Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Ježiš povedal, že Jahve je diabol

Každý kresťan, ktorý berie Bibliu vážne, by mal považovať Jahveho za diabla
Evanjelium podľa Jána - kapitola 8
41 Vy(farizeji) robíte skutky svojho otca." Povedali mu: "My sme sa nenarodili zo smilstva; máme len jedného otca, Boha."
44(Ježiš povedal farizejom:) Vaším otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku...
 
Záverom: čo s týchto spomenutých faktov vyplýva? Katolícka cirkev stotožňuje Jahveho s jediným Bohom stvoriteľom a s prvou osobou Božskej trojice – Otcom. Toto učenie o Bohu sa považuje s Katolíckeho učenie medzi úplne najdôležitejšie a napriek tomu je toto učenie chybné. Tento fakt znižuje dôveryhodnosť a pravdovravnosť všetkých kresťanských cirkví. Jahve v skutočnosti nebol nijak výnimočný, bol to pohanský boh ako aj každý iný, nebol to žiaden stvoriteľ.
Zaujímavé, že zlostný, zlý a násilný Jahve je v Biblii kritizovaný v Biblii aj Ježišom. Ale kresťanom to akosi neprekáža. Aj napriek tomu ho kresťania považujú za svojho Jediného Boha.

3 Comments

 1. Erendil

  #

  - to je nezmysel, da sa to interpretovat aj tak ze len otcom farizejov je diabol. Trebalo by sa pozret na original (hebrejsku Bibliu), ci tam stoji pod pojmom Otec: Elohim, JHVH alebo nieco ine...
 2. re1ease

  #

  Kdyz Jehova a jahve je to 1 a ta stejna osoba tak je na tom neco divne podle me do toho nekdo do te bible musel zasahnout je nekolik versi od Ezechiela atd..jak vydeli postavy a kola atd..
 3. Marcel Svitalský

  #

  Ja verím, že to myslel JEŽIŠ cca tak, že im povedal, že ich BOH nie je BOH OTEC, ale diabol, lebo hovorili, že ich BOH je BOH OTEC navonok, ale vo svojom pokrytectve uznávali diablové sposoby, myslím, že nejak tak to bolo.

Basic HTML tags are allowed.