Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Odvrátená stránka ezoteriky: podvody i drsné vybavovanie sú účtov s konkurentmi

Som Človek, ktorý je schopný byť kritický nielen ku kresťanstvu ale aj k pomerom vo svete ezoteriky

Tu v popise okrem osnovy dopĺňam informácie, ktoré som vo videu nespomenul.
00:00 úvod. O ľudoch z oblasti ezoteriky, ktorí majú vzácnu schopnosť astrálneho cestovania. Ako tieto schopnosti zneužívali.
04:00 reakcia na spätnú väzbu na moje staršie kritické video na jednu ezoterickú osobnosť. Paradoxne po dvoch videách kritických k určitým pomerom v ezoterike som zažil najviac agresívne reakcie v histórii mojej Youtube kariéry. Je to bohužiaľ veľmi negatívna vizitka pre ezoterickú komunitu. Mnohé reakcie až hraničili s vyhrážkami. Ľudia, ktorých sa táto vec týka by si mali úprimne vstúpiť do svedomia. Bohužiaľ ľudia, ktorí sa nepovažujú za „spirituálnych“ svojimi osobnostnými a povahovými charakteristikami poväčšine zahanbia ezoterických ľudí.
Ezoterickí hejteri mi neskutočne pripomenuli kresťansky nábožensky založených ľudí, pre ktorých je tiež extrémne bolestivé a zraňujúce počúvať akúkoľvek kritiku na adresu náboženstva / cirkvi a pri kritike sú agresívni. Nie sú psychicky pripravení na kritiku. Hejterov v súvislosti s kritickým videom nezajímalo aké informácie som hovoril, ale riešili len mňa samotného, ako som si do dovolili, byť tak zlý, že som si vôbec uvedenú ezoterickú osobnosť dovolil kritizovať. Dôležité však boli informácie vo videu, nie ja.
16:55 neoplatí sa byť dobráčiskom.
Pokračovanie o porovnaní ezoterických ľudí s náboženskými ľuďmi. Kuffa a kresťanmi nenávidený rozmýšľajúci konzervatívny katolícky novinár Jaroslav Daniška, ktorý ho kritizoval v denníku Postoj. Na druhej strane je veľmi otázne či hejteri robili to čo robili, konali so slobodnej vôle. Mohol nimi niekto manipulovať. Zákerná manipulácia: človek si neuvedomuje že je manipulovaný a myslí si, že koná so slobodnej vôle.
23:05 mrazivý príklad toho že mágia reálne fungovala. Napriek tomu, že súčasná spoločnosť je silne orientovaná na hmotu, musím uznať že aj teraz v 21. storočí má mágia obrovské opodstatnenie. Bohužiaľ ja som bol autentickým svedkom negatívneho príkladu.

24:20 Veronika Mihálková. Naprosto neznáme nevýrazné dievča má 2000 folloverov na Facebooku, kde propaguje komerčné produkty. Ktorý živnostník by nechcel mať 2000 sledovateľov jeho komerčných produktov? Takéto zázraky dokážu „vyčarovať“ len ľudia so schopnosťou astrálneho cestovania.
Pokiaľ dievčaťu nezaplatíte poriadnu pálku za jej komerčný produkt, tak vám nebude ochotná ani len poďakovať za nezištnú pomoc, hoci to je elementárna slušnosť.
Moja ponuka, ktorú som jej plánoval navrhnúť spočívala v tom, že by mohla fungovať čiastočne na nezávislom modeli finančných prijímov, čím by sa stala menej závislá na neetickom predávaní pochybných ezoterických produktov, ku ktorým som bol ja vždy veľmi skeptický a tak by sa mohla. Tak by sa mohla viac venovať úprimnej službe a úprimnej pomoci ľuďom bez nekalých biznis predátorských úmyslov.

33:50 veľmi vážna téma. Čierna mágia v oblasti ezoteriky, konkrétne o jednom človeku, ktorý má stále všeobecne ešte v celku dobrú povesť. Overené informácie o týchto témach. Záhadné úmrtie mladšieho človeka, ktorý bol konkurent v ezoterike koncom roka 2019. Náhoda?
Podozrivý objednávateľ vraždy je nemenovaný človek so schopnosťou astrálneho cestovania si zvykne najímať čiernych mágov, ktorí za neho odrobia riskantnú a špinavú robotu, keď má s niekým konflikt. Existujú ľudia v ČR, ktorí toho veľa vedia, ale majú strach prehovoriť. Zo svedectiev ide mráz po chrbte. Skutočne existujú aj veľmi nebezpeční ľudia, z ktorých majú ľudia strach. Aj čierna mágia reálne funguje.
Onen objednávateľ čiernych mágov dokonca aj vo verejných prejavoch varoval aby ľudia nechodili ku konkurentovi, ktorý neskôr zomrel za záhadných okolností.
42:00 mal som incident, úraz, na hranici života a smrti. Bolo to z dôvodu, že o niektorých ľuďoch viem priveľa? Vedieť veľa môže byť niekedy nebezpečné.
43:55 uvedená ezoterická osobnosť s dobrou povesťou podľa viacero nezávislých svedkov žien sexuálne zneužíva vo veľkom merítku
45:58 nechápem myšlienkové pochody ľudí, ktorí si objednávajú čiernych mágov len po obrovskej túžbe po peniazoch či moci. Ako môže tak konať so slobodnej vôle? Vyhovárať sa na psychickú poruchu je nesprávne, jedná sa o psychicky zdravého človeka.
50:12 snažím sa byť optimista a verím, že aj darební ľudia sa dokážu zmeniť.

53:56 dodatočne pridávam aj nasledovnú tému: podvody s extraktami byliniek vo svete ezoteriky. Ak vám niekto predáva produkty byliniek a sľubuje vám, že sľubované liečebné účinky boli vedecky dokázané, je rozumné kúpiť produkt až vtedy, ak Vám predajca ukáže oficiálnu akademickú verziu takéhoto výskumu. Otvorene povzbudzujem aby sa v robili vedecké výskumy v oblasti vedy, o granty môžete požiadať Nadáciu Neuron. Sľubovať, že daná bylinka dokáže liečiť rakovinu, AIDS bez potvrdenia vedeckého výskumu, že to funguje, považujem za neetické zavádzanie.

Facebook stránku tohoto kanála môžete sledovať tu
https://www.facebook.com/Kmeňový-Šamanizmus-107150864051287