Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Zmena definície znásilnenia

 Ministerka Kolíková chce zmenu definície znásilnenia. Či je to dobrý alebo zlý návrh, to nevieme posúdiť, pretože celé a doslovné znenie jej návrhu nemáme k dispozícii. Pri sprísňovaní trestného zákona v tejto oblasti si je treba dať veľký pozor, aby bola právna úprava zadefinovaná tak, aby nebol priestor na jej zneužitie. Tiež je dôležité aby sa na tvorbe legislatíve v dostatočnej miere podieľali súdni znalci, ktorí sa špecializujú na znásilnenie, aby boli na jednej strane ženy dostatočne efektívne chránené, na druhej strane aby sa nevytvoril priestor pre zneužitie tejto legislatívy v prípade krivého obvinenia zo znásilnenia. Podľa dostupných informácii sa Kolíková s odborníkmi neradí a v tejto oblasti počúva len laickú neodbornú verejnosť ako sú mimovládne organizácie vrátane feministických organizácii. Feministky by nemali do týchto vecí kecať, pretože ide o sklamané ženy, ktoré nemali šťastie na mužov, nemali vydarené vzťahy a kvôli tomu pociťujú voči mužom krivdu predsudky. Takéto osoby by radi vytvorili legislatívu, ktoré by pre ženy vytvorili veľký priestor na zneužitie právnej úpravy na krivé obvinenie.
                     V mnohých západných štátoch je definícia znásilnenia zadefinovaná tak prísne, že zúčastnené osoby podpisujú formuláre súhlasu s pohlavným stykom. Je to so strachu s krivého obvinenia. Kiež by to bol hoax, ale zdá sa že to nie je hoax. Bola by veľká chyba, ak by normálny pohlavný styk bol predmetom strachu s krivého obvinenia.
                     Pri nejasnej definícii znásilnenia nebude jasné, či si má muž pred každým pohlavným stykom pýtať od ženy slovné povolenie. Alebo ak muž v spánku prebudí ženu za účelom pohlavného styku, či to zákon neumožní interpretovať ako znásilnenie, aj keď sú partneri vzájomnej harmónii.
                     Kým v minulosti na sexualitu útočila cirkev, v súčastnosti na sexualitu útočia pretláčajúc do politiky sklamané ženy z feministických hnutí s ich pochybnou definíciou znásilnenia, keď sa stane normálny pohlavný styk predmetom strachu z krivého obvinenia.
                     Zdá sa že aj ministerka Kolíková mala zlé skúsenosti s mužmi – pevne verím, že toto sklamanie neprenesie do politiky v súvislosti s legislatívnou úpravou o znásilnení.Podľa verejne dostupných informácii, Kolíková nemá dieťa, nikdy nebola vydatá a nie je známe, že by mala partnera.
                     Dôvodov krivého obvinenia zo znásilnenia môže byť viacero: forma riešenia konfliktov medzi partnermi, nástroj na vydieranie napríklad pre účel získania peňazí.
                     Najčastejšie a najbežnejšie formy sexuálneho násilia nevyrieši žiaľ ani sprísnenie trestného zákona. Keď si dvaja partneri zoberú spoločný úver na bývanie, a neskôr im to prestane klapať, môže byť pre ženu extrémne komplikované. Odísť z bytu môže byť finančne nevýhodné nakoľko veľkú časť z hypotéky už zaplatila, získať byt pre seba celý je tiež nereálne. Takáto žena môže prakticky znásilňovaná proti svojej vôli len z ekonomicko existenčných dôvodov. Riešenie by boli lacné nájomné byty, ktoré na Slovensku nie sú.
Iná v niečom podobná situácia je, kedy z ekonomicko existenčných dôvodov rozchod s partnerom pre ženu s ktorým si nerozumie, môže byť prakticky nemožný, a to o to viac ak má aj deti. Odísť od partnera na ulicu aj s deťmi nie je riešenie a lacné nájomné je na Slovensku nedostupné. Znovu riešenie by boli lacné nájomné byty.
 
Nová zbraň u rozvodů? Křivé obvinění ze sexuálního zneužívání Jednou ze zbraní v boji o děti při rozvodu či rozchodu se v posledních letech stalo falešné obvinění ze sexuálního zneužívání. Přistupují k němu některé ženy, aby svému bývalému muži či partnerovi znemožnily kontakt s potomkem. V praxi se s křivým obviněním setkávají policisté, sociální pracovnice, soudci, psychologové či experti, kteří pomáhají obětem trestných činů.