ekologický extrémizmus poslanec Jaromír Šíbl. A poslanecký klub OĽANO ho poslúchal na slovo a nikto mu odpor nekládol. Poslaneckému klubu OĽANO, ktorý sme protikorupční aktivisti podrobne informovali, neprekážalo dokonca ani to, že poslanec Šíbl bol dlhoročný podpredseda falošného ochranárskeho združenia BROZ, čo je v skutočnosti veľmi dobre prepracovaná organizovaná korupčná skupina. Na euro-fondových dotáciách spolu-financovaných štátom vo výške 38% získalo toto združenie 80 miliónov eur. Ďalej treba podotknúť že 90 až 95% týchto dotácii sa jednoducho rozkradne a len 5 až 10 percent ide reálne na ochranu prírody a ja ako protikorupčný aktivista mám aj na to dôkazy. Ak by to média pustili von, tak na uliciach Bratislavy by ľudia protestovali ako pri odhalení kauzy Gorila. Poslanecký klub bez diskusie na slovo poslúchal poslanca Šíbla v otázkach ekológie aj napriek tomu, že sme o tomto konflikte záujmov informovali celý poslanecký klub OĽANO.
Takže priatelia nebuďte naivní a nemyslite si, v strane PS to bude inak. Môžete si byť istí, že poslanecký klub strany PS bude šialenca Wiezika poslúchať na slovo ako má hlasovať v otázkach ekológie.
Ja na rozdiel od ľavicovo orientovaných novinárov nevyplakávam že strana PS voľby nevyhrala, pretože dobre si uvedomujem ako nebezpečná politická strana to je a to aj napriek tomu, že mám liberálne názory.
Ja na rozdiel od iných ľudí sa dokážem na veci dívať s nadhľadom a objektívne. Ja teda nevidím veľký rozdiel v nebezpečenstve medzi ľavicovým ekologickým extrémizmom a pravicovým extrémizmom. Pre mňa sú rovnako nebezpeční extrémisti Michal Wiezik a Milan Mazurek.
A navyše Wiezik nemusí byť jediný ekologický extrémista v strane. Nájde sa ich tam viac.
O tejto šialenej korupcii exposlanca Šíbla boli podrobne informovaný aj Igor Matovič a Eduard Heger a napriek tomu nekonali. O tejto šialenej korupcii som informoval aj média, tie sa ale rozhodli mlčať. Neskôr som aj pochopil prečo. Združene BROZ patrí medzi najviac sofistikované organizované zločinecké skupiny na Slovensku, ktorá si podpláca aj média. Jedna zamestnankyňa nemenovaného ľavicovo orientovaného liberálneho investigatívneho denníka sa mi dokonca priznala ako združenie BROZ chodí podplácať redakciu aby mlčali o ich korupcii a aby cielene šírili dezinformácie v prospech korupčných skupín v oblasti ekológie. O jej mene som sa ale priľúbil mlčal ale v súkromnej správe alebo cez email som ochotný prezradiť jej meno.
Média neuveriteľným spôsobom manipulujú verejnú mienku a vôbec im nevadí že sa stovky miliónov len tak rozkrádajú.
                         Darebákom novinárom sa ale vracia karma. Nech si zožerú čo si navarili. Videl som ako viacerí novinári vyplakávali nad tým, že Matovič sa dostal do parlamentu. Nuž do parlamentu by sa Matovič nedostal ak by média zverejnili informácie o Šíblovi, pretože tak by Matovič stratil meno protikorupčného politika, pretože so Šíblom si poradiť nevedel.
 

Strana PS to s extrémizmom preháňa: extrémny feministický program

Návrh novely trestného zákona o aktívnom súhlase pri pohlavnom styku má schválených len päť západných krajín. Strana PS má ale túto tému v programe. Zrejme by strana PS rada zrecyklovala Kolíkovej návrh, ktorý chvalabohu parlamentom neprešiel. Pojem „aktívny súhlas“ nebol bližšie zadefinovaný, čo by v praxi znamenalo, že Slovensko by malo najprísnejší zákon svojho druhu na svete a prokurátori by si ho mohli interpretovať aj bizardne. Kresťanskí konzervatívci by výnimočne v tejto veci našli s PS zhodu – katolíci vítajú akékoľvek zákon ktorý obmedzuje sex, pretože mnohí ľudia s voľnejšími vzťahmi budú mať strach sa pustiť do pohlavného styku z dôvodu obáv z krivého obvinenia.
Exministerka Kolíková svoj návrh zákona predložila len na základe diskusie s feministickými organizáciami, ale zabudla sa na svoj šialený návrh spýtať čo si o tom myslia seriózni odborníci. Od strany PS väčšiu odbornosť neočakávam.
Mnohí poslanci ani nevedia o čom hlasujú. Kolíkovej návrh úplne unikol väčšej mediálnej pozornosti. Na poslednú chvíľu som na to poslancov upozornil a našťastie si dali povedať.
Takže toto je ďalší dôvod, prečo netreba byť smutný z toho že strana PS voľby nevyhrala.
                      Ale pozor. Toto nie je zďaleka jediný odvážny provokatívny feministický návrh strany PS. Aj Ďalšie návrhy majú v programe strany pri ktorých mám veľké obavy či by sme našli aspoň 3 západné štáty, kde je podobná legislatívna úprava ale nechcem tu rozoberať ďalšie komplexné témy.
Treba objektívne priznať, že strana PS to naozaj s extrémizmom preháňa a zbytočne tak prispieva na rozdeľovanie a polarizáciu spoločnosti.
 

Prečo strana PS nebola prvá?

Predseda PS Šimečka sa možno naivne domnieval že ekologickí extrémisti v strane mu prinesú volebné výsledky. Mýlil sa. Veľmi sa mýlil. Keby zo strany PS vyhádzal ekofašistov, výsledky strany PS by boli lepšie.
                  Kampaň konkurenčných politických strán zrejme mala svoj účinok.
                  Poznámka na okraj: Mimochodom len ako taká zaujímavosť strana PS získala najviac percent voličov zo zahraničia. Hlasy zo zahraničia sa ale najľahšie falšujú.
                  Existujú a hoaxy dezinfoscény, ktoré strašia liberálnymi témami. Medzi najviac úspešné hoaxy patrí to, že Istanbulský dohovor nie je o pomoci týraným ženám ale sú to akési tajomné zadné vrátka pre gender ideológiu. Ja som si Istanbulský dohovor prečítal celý a žiadne prvky skrytej gender ideológie som tam nenašiel.
                  Ďalší najviac obľúbený hoax je existencia politického hnutia, ktoré chce nanútiť 72 pohlaví, že si môžete na občianskom preukaze vybrať jedno zo 72 pohlaví a podobne. Keď si niečo o tejto téme vygooglite skutočne je možné nájsť niečo o tieto téme, hoci skôr sa jedná o transgender terminológiu ako o pohlavia. Neexistuje však ani jedno politické alebo lobistické hnutie, ktoré by sa akýmkoľvek spôsobom snažilo presadzovať 72 pohlaví a to neočakávam ani od strany PS.
               Len ako taká zaujímavosť, niekde som čítal, že viacero západných krajín ruší tranzície pre deti, napríklad v Nórsku, čo je aj v súlade s odborným konsenzom. Je teda mýtus že v liberálnych západných krajinách v školskom systéme učia deti na školách si vybrať svoje pohlavie, čo je tiež zjavne úspešná dezinformácia.
 

Ochrana prírody sa ukázala ako extrémne dôležitá téma. Dôkazom je strana SNS

                    Pre polovicu poslancov strany SNS je ochrana prírody a vidiek úplne najvyššia priorita.
                    Mnohí bratislavskí novinári a analytici nedokážu pochopiť, že Slovensko nie je len Bratislava a že vidiek žije v inom myšlienkovom svete ako Bratislava s inými starosťami a potrebami.
Voľby naozaj ukázali že ochrana prírody je pre ľudí z vidieka priorita a to vidieť hlavne na tom koho krúžkovali za poslancov v strane SNS. Niektorí extrémne ľavicoví novinári sa vysmievali z problematiky medveďov, že zúfalí politici nemajú žiadne iné témy na predvolebnú kampaň, tak si vymysleli umelý neexistujúci problém s premnoženými medveďmi. Takýto novinári sa ale veľmi mýlili a po týchto voľbách aj oni sami určite názor zmenili.
Keby medvede behali po Bratislavských lesoch, tak smiech by im veľmi rýchlo prešiel.
                    Šéf zásahového tímu pre medveďa hovorí, že nebezpečenstvo medveďov sa týka približne 10% obcí a to je už významná voličská základňa.
                    Ľudia dali jasne najavo že nesúhlasili s bláznivou a extrémnou politikou Jána Budaja. Tak šialené experimenty ako robil Ján Budaj s národnými parkami sa ešte v žiadnej inej krajine nerobili.
Vzhľadom k tomu, že Ján Budaj bol priamo riadený organizovanou zločineckou skupinou BROZ, ktorá si podpláca média, tak verejné mienka bola drasticky manipulovaná médiami, ktoré písali o Budajovi len pozitívne ako sú s ním všetky regióny spokojné a ako „chráni“ prírodu. Realita je ale taká, že napätie na vidieku je obrovské.
Na jednej strane ľavicoví bratislavskí novinári chcú aby sme sa veľmi podobali západu, na druhej strane nevedia ako to na západe funguje, koľko peňazí napríklad nalieva do regiónov a vidieka napríklad také Švajčiarsko alebo Rakúsko a aká vysoká priorita je pre politikov týchto štátov vidiek.
Tiež netreba odsudzovať ľudí, ktorý volili stranu SNS. Zďaleka nie všetci sú dezoláti alebo antivaxeri. Pre ľudí, pre ktorých je vidiek a ochrana prírody najvyššia priorita bohužiaľ nič iné neostávalo ako voliť SNS. Mnohí ľudia vnímajú SNS ako menšie zlo, nakoľko situácia s národnými parkami je extrémne vážna a napätá, hoci mediálny obraz sa ďaleko líši od reality. Po Budajovych a Chrenkovych experimentoch ide národným parkom doslova o prežitie a nemôžeme zazlievať ľuďom, ktorí majú lásku ku prírode ako najvyššiu prioritu, že volili SNS.
Nemôžeme zazlievať ľuďom že volili SNS, pretože Ján Budaj mal štátych tajomníkov, ktorí boli rovnako radikálni extrémisti ako Letzte Generation. Samozrejme že takýto extrémizmus vyvolá obrovské napätie v regiónoch, ktorých sa národné parky dotýkajú. Neočakávajte od ľudí z regiónov, že majú byť spokojní.
                    Stranu SNS tvorí aj strana Patriot, respektíve Miroslav Radačovský, ktorý napríklad zastáva umiernené krídlo, nie je obdivovateľom Putina a prejavil pozitívny názor na vakcínu proti kovidu.
                    Strana SNS ukázala, že ekológia nie je tak okrajová téma ako u vyobrazila Bratislavskí novinári. SNS je obrovský varovný prst pre demokratické strany robiť politiku viac regionálne a načúvať problémov regiónov a vidieka. Pre stranu PS je SNS jasným varovným prstom, že ak vyhodia zo strany ekologických extrémistov, preferencie strane to zvýši.
                    Úspech vo voľbách strán Smer a Hlas bol tiež spôsobený dobrou regionálnou politikou. Strany Smer a Hlas nielen slovami ale aj činmi hlasovaním o zákonoch ukázali že odmietajú ľavicové extrémistické experimenty z národnými parkami s ktorými ľudia z regiónov nesúhlasia.
Eduard Heger tiež podporoval Budaja čo mu sily stačili. Heger sa naivne domnieval, že ak bude skúšať trpezlivosť ľudí v regiónoch, tak ho ľudia budú za to voliť a obdivovať. Veľmi sa mýlil. Do parlamentu sa nedostal. Nedostal ani 3 percentá takže ani od štátu nedostane jeho strana ani cent. Heger doplatil na to, že ignoroval tieto problémy.
 

Strana Sme rodina sa do parlamentu nedostala

Novinári sa nikdy netajili že tejto politickej strane vyhlásili vojnu a to sa prejavilo aj na výsledkoch volieb. Vidíme aj dvojaké metre médii. Média nepovažovali za papalášizmus, keď Andrej Kiska zneužíval štátnu letku na súkromné účely medzi Bratislavou a Popradom. Na druej strane hospitalizáciu v nemocnici Kollára po autohavárii považovali média za papalášizmus.
Na jednej strane som médiam poslal priame dôkazy ako sa rozkrádajú peniaze stovky milionov na predstieranú ochranu prírody a o tejto veci mlčali, na druhej strane média veľmi pohotovo zverejnili kompromitujúce materiály na Kollára od nedôveryhodného mafiána Rajeckého.
Cieľom médii nie je informovať ale robiť propagandu a manipulovať verejnú mienku. Keby sa Denník N alebo Aktuality dozvedeli, že strana PS rozkradla kľdne aj miliardu EUR, tak som si istý, že by o tom mlčali. Na korupčné škandály strany PS je zavedená cenzúra vo vybraných médiach.
Média sa neprimeraným spôsobom zapojili do predvolebnej kampane a príliš veľa pozornosti venovali ženám financovaným Zoroslavom Kollárom.
Predvolebná kampaň patrí politikom, nie médiám.
Média sa správajú skôr ako PR marketingové agentúry politických strán, než aby objektívne informovali.
                    Avšak treba podotknúť, nie vždy sú takéto mediálne kampane médii úspešné.
 

Ako by dopadlo ak by sa Fico dostal k moci?

Na medzinárodnej úrovni by bolo Slovensko považované za čiernu dieru Európy. Pomoc Ukrajine by sa mohla oslabiť vetovaním rôznych návrhov Európskej únie.
                    Nemusím opakovať už mediálne známe informácie ako Ficova vendeta.
                    Možno sa aspoň čiastočne podarí zlepšiť pomery na ministerstve životného prostredia a v Štátnej ochrane prírody. Jedná vec je ale niečo sľúbiť pred voľbami, a druhá vec je manažérsky zvládnuť náročné reformy. Možno prvý krát v histórii sa stane minister životného prostredia vzdelaný odborník v lesných ekosystémoch.
Zdecimovaná Štátna ochrana prírody potrebuje veľké personálne zmeny aby sa očistila od ľavicového extrémizmu.
                    Fica by určite čakali nepríjemné a nepopulárne reformy a škrtanie nakoľko Slovensko je po uši zadĺžené.
To mu preferencie určite zníži.
                    Strana PS sa aspoň trochu podučí politickému remeslu, naberie skúsenosti, keď príde na to ako to v parlamente funguje.
                    Vystúpenie z NATO a EU neočakávam.
                    Ak bude Fico pri moci, nebude mať toľko času na politický marketing a preto mu preferencie klesnú.
                    Nezabúdajme, že Robert Fico je zlo a človek s extrémne poškodenou karmou. Nenávistný postoj k Ukrajine, podlizovanie sa k Putinovi, počas pandémie kovidu ako jediný opozičný politik v celej Európe si robil kampaň na konšpiráciách o kovide, robil antivaxerskú kampaň, a zlomyseľne sa priživoval na nepopulárnych opatreniach, ktoré zavádzali všetky štáty po celom svete vrátane Maďarska a Ruska, mafiánsky štát.
                    Byť pri moci v tejto ťažkej dobe je za trest, nie za odmenu, takže pravdupovediac nie je toho čo veľa závidieť Ficovi.
                    Dosť otázne sú kultúrne vojny a rôzne populistické anti-LGBT zákony. Otázne je ako sa k tomu zachová strana Hlas, či KDH vo vláde a v parlamente.