Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Čo je to definícia mieru podľa ruskej propagandy? (Aktualizácia 13.7.2024)

Čo je to definícia mieru podľa ruskej propagandy?

Na Ukrajine je vojna. A špeciálne na Slovensku sa o miery hovorí o mieri veľmi veľa. Paradoxne najviac hlasno kričia slovo „mier“ ľudia ktorí najviac veria Ruskej propagande a obhajujú alebo zľahčujú ruskú agresiu na Ukrajine.
Na Slovensku je najvyššie percento ľudí, ktorí veria ruskej propagande, chýba im kritické a analytické myslenie a nevedia rozlíšiť ani dve protichodné veci: vojna a mier.
Hoci možno vnímať ako pozitívne, že Robert Fico v EÚ a na základe domácej politiky Ukrajinu podporuje, na verbálnej úrovni aj naďalej veľmi hlasno hlása ruskú propagandu o mieri. Je to ďaleko viac nebezpečné ako keď bol v opozícii pretože ako najvyššie postavený politik dostáva veľký priestor v médiach a má vysokú sledovanosť na sociálnych sieťach.
                     Aký je môj názor? Áno aj a chcem mier a čo najrýchlejšie, ale nie taký aký hlása ruská propaganda.
                     Tiež je veľmi smutné, že na nenávistnej anti-ukrajinskej rétorike sa dajú získať politické body preferencie. Napríklad politička za stranu Smer Monika Beňová v rámci predvolebnej kampane do eurovolieb v eReporte tvrdila, že Európska Únia robí najväčšiu chybu to, že finančne podporuje Ukrajinu aby mohla viesť vojnu proti Rusku. Za takýto „krásny“ cynický výrok by sa nemusel hanbiť ani ťažko kovaný neonacistický politik. Pani europoslankyňa nepochopila, kto je v tomto konflikte agresor a kto obeť a nepochopila že nie Ukrajina napadla Rusko ale Rusko Ukrajinu. Z etického hľadiska je trestuhodné a odsúdeniahodné ak sa akýkoľvek politik vyjadruje takýmto spôsobom, keď obhajuje ruskú agresiu a vojnové zločiny.
Podobnými výrokmi ako Beňová sa netají ani Robert Fico.
 

Čo pod pojmom mier myslí Ruská propaganda alebo pro-Kremeľskí politici?

Predovšetkým im vadí, že Ukrajina sa bráni Ruskej agresii. Chceli by odoprieť právo Ukrajiny sa brániť. A to hlavne tým, aby Ukrajina dostávala podporu vrátane vojenskej. Ľudia, ktorí veria ruskej propagande nechápu, že Ukrajina sa brániť môže len vojensky. Kým Ruskej propagande a proruským politikom veľmi vadí, že Ukrajina má tú drzosť a opovážlivosť sa brániť pred Ruskou agresiou a to vojenskými prostriedkami, predsa ako inak, na strane druhej strane som zo strany proruských politikov ako napríklad Fico nikdy nepočul, že vyzval aby Rusko ustúpilo od agresie.
Ruská propaganda myslí pod pojmom mier odoprieť Ukrajine právo sa brániť.
                     Slovo mier sa pod vplyvom Ruskej propagandy riadne sprofanovalo. Ruská propaganda pod pojmom mier myslí iba obhajovanie a legitimizovanie Ruskej agresie na Ukrajine.
 

Čo pod pojmom mierové rokovania myslí Ruská propaganda?

Ruskí propagandisti ako napríklad vášnivý obhájca ruskej agresie a Kremeľský influencer Eduard Chmelár, radi omieľajú to, že zlý západ nechce mierové rokovania medzi Ukrajinou a Ruskom.
V prvom rade môj osobný názor je taký, že som za mierové rokovania. Nechcem ale také mierové rokovania ako si praje Kremeľ a Kremeľský influencer Eduard Chmelár, kde by došlo vo všetkom len k vyhoveniu požiadaviek Ruska bez toho aby sme sa na názor pýtali Ukrajiny.
                     A znovu je tu divný paradox, že tí ktorí najviac hlasno volajú po mierových rokovaniach sú práve pro-kremeľskí propagandisti a politici ako napríklad Fico, ktorí šíria nenávisť proti Ukrajine a obhajujú alebo bagatelizujú Ruskú agresiu a vojnové zločiny.
V rámci mierových rokovaniach nemôžeme vyžadovať od Ukrajiny aby stiahla všetky zbrane a Rusi nech si všetky zbrane a muníciu na Ukrajine ponechajú. Služobníci Kremľu ako Chmelár, Fico a Danko si ale predstavujú mierové rokovania presne takýmto spôsobom a ani sa tým netaja.
                     Ďalšia vec, že Rusko je to posledné, ktoré chce mierové rokovania. Potreba mierových rokovaní nie je téma ruských politikov. Rusko vždy šírilo odlišnú propagandu doma a na západe. Kým Ruská propaganda na západe sa snaží budiť dojem že Rusko chce mierové rokovania, naopak v doma Ruskí politici nehovoria o mieri ani mierových rokovaniach ani slovo pretože by to brali ako slabosť a Ruské štátne televízie hovoria o potrebe okupovať nielen Ukrajinu ale postupovať aj ďalej na západ, anektovať pobaltské krajiny, anektovať západnú Európu, vyzýva zhodiť atómové bomby na Londýn, Washington D.C. a tak ďalej. Áno dobre počujete, je to dosť častá téma ruských štátnych televízii a propagandistov, kedy vyzývajú ruskú vládu aby zhodila atómovky na západné mestá.
                     Tiež je silne naivné si myslieť, že tak zločinecký režim ako Rusko by aj akékoľvek mierové zmluvy o prímerí dodržalo. So Satanom sa zmluvy nepodpisujú. Prímerie by bolo výhodné len pre jednu stranu, len pre Rusko aby navyrábalo zbrane, doplnilo muníciu na ďalší útok. Neviem kde sa berie toľko cynizmu v ľuďoch ktorí veria ruskej propagande, keď chcú takto predlžovať vojnu a pomáhať ruskej agresii.
                     Tiež vidíme, že západ urobil obrovskú chybu aj pri Minských dohodách. Minské dohody mali na Rusko len taký vplyv, že získali čas na výrobu zbraní a munície aby napadli celú Ukrajinu. Je teda naivné si myslieť, že akékoľvek zmluvy o prímerí Rusko dodrží, keď ich už raz porušilo. Ruská propaganda ľudí klame.
                     Ak by demokratické krajiny pristúpili na hru Ruska, potom by sa vytvoril nebezpečný precedens, potom by sa zosypala bezpečnostná architektúra celého sveta a akýkoľvek lokálny diktátor by ako silnejšia krajina napadol slabšiu krajinu a očakával, že mu to medzinárodné spoločenstvo neskoršími mierovými rokovaniami nejako odpustí a legitimizuje jeho anexiu. Takéto niečo by malo za následok vojen po celom svete ako tomu bolo za druhej svetovej vojny.
 

Zhodnotenie súčasného vojenského konfliktu Rusko-Ukrajina

Všetci by sme si priali aby tento vojenský konflikt skončil čo najskôr. Bohužiaľ žiadne ľahké a rýchle riešenia na tento konflikt neexistujú. Druhá svetová vojna trvala 6 rokov. Rusko-Ukrajinský konflikt odhadujem na dĺžku 3 až 6 rokov.
                     Čo som očakával, že demokratické západné štáty budú schopné rýchlejšie prispôsobiť svoju ekonomiku k vojenskej podpore Ukrajiny. Zrejme za to môžu aj zlé politické rozhodnutia. Zvláštne že akosi v EU stíchlo riešenie spoločného nákupu munície pre Ukrajinu. Dosť možné že to blokoval Orbán. Slabá flexibilita západu zbytočne predlžuje vojnu.
Obe strany majú veľký problém s nedostatkom munície a munícia zohráva najviac dôležitú rolu v tomto vyčerpávajúcom konflikte.
                     Sankcie proti Rusku určite významne decimujú ruskú ekonomiku. Nesúhlasím s analytikmi, ktorý tento faktor podceňujú. Stačí to na veľmi významné obmedzenie ruskej armády, avšak nestačí to na úplný kolaps.
Málokto si uvedomuje aj veľký význam sankcií západu proti Rusku už v roku 2014. Boli veľmi bolestivé a efektívne obmedzili a demotivovali Rusko s odložením invázie o osem rokov.
                     Odhadujem, že po 3 až 5 rokoch od začiatku vojny na Ukrajine môže dôjsť aj k veľmi vážnemu ekonomickému kolapsu Ruska.
 

Aký je reálny názor Fica na Ukrajinu?

Je dosť možné, že Fico sa rozhodol pomáhať Ukrajine pod tlakom nielen strany Hlas ale aj pod tlakom predstaviteľov strany Smer ako napríklad Robert Kaliňák.
 

Eticko-filozofický rozmer konfliktu na Ukrajine. Fandenie Ruskej agresie na Slovensku

Slovensko je krajinou s percentuálne s najväčším podielom fanúšikov ruskej agresie na Ukrajine. Nie je to dobré, pretože môže sa stať, že Slovensko si kolektívnu karmu veľmi zaťaží. Niečo ako v úvodzovkách „Boží trest“ na Slovensko nemusí byť nič nereálne ak budeme takto schvaľovať či zmenšovať vojenskú agresiu a vojnové zločiny Ruska.
 

Hybridná vojna, alternatívne média, antivaxerstvo

Pozeral som si štatistiky a slovensko je druhé od konca v zaočkovanosti proti covicu s pomedzi krajín EÚ. Príliš vysoké percento ľudí na Slovensku verí, že celý covid vytvoril Bill Gates, aby nás mohol otráviť a začipovať vakcínami.
Čo sa týka hybridných hrozieb sme na tom na Slovensku najhoršie.
                     Na strane druhej aby sme boli objektívny ani média hlavného prúdu v niektorých konkrétnych oblastiach nie sú objektívne. Niektoré média hlavného prúdu o téme ekológia a ochrana prírody šíria rovnaké množstvo hoaxov a propagandy ako alternatívne média o covide.
Pozitívum alternatívnych médii bolo to, že necenzurovali informácie o korupcii v ochrane prírody. Každý typ médii je objektívnejší v nejakej inej téme.
Je veľká hanba že v nejakom parametri dokonca alternatívne média predbehli mainstreamové.
                     Podobne je to aj s politickými stranami. Každá politická strana je v nejakej oblasti a v nejakom parametri dobrá a v druhom parametri totálne pohorí. Keď sa spriemerujú všetky parametre u politických strán, tak prídeme na to, že menšie zlo medzi politickými stranami prakticky ani neexistuje.
 

Časť 2

Vplyvom silnej propagandy sú ľudia veľmi dezorientovaní a popletení. Zamieňajú si pojmy mier a vojna.

Nie každý človek, ktorý naletel ruskej propagande je morálne pokazený a fandí novodobému ruskému nacizmu / fašizmu. Ruská propaganda je podsúvaná verejnosti veľmi sofistikovanej podobe. Propagandu šíria kremeľskí influenceri s vysokou pravdepodobnosťou platení z ruského veľvyslanectva ako napríklad Eduard Chmelár, nakoľko smerujú k tomu určité indície. Smutné, že Eduard Chmelár dostáva dokonca priestor aj v mainstreamových médiach. Ďalej ruskú propagandu šíria mnohí vrcholoví politici ako napríklad Andrej Danko.
Problém je že najväčší vojnoví štváči ako Chmelár či Danko sa najviac oháňajú slovom mier.
Bohužiaľ minimálne polovica ľudí je veľmi hlúpych a ľahko manipulovateľných a naletia týmto hoaxom vojnového štváčstva skryté pod úšľachtilé pojmy akéhosi podivného sprofanovaného pseudo-mieru.
 

Jeden z najúspešnejších hoaxov v dejinách: „vojenská podpora Ukrajiny zo strany západu predlžuje vojnu“

Hoax úspešný najviac na Slovensku, ale úspech tohto hoaxu je zaznamenaný v celej Európe a USA.
Aká je pravda?
Najefektívnejšie riešenie ako skočiť vojnu je to, ak sa agresor Rusko rozhodne skončiť vojnu, ak sa ruskí politici rozhodnú, že prestanú zabíjať Ukrajincov a stiahnu armádu z Ukrajiny. Pokiaľ ale Putin nechce urobiť toto rozhodnutie, tak jediné riešenie ako čo najrýchlejšie ukončiť vojnu je čo najviac vojensky podporovať Ukrajinu.
                   Uvedený hoax, že „vojenská podpora Ukrajiny zo strany západu predlžuje vojnu“ sa objavil už na začiatku vojny. Zo začiatku som si myslel, že takýto absurdný nezmysel rýchlo vyšumí a spľasne ako bublina, ale mýlil som sa. Naopak tento propagandistický naratív sa opakuje ešte častejšie ako na začiatku vojny pred dvoma rokmi. Pre dvoma rokmi by ma ani vo sne nenapadlo, že tento nezmyselný a nelogický hoax sa bude používať až tak veľmi často, že sa o ňom oplatí napísať celý článok.
                   A keď teda dezolátom tak veľmi vadí podpora Ukrajiny západom, tak nech sa sťažujú u Putina. Najviac efektívny spôsob ako dosiahnúť to aby západ prestal vojensky podporovať Ukrajinu je to, ak sa Putin rozhodne stiahnuť svoju armádu za hranice Ukrajiny a keď ukončí vojnu.
                   Flastencom vadí vojenská podpora Ukrajiny, to jest dodávky zbraní a munície na front. Keď majú teda flastenci takúto požiadavku na západ, prečo nemajú rovnakú požiadavku aj na Rusko a Ruskú armádu? Prečo nemajú rovnakú požiadavku aj na agresora, aby aj Rusko Ruská vláda prestala dodávať zbrane a muníciu na front? Podivné protirečenie ľudí, ktorí naleteli ruskej propagande. Ruskí propagandisti považujú to, že Ukrajina sa bráni a to, že Ukrajina má právo brániť sa za agresiu voči Rusku. Ruská propaganda robí Ruská obeť a z obete agresora. Z Ukrajiny robí agresora a z Ruska obeť.
                   Hoax, že „vojenská podpora Ukrajiny zo strany západu predlžuje vojnu“ je ošklivá fašistická vojnovo štváčska propaganda, ktorá robí z agresora obeť a z obete agresora, ktorá z Ukrajiny robí agresora a z Ruska obeť.
                   Každý propagandista či politik, ktorý povie že „vojenská podpora Ukrajiny zo strany západu predlžuje vojnu“ je vojnový štváč, ktorý podporuje ruskú agresiu a je proti mieru, je človek, ktorý považuje za agresora Ukrajinu a nie Rusko.
                   Ľudia na Slovensku sú tak silne zmanipulovaní a dezorientovaní propagandou, že si pletú pojmy vojna a mier a nevedia medzi nimi rozlišovať.
                   Veľmi zvláštne protirečenie samozvaného „pacifistu“ Eduarda Chmelára, ktorému veľmi vadilo vojenské angažovanie USA v Iraku, ale vojenskú agresiu Ruska a zabíjanie Ukrajincov podporuje. Chmelárovi tiež nevadí ani to, že po odchode americkej armády z Afganistanu sa znovu dostal k moci Taliban. Chmelár tiež podporuje terorizmus.
Smutné že takýto zvrátený fašistický človek dostane tak veľa priestoru v médiach.
 
Predstavte si, že by sa hoax podobnej logiky ako sa šíri dnes, že „vojenská podpora Ukrajiny zo strany západu predlžuje vojnu“ šíril počas druhej svetovej vojny napríklad vo Veľkej Británii.
Predstavte si, že by sa v tlači z obdobia druhej svetovej vojny objavil nasledovný článok:
Musíme vo Veľkej Británii zatvoriť všetky zbrojárske firmy, pretože to predlžuje vojnu. Bojovať proti Hitlerovi je chyba pretože ideme proti mieru. Musíme za každú cenu vyhovieť Hitlerovi vo všetkých jeho požiadavkách, aby bol mier, musíme sa podrobiť a podriadiť Hitlerovi vo všetkom.“
                   A áno toto je logika našich súčasných dezolátov, ktorí pri ruskej agresii na Ukrajine hovoria, že „vojenská podpora Ukrajiny zo strany západu predlžuje vojnu“. Títo ľudia by sa chceli vo všetkom podriadiuť novodobému Hitlerovi Putinovi.
 

Pod vplyvom Ruskej propagandy sa nám slovo mier totálne sprofanovalo. Podobne ako sa nám sprofanovalo pojem vlastenectvo

Skoro ma zdvihlo zo stoličky, keď som počul že počas prezidentskej kampane Harabina dezoláti nazývajú ako „národno vlastenecký kandidát“. Klaňať sa Putinovi a olizovať Putinove podrážky nemá absolútne nič spoločné ani s vlastenectvom ani národnou suverenitou ale je to len obyčajné zapredanie Slovenska Rusku. Kým Korčokovi hejteri nadávajú, e je americký agent, ktorý by nás zapredal Amerike, v skutočnosti oveľa viac vystihuje Harabina, že by nás zapredal Rusku.
To čo by Harabina najviac vystihovalo je antinárodný a antivlastenecký kandidát.
 

Aktualizácia 13.7.2024

Ruská propaganda: každý kto tvrdí, že Ukrajina sa má právo brániť je vojnový štváč

Žijeme v zlej a ťažkej dobe, kedy každý kto povie, že Ukrajina sa má právo brániť Ruskej agresii je označovaný za vojnového štváča a človeka, ktorý je proti mieru. V celej Európe krajne pravicoví politici opakujú tieto naratívy. Minimálne na Slovensku vo verejnom priestore ďaleko viac počujeme Ruskú propagandu o konflikte na Ukrajine ako reálne fakty. Zlú úlohu v tejto veci zohrali aj média. Média sa nechali uniesť až príliš veľkými vášňami proti vláde Roberta Fica, vedú proti vláde otvorenú vojnu, robia propagandu vrátane hoaxov, často kritizujú strašia démonizujú aj mnohými pozitívnymi reformami súčasnej vlády (napríklad v oblasti ochrany prírody), ale pritom úplne zabudli, že mali by sa zamerať komunikáciu na boj proti Ruskej propagande.
     Považujem za veľmi nebezpečnú a agresívnu propagandu kedy je každý kto uznáva, že Ukrajina sa má právo brániť (čo nie je možné bez vojenskej podpory západu) označovaný za vojnového štváča proti mieru. Každý kto šíri takúto propagandu, nerobí nič iné ako len obhajuje Ruskú agresiu a je proti mieru.
 

Čo do PR marketingu ťahá Ruská propaganda za dlhší koniec

Treba otvorene povedať, že Ruská propaganda ťahá za dlhší koniec a to najmä v oblasti PR marketingu. Liberálne média, od ktorých by sa očakávalo že budú protiváhou ruskej propagande v tejto oblasti zaspali na vavrínoch a ich činnosť sa zúžila len na nenávisť proti vláde, ktorá sa nie vždy zakladá na pravde. Radšej keby sa liberálne média zamerali na vytvorenie komunikačnej PR marketingovej protiváhy proti Ruskej propagande. Ale to sa nedeje.
Rovnako ťažké srdce ako na média mám aj na lídra opozície Michala Šimečku. Ako vplyvný politik by sa tiež mohol sústrediť na marketing proti Ruskej propagande a tým pozitívnym smerom ovplyvniť verejnú mienku. Na miesto toho strana PS bojuje proti súčasnej vláde príliš agresívne pričom cca polovica kritiky súčasnej vlády sú hlúpy hejt a hoaxy. Rovnako média.
                   Treba otvorene povedať, že Ruská hybridná vojna a ruská propaganda je naozaj geniálna. Šikovne urobila z agresora obeť a z obete agresora. Najväčší vojnoví štváči a najväčší obhájcovia ruskej propagandy ako napríklad poradca Fica Eduard Chmelár sa tvária ako najväčší mierotvorcovia a všetkých ľudí, ktorí tvrdia, že Ukrajina sa má právo brániť obviňujú, že sú vojnoví štváči proti mieru. Proruskí politici a propagandisti tvrdia, že vojenská podpora západu Ukrajine predlžuje vojnu. Takýto absurdný nezmysel by mal logiku iba vtedy ak by Ukrajina prostredníctvom západu rozpútala vojnu proti Rusku. V čase písania tohto článku prebehol už približne dva aj pol roka od vypuknutia vojny a dodnes Rusko ani nikto iný nepriniesol žiadne dôkazy, že by sa niečo také stalo. Vojnu začalo Rusko a môže ju kedykoľvek skončiť kedy bude chcieť.
                   A mimochodom aj v tomto je Ruská propaganda čo do manipulácie a PR marketingu naozaj geniálna ako odpútala pozornosť od podstaty veci, že vojnu začalo Rusko. Veľmi šikovne sa odpútava pozornosť a hľadajú všemožné argumenty, ktoré či už priamo alebo nepriamo obviňujú z Ukrajiny a západ z vojny. Napríklad naratív, že vojenská podpora Ukrajiny zo strany západu umelo predlžuje vojnu. Tento naratív by mal logiku len vedy ak by vojnu začala Ukrajina, ale práve tomu že vojnu začalo Rusko sa Ruská propaganda úmyselne vyhýba.
                   To, že Rusko napadlo Ukrajinu a nie opačne, dokáže pochopiť aj imbecil s IQ 30%. Napriek tomu Ruská propaganda hovorí niečo iné. A práve preto média a opoziční politici by si mali dať za povinnosť opakovať túto vec dokola a do zblbnutia. Opakovanie je matka múdrosti. Opakovania tejto veci nikdy nie je dosť. Je to dôležité kvôli verejnej mienke.
 

Eduard Chmelár. Mierotvorca alebo vojnový štváč?

                   Agresívny obhájca ruskej propagandy a vojnový štváč Eduard Chmelár o sebe tvrdí, že by aj život položil za mier medzi Ruskom a Ukrajinou. Ako vážne to myslel sme videli v relácii Na telo, kedy mu moderátor položil otázku, či by sa mier nedal dosiahnuť tak, že by sa Rusko stiahlo z Ukrajiny. Chmelára išlo z tejto otázky rozdrapiť od zlosti a reagoval veľmi podráždene. Z najväčšieho samozvaného mierotvorcu na Slovensku sa stal ten najväčší vojnový štváč, ktorý obhajuje Ruskú agresiu. A ako sám priznal na Facebooku, to v relácii ešte veľmi krotil svoj hnev.
                   A koniec koncov Chmelár dlhodobo tvrdil, že za vojnu vyvolala Ukrajina a západ, ale téme že vojnu začalo Rusko sa veľmi šikovne vyhýbal. Pri moderátorovej otázke sa už tejto téme vyhnúť nemohol a a pekne bol boľševik Chlmelár odhalený, aký je vojnový štváč.
                   Putinov propagandista Eduard Chmelár odmietol, že by bolo dobré aby Putin ukončil vojnu a stiahol ruskú armádu z Ukrajiny. Pri tomto návrhu sa Chmelár urazil, nahneval a vysmial moderátora, že je to "naivný názor." Na Chmelárovi bolo vidieť, že ho otázka extrémne nahnevala a podráždila.
Najznámejší influencer ruskej propagandy na Slovensku boľševik Chmelár má rozporuplné vyjadrenia. Na jednej strane veľmi hlasno volá falošnom ruskom "mieri", na druhej strane sa vyjadruje ako vojnový štváč. Je známy tým, že bagatelizuje ruskú agresiu na Ukrajine a tvrdí, že za to môže západ.
 

Robert Fico

                   Tiež ma veľmi mrzí atentát na Roberta Fica. Tesne pred atentátom Fico zmiernil vyjadrovania anti Ukrajinskú rétoriku a šírenie Ruskej propagandy proti Ukrajine. Celkovo od začiatku jeho úradovania sa jeho anti-ukrajinská rétorika začala postupne zmierňovať až takmer úplne prestal hovoriť ruskú propagandu o Ukrajine. Je mi veľmi ľúto, že po atentáte Fico šíri o Ukrajine rovnako radikálnu propagandu ako na začiatku jeho vládnutia v roku 2023.
 

Obhajujem ruskú agresiu ale som za mier

Chmelár a jemu podobní tvrdia, že „obhajujem ruskú agresiu ale som za mier“, čo samo o sebe je protirečenie. Napriek tomu veľa ľudí na túto propagandu. Chmelár tvrdí, že všetci sú zlí, len ruský agresor je dobrý. Západ je zlí, Ukrajina je zlá, Európa ktorá podporuje Ukrajinu je zlá, len Rusko ako agresor je dobrý. Nikdy som nepočul, že by Chmelár kritizoval Rusko za vojenskú agresiu a za rakety na civilistov.

Falošná mierová zmluvu ruských propagandistov

Za nebezpečnú propagandu považujem navrhovanú falošnú mierovú zmluvu ruských propagandistov, v ktorá je extrémne výhodná pre Rusko a extrémne nevýhodná pre Ukrajinu to jest zamrznutie konfliktu na súčasnej frontovej línii. Takáto zmluva by nebola žiadnym kompromisom zo strany Ruska a extrémne veľkým kompromisom zo strany Ukrajiny. Každý kto šíri takúto paródiu na mierovú zmluvu, nerobí nič iné ako len obhajuje Ruskú agresiu. Každá zmluva musí byť po správnosti vyvážená. Ukrajina nesmie byť potrestaná za to, že ju napadlo Rusko. Naopak Rusko ako agresor musí urobiť v mierovej zmluve čo najväčší kompromis, ktorý ho bude bolieť, to znamená stiahnutie svojej armády ideálne z celého ale minimálne z časti väčšiny okupovaného územia.

Obhajovanie Ruskej agresie z pohľadu psychológie

Ruská propaganda je geniálna v tom, že ľudia, ktorí obhajujú Ruskú agresiu a ruský fašistický režim, si môžu vo svojom nečistom svedomí ospravedlniť svoje presvedčenie protirečivou propagandou, že „my sme za mier“. Síce schvaľujeme ruskú agresiu ale sme za mier.
My sme za mier a všetci, ktorí tvrdia, že Ukrajina sa má právo brániť sú vojnoví štváči.

Politická kampaň: oplatí sa byť proruský

Z pohľadu verejnej mienky je pre politikov výhodné hlásať ruskú propagandu, pretože získate na tom preferencie a politické body. Na strane druhej, politici svojom vplyvom tiež formujú verejnú mienku svojimi vyhláseniami a to je jedno či sa jedná o koaličného alebo opozičného politika.. Keby Robert Fico jasne odsúdil vojenskú agresiu na Ukrajine, malo by to priaznivý vplyv na verejnú mienku. Ak politik hlása Ruskú propagandu, je to od neho veľmi nezodpovedné, pretože presvedčí tak viac ľudí čo do verejnej mienky že Ruská agresia je v poriadku.

 
****************
Putinovi válečná ekonomika „padá na hlavu“, čelí rostoucí inflaci a lidem i firmám musí zvedat daně https://zpravy.kurzy.cz/771211-putinovi-valecna-ekonomika-pada-na-hlavu-celi-rostouci-inflaci-a-lidem-i-firmam-musi-zvedat-dane/
 
Ruský politik a podnikatel Dmitrij Anatoljevič Medveděv na sociálních sítích prozradil, co Rusko plánuje, pokud podepíše mírovou dohodu s Ukrajinou. Podle odborníků ale jeho slova nedávají smysl. https://news.refresher.cz/164075-Co-ma-Rusko-v-planu-Putinova-prava-ruka-se-prorekla