Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Korupcia na ministerstve životného prostredia. Aktuality

Nielen články o filozofii ale aj články o politike korupcii v ochrane prírody sa môžete dočítať na tomto portáli.
V tomto článku budeme hovoriť o aktuálnych udalostiach v ochrane prírody a na ministerstve životného prostredia. Budeme tiež hovoriť o dezinformáciách, ktoré za posledný čas šírilo ministerstvo životného prostredia (MŽP).
Článok je bohato vyzdrojovaný odkazmi.
 

Spoločné memorandum Samuela Vlčana a Jána Budaja

Najsilnejšia udalosť, ktorá zarezonovala za posledný čas bolo zo dňa 25.10. 2021 spoločné memorandum ministrov Jána Budaja a Samuela Vlčana, ktoré naprosto šokovalo nás protikorupčných aktivistov a celú odbornú verejnosť. Minister Vlčan a Budaj síce vopred prezradili že pracujú na spoločnom memorande, avšak osobne som očakával, že obsah memoranda budú len nejaké všeobecné frázy o spolupráci a nie takto závažné vyhlásenia, ktoré môžu vážne poškodiť Slovenskú prírodu.
                       Pri memorande urobila obrovské kompromisy len jedna strana: ministerstvo pôdohospodárstva. V memorande vzišli ako víťazi jednoznačne MŽP. Vzhľadom k tomu že celá odborná verejnosť a zdravý rozum je proti MŽP, tak pre MŽP je memorandum jednoznačne obrovský úspech a neúspech pre zdravý rozum.
                       Kým odborníci navrhujú aby najprv prebehla zonácia a až potom sa riešila „reforma“ národných parkov, v memorande je definovaný opačný postup. Memorandum bolo podpísané za chaotickej situácie pár dní potom čo odstúpil šéf lesníckej sekcie ministerstva Michal Tomčík. Odstúpenie Michala Tomčíka neveštilo nič dobré – už vtedy som vedel že nad ministerstvom pôdohospodárstva sa zmráka atak sa aj stalo. Minister Vlčan sa neporadil s odborníkmi a konal na vlastnú päsť. Minister Vlčan urobil chybu, že sa za každú cenu snaží byť za dobré a nechce byť pohnevaný s extrémistami s MŽP a agresívnym Jánom Budajom ktorý kade chodí tade šíri hoaxy. Robiť kompromisy a byť za dobré so psychopatmi ako je tajomník Juraj Smatana nie je správne. Jediný kompromis, ktorý muselo urobiť MŽP, pri tomto memorande je to, že sa hovorí len o prechode 4. a 5. stupňa ochrany vo väčšine národných parkov na druhej strane sa v memorande naznačuje rozširovanie týchto území.
                       Minister Vlčan, na tlačovke povedal hoax, že v TANAPe bola ukončená zonácia a na základe toho št lesy TANAP prejdu pod MŽP. Opak je pravda zonácia v TANAPe nebola. Zonácia bola úspešne dokončená pokiaľ viem len v Slovenskom raji.
                       V TV TA3 minister Vlčan argumentačne nevedel vysvetliť, načo vlastne takéto pochybné memorandum bolo vlastne dobré a na niektoré vecné otázky moderátora, ktorý mal v problematike prekvapivo dobrý prehľad sa mu odpovedalo ťažko. Moderátor bol k Budajovi viac kritický ako Samuel Vlčan.
                       Pre mňa osobne je to desivý pocit, ak by mali prejsť Štátne lesy TANAPu ako dobre fungujúci podnik bez korupcie s veľmi vysokou odbornosťou prejsť pod najviac skorumpovanú štátnu inštitúciu Štátnu ochranu prírody, ktorá dlhodobo vníma odborníkov ako najväčších nepriateľov. Totálna devastácia tohto štátneho podniku môže začať.
                       Samuel Vlčan si dal gól do vlastnej brány. Šokoval! Urobil to čo nikto nečakal. Po veľmi pozitívnych vyjadreniach na adresu lesníkov a poľovníkov sme očakávali, že bude mať Vlčan pre lesníkov pochopenie. Z jedného dňa na druhý otočil o 180 stupňov. Zvlášť šokujúce je to, že Vlčan takto konal aj navzdory tomu, že ministerstvo životného prostredia sa borí s čím ďalej tým väčšími škandálmi, je to osamotená inštitúcia bez akejkoľvek podpory odborníkov, normálny človek by sa hanbil na verejnosti si podať ruku s Budajom. A napriek tomu to Vlčana neodradilo a podpísal judášske memorandum.
                       Vlčana podpore deformy národných parkov neodradilo ani čoraz viac negatívny postoj verejnosti a verejnej mienky proti podvodníkom z ministerstva životného prostredia a rastúcej podpory lesníkov zo stany verejnosti. Čoraz viac novinárov sa začína rozumieť a orientovať v lesníctve, ochrane prírody a začínajú odhaľovať podvody Budajovych ľudí.
                       Vlčan sa takto rozhodol aj napriek neustále slabnúcej politickej podpory reformy. Vetovanie podpory deformy národných parkov oznámila aj strana Sme rodina. Ani to ministra Vlčana neodradilo nad judášskou zmluvou s Budajom. Tiež média šírili dezinformácie, že Boris Kollár bol jediný, kto bol proti deforme – opak je pravda – proti je aj teamlíderka pre životné prostredieza SaS Jarmila Halgašová, viacerí poslanci OĽANO či strany už rozpadnutých Za ľudí.
                       Tiež je smutné, že Vlčan sa nepoučil od Borisa Kollára, ktorý pod obrovskou paľbou zdravého rozumu bol prinútený ponižujúco stiahnuť podpisy s kontroverzného návrhu na deformu národných parkov. Verejná mienka je čoraz viac negatívna proti ministerstvu životného prostredia a 1.4.2022 už bude Vlčan pod tak silnou paľbou zdravého rozumu, že bude musieť na tlačovej konferencii ponižujúco oznámiť podobne ako Boris Kollár, že odvoláva svoj sľub na memorande.
                       Kým minister Budaj neodvolá z funkcie psychopata Juraja Smatanu, nikdy nemôžu medzi dvoma ministerstvami nastať seriózne rokovania.
                       Poslanec Filip Kuffa tvrdí, že medzi poslancami nemá deforma národných parkov podporu nadpolovičnej väčšiny.
 

Čo mohlo motivovať Samuela Vlčana k tomuto Judášskemu memorandu?

Dôvodov môže byť viacero. Vlčan je hierarchicky podriadený Hegerovi a Matovičovi. Možno od nich prišiel nejaký nezmyselný príkaz aby došlo k násilnému zmiereniu sa dvoch ministerstiev. Na miesto trpezlivého vysvetľovania a vyjednávania Vlčana s Hegerom alebo Matovičom sa možno Vlčan rozhodol servilne poslúchnuť ich príkazy.
Dôkaz že minister Vlčan nie je slobodný ale poslušne plní príkazy Hegera a Matoviča je aj to, že proti svoje vôli musel vymenovať za šéfa pozemkového fondu učiteľa náboženstva Jána Marosza.
                       Ďalej je možné že agresívne hoaxy vyhrážky a vydieranie Budaja zabrali na Vlčana. Hoaxy a vyhrážky typu, že ak nebude deforma, tak budú ekologické infringementy z EU, peniaze z plánu obnovy sa prepadnú, nebude možné čerpať eurofondy na lesy, že Budaj má podporu 63 vedcov, že za reformu sa postavili ľudia so 100-tisíc podpismi a podobne.
                       Ďalšia možnosť a teória je to, že Vlčan má nejaké eso v rukáve a nejakým spôsobom prešiel Budajovi cez rozum. Kiež by bola táto verzia pravda.
 

Ladislav Miko

Novodobý „Vasil Biľak“ Ladislav Miko, vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Je to udavač. Kvôli jeho extrémistickým názorom na tému ekológie má Slovensko podozrivo veľa infringementov od Európskej komisie z oblasti ekológie. Vláda tohto záškodníka nemá kompetencie odvolať – odvolať ho môže len Európska komisia. Ladislav Miko je spolupáchateľom v škandáloch s chráneným územiami európskeho významu (SKUEV). Odpovedal mi s nulovými argumentami, s veľkou nervozitou a s množstvom preklepov – pochopiteľne – nemá čisté svedomie za škody ktoré spôsobil vidieku. Kvôli SKUEV je zničené salašníctvo.
                        Vladimír Šucha vystrieda vo funkcii kontroverzného Ladislava Miku, zakladajúceho člena WWF Slovensko, údajne aj konečného užívateľa výhod tejto neziskovky. Ladislav Miko vraj pomáhal pre WWF získať eurofondy, čo je prejav korupcie. … Disponujem mailovou komunikáciou Ladislava Miku kde prezentuje svoje ekoteroristické názory o bezzásahu a kde sa vyjadruje s nenávisťou o lesníkoch. Aj zásluhou Ladislava Miku, kvôli jeho ekoteroristickým názorom, Slovensko má na krku podozrivo veľa infringementov z oblasti ekológie. Mal silnú zásluhu na bezhlavom rozširovaní území európskeho významu (Natura 2000). Verím, že tieto personálne zmeny prinesú Slovensku mierne zlepšenie.

Hoaxy ministerstva ŽP za posledný čas

Ministerstvo životného prostredia takmer na každej tlačovke či vyjadrení Budaja šíri nejaké hoaxy. Je ich tak veľa, že ani nie je v našej kapacite všetko vymenovať.
                       Slovo hoaxy a dezinformácie najviac vystihujú ministerstvo ŽP. Navrhujem premenovať ministerstvo životného prostredia na ministerstvo dezinformácii.
                       Klamári a podvodníci. MŽP prezentovalo manipulatívne podanú tlačovú správu ktorou chcelo čitateľovi vsugerovať, že ľudia 100-tisíc nedôveryhodnými elektronickými podpismi podporili návrh na deformu národných parkov. Na petíciu zberali podpisy niekoľko rokov dozadu a petícia nemá nič spoločné s návrhom na deformu. Manipulatívne interpretovali túto tlačovú správu aj viaceré média. Na jednej strane podvodník a klamár Budaj často tvrdí, že je za o aby sa v národných parkoch aj naďalej hospodárilo, na druhej strane si odporuje a oslavuje petíciu ktorá je za 10% bezzásahu v lesoch. Budaj sa nemá problém vyfotiť so psychopatom Lukáčom, ktorá tvrdí, že vlci hovoria 4000 slovami.
                       Klamári a podvodníci. Ministerstvu ŽP trvalo dlhé 3 dni kým zverejnilo zoznam údajných 63 „vedcov“, ktorí údajne podporujú Budaja. Prečo to trvalo tak dlho, to nevysvetlili. Ministerstvo zoznam týchto mien zverejnilo až potom ako sme na sociálnych sietiach upozorňovali, že tento zoznam chýba. Nakoniec vieme prečo mali problém zverejniť ten „dlhý“ zoznam. Z úžasne „dlhého“ zoznamu mien sú len piati odborníci. Len piati odborníci z lesných ekosystémov, ekológie lesa. O žiadnu masovú podporu odbornej verejnosti sa nejedná. Tiež by bola sranda si prelustrovať, či naozaj všetci akademici vedia, že sa ocitli na tomto zozname – pri podvodníkoch z MŽP by ma neprekvapilo nič.
 

Protikorupční investigatívni aktivisti

Za pozitívne považujem, že existujú protikorupční aktivisti ako napríklad Rudolf Huliak, ktorí upozorňujú na rozkrádanie verejných peňazí, eurofondov. Peniaze idú na pochybné monitoringy, nie na reálnu ochranu prírody. Nie všetci eko aktivisti šíria dezinformácie o ochrane prírody z presvedčenia. Lobovať za to, že jediná forma ochrany pírody je bezzásah sa Vám oplatí. Nemáte žiadnu zodpovednosť za územie a ľahko za to zhrabnete peniaze na ničnerobenie na monitoring.
Pýtam sa, kde sú naši investigatívni novinári?
                       Pri eurofondových projektoch kedy sa peniaze investujú na monitoring, je pokušenie na korupciu veľké. Nikto nedokáže skontrolovať, či ste si prácu odrobili poctivo. Čísla si môžete vymyslieť či sa danému chránenému živočíchovi darí alebo vymiera. Na miesto chodenia po teréne si môžete leňošiť v kancelárii.
                         Rudolf Huliak tiež upozorňuje na veľmi závažné informácie, že aj nezisková organizácia na ktorú je napojený sám šéf Štátnej ochrany prírody Dušan Karaska rozkrádala dotácie z eurofondov. Minimálne by bolo dobré ak by tieto informácie naši úžasne objektívni investigatívni žurnalisti overili a kontaktovali pána Huliaka z kade tieto informácie má. Obávam sa že sa do toho ponáhľať nebudú. Nuž asi nie nadarmo povedal Dušan Karaska, že hlavným dôvodom na prevod pozemkov sú eurofondy, ktoré ale ako dobre vieme v drvivej väčšine prírody nezíska štátna ochrana prírody ale mimovládky.
                     Pán Huliak má aj svoju temnú stránku. Okrem pravdivých informácii šíri aj niektoré neoverené či nepravdivé informácie z oblasti ochrany prírody, čo mu eko-extrémisti nemilosrdne zrátajú. Tiež sa pán Huliak rozhodol si založiť politickú stranu. Na jednej strane je veľmi dôležité aby existovala politická strana, ktorá bojuje za záujmy vidieka a prírody, na druhej strane si všetky pozitívne vlastnosti pán Huliak neutralizuje šírením umierneného nacionalizmu, pro-kremeľskej propagandy a dezinformácii s ňou spojenou, či antivaxerstvom. Trčať zo zadku Vladimírovi Putinovi nie je bohviečo. Tieto chyby mu eko-extrémisti tvrdo zrátajú.
                     V každom prípade Slovensko veľmi potrebuje politickú stranu, ktorá bude jednoznačne bojovať za záujmy vidieka a skutočnej ochrany prírody, strana, ktorá odstráni korupciu a pseudoochranárstvo z ochrany prírody. Takáto strana zatiaľ neexistuje ale Slovensko ju veľmi potrebuje. Nacionalistické strany ale toto nevyriešia. Privítal by som nejaké slušné politické strany v tejto oblasti. Ďalší problém, že s nacionalistom ako pán Huliak by asi žiadna slušná politická strana nechcela ísť do vlády.
Na sociálnych sieťach niekto písal, že vo Francúzku sa vidiek spojil, úspešne sa dostali do politiky a aj úspešne si presadili svoje politické zmeny v záujme vidieka. V tomto by malo by Francúzsko Slovensku vzorom. Viem, že aj vo Francúzsku sa ekoteroristická ministerka životného prostredia obmedzovala alebo zakazovala poľovníctvo a nasledovali obrovské protesty.
 

Dezinformácie novinárov

Najvyššia akademická autorita z oblasti lesných ekosystémov dekan lesníckej fakulty prof. Ing. Marek Fabrika, PhD. sa sťažuje, že média informujú o téme lesníctva neobjektívne a zobrazujú lesníctvo v negatívnom svetle.
Pravdepodobne tým myslel hlavne nevyvážené relácie, kedy média nevytvorili dostatočnú názorovú protiváhu ministra Budaja a jeho tajomníkov a o návrhu na „reformu“ národných parkov. Tiež bezbrehé šírenie dezinformácii médii o téme ochrany prírody od ministerstva ŽP bez toho aby si média pravdivosť informácii overili alebo aby ich vyvážili stanoviskom odborníkov.
 

Pralesy Slovenska. Prečo je to podvod?

Tu je to vysvetlené naozaj veľmi stručne jednoducho, polopate, aby túto vysoko odbornú tému pochopil aj človek, ktorý v ochrane prírody nie je vôbec zorientovaný.
                         Špičkový expert na lesné ekosystémy Ing. Robert Gombárik odvolávajúc sa na uznávanú vedeckú inštitúciu Národné lesnícke centrum, tvrdí, že OZ Prales sa pokúša vyhlasovať nepôvodné smrekové monokultúry za pralesy.
Poznám Roberta Gombárika je to úžasný človek s úprimnou láskou ku prírode. Z celého Slovenska sa za ním chodia radiť lesníci v prírode blízkom hospodárení v lesoch. Pán Gombárik urobil pre prírodu viac ako všetci zamestnanci Štátnej ochrany prírody dokopy!! Tento istý človek ale tvrdí, že návrh na Pralesy Slovenska je podvod.
Kľudne sa stretnite s pánom Gombárikom z Nižnej Boci aj osobne, určite Vám tento podvod rád objasní.
                       Video z rokovania kde hovorí špičkový odborník Robert Gombárik o falošných pralesoch https://www.mojevideo.sk/video/355b9/spickovy_lesnicky_expert_nalozil_tajomnikom_ministerstva_zp.html
                       Video: Združenie Prales. Dôkaz, že jeho šéf Martin Mikoláš je podvodník.
                       Nie je všetko zlato čo sa ligoce! Nie všetko za čím je výborný PR marketing je dobrá vec! Nedajte sa oklamať! Tu vôbec neide o ochranu prírody ale o peniaze!
                       Národné lesnícke centrum je špičková vedecká inštitúcia so špičkovými expertmi na lesné ekosystémy a ekológiu. Majme dôveru vo vedecké inštitúcie nie v pochybné mimovládne organizácie, ktoré si na rozkradnutých eurofondoch z Budajovho ministerstva zarábajú stovky tisíc až milióny eur!!
                       Ja osobne som za to aby sa pralesy dali do 5. stupňa ochrany, ale bezzásahových režim už dnes platí aj bez 5. stupňa ochrany v mnohých lesoch, ktorým hovoríme ochranné lesy. Za návrh vyhlásiť Pralesy Slovenska by mala vláda a poslanci zahlasovať až vtedy ak dané pralesy Národné lesnícke centrum prelustruje či naozaj pralesmi sú. Potom tieto reálne cenné územia môžu byť zaradené do pralesov.
                      Mičovský ako lesník sa zjavne s tými pralesmi až tak veľmi neponáhľal nakoľko sa v lesných ekosystémoch rozumie podstatne viac ako súčasný minister.
                      O definícii pralesov z pohľadu odborníkov: V súčasnej dobe odborníci na lesné ekosystémy za veľmi dôležité považujú v lesoch či na danom stanovišti rastú geneticky pôvodné stromy. Stačí pár metrov zmena nadmorskej výšky alebo iné geologické podložie a už nie je smrek ako smrek smrek, buk a ako buk, nakoľko majú rozdielne genetické vlastnosti.
Aj pri vysádzaní stromov je pre lesníkov veľmi dôležitá informácia s kde bolo semeno zberané – z akej nadmorskej výšky a z akého geologického a pôdneho typu.
Aj v tomto videu/relácii prvých 6. minút hovorí predseda lesníckej komory Milan Dolňan, že ako boli vysadené nepôvodné smreky z Rakúska, tie už nemajú takú odolnosť proti lykožrútovi.
Takže tieto témy úzko súvisia aj s pralesmi: genetická kvalita a pôvodnosť stromov pri stanovení pralesu. Tiež sa analyzuje aj pôda, či obsahuje všetky huby a miktoorganizmy ako pôvodný prales.
OZ Prales sú úmyselní podvodníci – pán Mairán Jasík napriek tomu že má lensícke vzdelanie úmyselne vyhlasuje za pralesy to čo pralesmi nemá nič spoločné.
 

Prečo by Budajov návrh na deformu národných parkov napáchal viac škody ako úžitku?

Tu je to vysvetlené naozaj veľmi stručne jednoducho, polopate, aby túto vysoko odbornú tému pochopil aj človek, ktorý v ochrane prírody nie je vôbec zorientovaný.
                       Prírodu by Budajova deforma vážne poškodila. Už teraz vidíme ako sa v národných parkoch viac rúbe a je tam viac zlikvidovaných lesov lykožrútom ako je to mimo nich. Čím viac Štátnej ochrany prírody a pseudo-ochranárskych mimovládok na ne napojených, tým väčšia devastácia prírody. Budajova deforma by posilnila tento negatívny trend. Deforma by v praxi znamenala rozšírenie bezzásahových území, kde je zakázané lykožrútom zničenom lese vysadiť strom lebo bezzásah. 

Ján Budaj. Väčší darebák a hulvát ako Slota, Mečiar a Fico dokopy

Ján Budaj je ľuďom a novinárom sympatický ako symbol dobra ako symbol nežnej revolúcie. To ako sa ale začal správať potom ako sa stal politikom je ale pravý opak toho.
Slota, Mečiar, Fico sú v kolektívnom vedomí vnímaní ako symbol zla, klamstva a arogancie.
                    Ján Budaj sa správa ako šialený psychopat. Bezdôvodne útočí na moderátora a nechutne osočuje Milana Ovseníka. Takéhoto agresívneho psychopata sme v histórii slovenskej politiky veru ešte nemali! A média zbabelo mlčia a nekritizujú ho! Mečiar, Slota a Fico sú veru slabý odvar Budaja. Budaj nech navštívi psychoterapeuta a nech si dá predpísať lieky na upokojenie. Som si istý, že každý súdny znalec zo psychiatrie by okamžite zbavil Budaja svojprávnosti, nakoľko je v politike veľmi nebezpečný a dokáže napáchať obrovské škody.
                    Média by sa mali už konečne prebudiť a zbaviť sa politickej korektnosti a pomenovať Budaja pravým menom, kritizovať ho rovnako ako kritizovali Slotu, Mečiara či Fica. Média majú moc a ak si média nezastanú vidiek, vidiek bude z frustrácie voliť krajnú pravicu či sympatizovať z antivaxermi.
                    Budajovi sa ale stále darí manipulovať časťou verejnosti, najmä ľuďmi ktorí sa vo vysoko odbornej téme národných parkov nerozumejú. Budajové tlačovky či vystúpenia v reláciách je len generovanie samých klamstiev čo žiaľ média nevyvažujú a nekritizujú v dostatočnej miere. Slota, Fico, Mečiar sú len veľmi slabučký odvar v generovaní hoaxov Jána Budaja. Napríklad v tejto relácii Budaja by som našiel aj 50 hoaxov a čistých jasných klamstiev, ktoré by sa dali krásne ľahko vyvrátiť.
                    Ján Budaj sa už načisto zbláznil. Už stratil poslednú štipku súdnosti a ľudskej dôstojnosti. Každého kto s ním nesúhlasí nazýva členom ĽSNS alebo Smeru. Takže podľa logiky Budaja všetci lesníci a vidiečania, ktorí sa mu postavili na odpor, sú z ĽSNS. Obávam sa, že ak by toto video videl nejaký psychiater, ten by chcel Budaja zbaviť svojprávnosti, aby takto agresívny človek plný zlosti, nenarobil obrovské škody na národe. … Len ako poznámka na okraj predseda poľovníckej komory sa už 5 rokov politicky neangažuje. A kde sú média? Prečo zbabelo mlčia? Kedy už konečne novinári naberú odvahu a pomenujú Budaja pravým menom, že je to nebezpečný psychopat, ktorý ide proti národu a treba ho zastaviť?
                    Ján Budaj veľmi vulgárne uráža vidiek, lesníkov, poľovníkov: „nazýva ich spolok starých hlupákov.“ Už viac preraziť dno sa nedalo! Nenávisť, nenávisť, nenávisť. Za toto mali média Budaja poriadne zlynčovať.
                    Najväčšia hanba Slovenska Ján Budaj je najhlúpejší minister v dejinách SR. Budaj si poplietol ekologickú certifikáciu lesov PEFC a FSC s bezzásahom. Certifikácia PEFC a FSC vyžaduje vyžaduje nechať individuálne tu i tam niekoľko stromov na dožitie. To ale nemá s bezzásahom nič spoločné. Je pravda, že IKEA (aj iní odberatelia) nakupujú drevo výlučne s lesov s certifikáciou PEFC a FSC a pre lesníkov to môže byť výhodné, pretože môžu drevo s takto certifikovaných lesov drahšie predávať. Aby toho nebolo málo tak šéf vysoko odbornej organizácie PEFC Slovensko Ing. František Štulajter, CSc., je extrémne silným kritikom šialenca Budaja a jeho návrhu na deformu národných parkov. 
                   S bláznami na ministerstve životného prostredia už prestala mať trpezlivosť aj prezidentka. Prezidentka vetovala zákon o environmentálnych záťažiach.
 

Ján Budaj zákerne a zlomyseľne oklamal ministra financií Igora Matoviča, premiéra Eduarda Hegera a poslancov!!!

Ján Budaj je ešte väčší darebák a podvodník ako Vladimír Mečiar! Autentické dôkazy sa dozviete v tomto videu kde hovorí protikorupčný aktivista Rudolf Huliak a opozičný poslanec. Budaj nevie robiť nič iné ako len klamať. Ekoteroristická mafia pofidérne mimovládky známe rozkrádaným eurofondov na fiktívnu ochranu prírody, ktoré ovládajú Jána Budaja, sa nezastavia pred ničím!
Ján Budaj zákerne a zlomyseľne oklamal ministra financií Igora Matoviča a premiéra Eduarda Hegera, ktorí mu na základe klamstiev na vláde schválili návrh na „reformu“ národných parkov.
Ján Budaj napľul do tváre ministrovi financií a premiérovi. Poslanecký klub OLANO by mal urobiť krížový výsluch Ján Budaja a urobiť si poriadok vo vlastných radoch. Sám poslanecký klub OĽANO by mal navrhnúť odvolať Jána Budaja z funkcie!
                    Ministerstvo ŽP sa pokúša prejsť cez rozum poslancom NRSR a ministerstvu financií tak že zatajuje informácie koľko peňazí by stál bezzásah v národnom parku. Jasné že by to stálo veľké peniaze. Oficiálne stanovisko ministerstva je že bezzásah a škody spôsobené lykožrútom štát nebudú nič stáť. Minister financií Matovič by Budajovi jeho návrh na deformu nepodporil, ak by Budaj hovoril pravdu a priznal koľko to bude stáť! Ministerstvo ŽP funguje ako ŠtB: samé podvody, intrigy, podrazy, klamstvá. Človeka už nič neprekvapí pri týchto šialencoch ako Smatana, Budaj.
Oficiálne stanovisko Budaja na vláde je, že deforma národných parkov by štát nestála nič. Jednoznačné klamstvo!!
                   Ministerstvo ŽP oklamalo premiéra a ministra financií, že „reforma“ štátny rozpočet nebude stáť nič. Podľa oficiálnych webstránok ministerstva ŽP by bezzásah v národných parkoch na ¾ územia stál 374 milónov eur. Je síce pravda, že v návrhu zákona sa nič o rozširovaní bezzásahu nehovorí. Avšak prevodom pozemkov by ministerstvo ŽP získalo neobmedzenú moc na rozširovanie bezzásahu bez schválenia parlamentu alebo vlády. Takže ministerstvo slovne prisľúbi, že nebude rozširovať bezzásah, ale ak získa moc nad územiami, sľub nebude dodržaný a bezzásah bude rozširovaný. Poslancom, ministerovi financií a premiérovi, ktorí sa téme nerozumejú, sa dá ľahko prejsť cez rozum.
 

BROZ - bratislavské regionálne ochranárske združenie

Podivné obchodné aktivity ochranárskeho združenia BROZ, ktoré získalo z eurofondov neuveriteľných 55 miliónov eur. Záhadné Cyperské schránkové firmy prenajímajú BROZu pozemky. BROZ je združenie blízke Jánovi Budajovi a jeho najvyšším podriadeným.
Komu platíme milióny eur za ochranu sysľov a korytnačiek?
                   Veľmi zaujímavá diskusia s reálnymi dôkazmi o tom, ako Budajovci kradnú rovnako ako Ficovci a Smer tu na odkaze.
                   Protikorupčný aktivista a zároveň profesionálny expert na eurofondy Milan Ovseník spochybnil hoaxy BROZU, že MŽP nemá nič spoločné a že nemá žiaden vplyv na dotácie BROZu. Síce je pravda, že zodpovednosť za dotácie preberá EK, ale MŽP je dôležitým poradným orgánom komu a či dotácie prideliť. EK len pasívne schváli čo im MŽP porad.
                    Na FB stránke BROZ som bol po slušnej komunikácii zablokovaný. Keď dojdú argumenty, zostáva len cenzúra a umlčovanie oponentov. Skorumpovaní ľudia z BROZu, ktorí získali z EU neuveriteľných 55 miliónov EUR na pochybné projekty nemajú čisté svedomie a majú strach.
 
Spochybnenie niektorých hoaxov BROZu:
  • BROZ: “niektoré naše projekty financované z EU presahujú do Poľska a Česka, preto na to potrebujeme tak veľa peňazí“Realita: jedná sa o demagógiu, jedná sa len o okrajové časti zahraničných štátov, o žiadne veľké plochy sa nejedná
  • BROZ: „peniaze míňame efektívne. Podporujeme mnohých farmárov“. Realita: to že BROZ podporí nejakých 10 farmárov, to ešte neznamená, že peniaze boli minuté efektívne a že ich mimovládka prináša do spoločnosti okremem rozkrádania aj reálne hodnoty. Nech BROZ zverejní počet farmárov, ktorých podporili. ... Ďalší autentický svedok, vlastník pôdy BROZom dotknutých pozemkov potvrzuje že združenie BROZ sa správa netransparentné a neposkytuje informácie. Veľmi zaujímavé čítanie.
  • BROZ: „My nie sme až tak veľmi bohatí. S peniazmi sa delíme napríklad so Štátnou ochranou prírody“. Realita: Štátnej ochrane prírody sa ujdú len zanedbateľné odrobinky z veľkých balíkov peňazí. Mimochodom je veľmi kontroverzné, že súkromná mimovládka najprv získa peniaze z EU aby potom mohla „sponzorovať“ Štátnu ochranu prírody či prírodovedeckú fakultu. Nezávislá štátna inštitúcia prestáva byť nezávislou a je zaviazaná voči svojim sponzorom.

Ďalší obrovský škandál BROZu. Rúbu lesy na vlastných pozemkoch. Nejedná sa o vtip ani hoax. Vodu kážu a víno pijú. Porušili zákony a konali v rozpore s plánom starostlivosti o les. Ochranárske združenie BROZ urobilo nelegálne výruby stromov na ich vlastných pozemkoch. Obrovský škandál, oklamali úrady, že sa jedná o náhodnú ťažbu že stromy vyschli, hoci vlhká pôda je tam od len pár metrov od Dunaja. Stromy teda nemali z čoho a ako vyschnúť. Navyše rovnako v rozpore so zákonom postavili na svojich lesných pozemkoch nelegálne čierne stavby. Stavať je dovolené na stavebných, nie lesných pozemkoch. Keby rovnako porušovali zákony lesníci, hneď by na nich ekoteroristi podali desiatky trestných oznámení. Smutné že investigatívnych žurnalistov musí suplovať kontroverzný poslanec!!! Poslanec Šíbl ostro kritizuje náhodnú ťažbu kvôli lykožrútovi v národných parkoch, pričom sám keď bol podpredseda BROZu sa diali popísané veci. Šíbl je bezcharakterný hňup, ktorý vodu káže a víno pije.

                     Tak tento príspevok BROZu ma dosť pobavil. Ľudia z BROZu trpia veľkou paranojou, chorobných strachom, pretože nemajú čisté svedomie. Rozkradli príliš veľa eurofondov a nelegálne rúbu lesy na vlastných pozemkoch a stavajú čierne stavby. Pozrel som si video ešte pred tým ako som si prečítal tento príspevok ale žiadne vyhrážanie som tam nepostrehol, navzdory tomu že Marek Soun je kontroverzný aktivista.
                     Zaujímavé odkazy súvisiace s BROZom odkaz1, odkaz2,
                     Ďalšie odkazy k afére nelegálnych výrubov, odkaz1, odkaz2.
                     Kde boli ochranári aktivisti My sme les, OZ Vlk a BROZ, keď developerom v TANAPe sa darí ako nikdy? Prečo minister životného prostredia Ján Budaj a jeho tajomníci Smatana a Kiča neodvolali riaditeľa TANAPu Pavla Majka, keď dáva developerom vo všetkom povolenia? Kedy už konečne Ján Budaj a jeho tajomníci odstúpia?
                     Aféra BROZu spaľovanie haluziny za 5,3 milióna EUR. Aká to „náhoda“, že BROZu sa za Budaja a za jeho tajomníka Kiču tak dobre darí ako nikdy pred tým. Za Budajovej a Kičovej vlády získali 5,5 milióna na sysľa a 5,3 milióna spaľovanie haluziny.
                     Združenie BROZ má aj svoju firmu BioRemiz s.r.o.
                     Mne ako protikorupčnému aktivistovi sa podarilo odhaliť, že s najväčšou pravdepodobnosťou aj pseudo-ochranárske združenie Vlk profituje z rozkrádania eurofondov. Združenia Vlk a BROZ spolupracovali na vyhlásení novej rezervácie. Kým združenie BROZ dostalo na hľadanie a vyhlasovanie nových chránených území v okolí Bratislavy štedré dotácie z EU, finančná odmena sa ušla aj „dodávateľovi“ spolupracovníkovi združeniu Vlk. V ochrane prírody sa berú dotácie za nič-nerobenie len pre účel vyhlasovania nových rezervácii na hocijakých náhodných pozemkoch bez akejkoľvek odbornosti k čom dokázateľne došlo pri novej rezervácii v Malých Karpatoch – nejedná sa o nijak vzácne lesy. Majme silnú vieru, že NAKA bude raz riešiť aj tento typ organizovaného zločinu.
                    Zaujímavá reportáž médii zo 17.08.2020. Ján Budaj sa stretol s ekologickým gigantom oligarchom predsedom združenia BROZ Tomášom Kušíkom (bledo-zelené tričko), ktorý z eurofondov získal neuveriteľných 55 miliónov. V článku je aj foto dokumentácia ich stretnutia. Pravdepodobne si dohadovali ďalšie korupčné kšefty. Nakoľko ministerstvo životného prostredia nebolo nikdy v histórii SR tak skorumpované ako za Budaja, najväčšie zákazky združenie BROZ získalo práve za toto volebné obdobie. Predpokladám, že ich vzájomné stretnutie nebolo ani prvé ani posledné.
                    Únia neštátnych vlastníkov lesov urobila skvelú protikorupčnú investigatívnu prácu, čím nahradila prácu investigatívnych novinárov a polície. Tu je krásne vysvetlené, prečo si združenie BROZ založilo vlastnú eseróčku. Sú za tým len peniaze, aby mohli získať dotácie z PPA na spásanie zvierat. Prečo ministerstvo ŽP tak agresívne tlačí na vyhlasovanie lúk chránených území európskeho významu proti vôli vlastníkov? Znovu sú za tým len peniaze. Skorumpované ministerstvo ŽP pochybným lobistickým skupinám ako je BROZ, ktorým je úplne jedno či zničia súkromného vlastníka. 
                    Združenie BROZ má na krku ďalší škandál. Podpredseda urbáru Prečín lesný inžinier Alojz Kaššák zverejnil stanovisko predsedu urbáru: združenie BROZ realizovalo nelegálny výrub stromov bez povolenia. Povolenia vybavili až dodatočne. …… …... Združenie BROZ vodu kážu a víno pijú. Hlásajú, že podporujú miestnych farmárov, avšak konkrétne v tomto regióne odmietli spoluprácu s miestnymi farmármi, ktorú sa im ponúkal urbár a tvrdili, že oni si zoženú vlastných farmárov na spásanie. Aký bol dôvod? Zrejme peniaze.
                    Niektorí zástanci BROZu tvrdia, že okrem kradnutia, nerobia nič neetické. Rád by som takýchto ľudí vyviedol z omylu. Veľmi vážne morálne zlyhanie združenia BROZ je to, že podporilo deštruktívnu deformu národných parkov. Deforma národných parkov je prakticky len o rozširovaní bezzásahu. Napriek tomu, že BROZ ako jediné ochranárske združenie pripúšťa aj inú formu ochrany prírody ako bezzásah, som veľmi prekvapený že BROZ deformu podporilo. Dôvod je veľmi jednoduchý. Sú za tým peniaze. Pre BROZ sú na prvom mieste peniaze až potom ochrana prírody. Nie nadarmo pán riaditeľ Karaska hovoril ako jediný dôvod na deformu národných parkov, že je to len o eurofondoch. BROZu je u riti, že bezzásahom zdevastujeme národné parky, hlavná vec sú peniaze.
 

Protest lesníkov a vidiečanov pred NRSR fotografie, 3.11.2021

 
 

Prieskum verejnej mienky vs. národné parky

Prieskum verejnej mienky na deformu národných parkov si dali urobiť lesníci a iniciatíva My sme les. Výsledky boli veľmi odlišné. Prieskum verejnej mienky ktorý si dalo objednať Lesmedium bol zameraný na ľudí s dotknutých regiónov národných parkov a dopadlo to tak že väčšina ľudí bola proti Budajovmu návrh na deformu. Prieskum verejnej mienky ktorý si objednal My sme les sa zameral na celé Slovensko a výsledok bol taký, že väčšina ľudí je za reformu národných parkov a väčšina je proti tomu aby sa v národných parkoch ťažilo. Je otázne či iniciatíva My sme les nezatajila viacero dôležitých informácii o metodike či presnom znení otázok prieskumu, pretože pri týchto polobláznoch je všetko možné. Národné parky sú vysoko odborná a veľmi zložitá téma (hoci na prvý pohľad sa laická verejnosť môže domnievať že sa jedná o jednoduchú problematiku) a táto téma patrí odborníkom, nie širokej verejnosti. Ministerstvo zdravotníctva nebude robiť prieskum verejnej mienky aké liečebné metódy by mal používa lekár pri nejakej diagnóze. Kedy My sme les urobila prieskum verejnej mienky v odbornej verejnosti medzi ľuďmi s lesníckym vzdelaní so zameraním sa na lesné ekosystémy, 99% odborníkov by sa vyjadrilo proti deforme národných parkov.
                     „My sme les“ zneužíva nevedomosť verejnosti v tejto problematike. Laická verejnosť sa nerozumie v odbornej problematike a nepozná históriu, že všetky národné parky vznikli s cieľom že to budú manažované lesy. Pri vzniku každého jedného národného parku na Slovensku sa s tým počítalo, že to budú aktívne manažované lesy s drobnými bezzásahovými plochami. Nemôžeme ľahkovážne a bez odbornej diskusie lusknutím prsta menežované lesy premeniť na bezzásah, keď na to neboli určené.
                    Prieskum verejnej mienky objednaný Národným lesníckym centrom. Väčšina ľudí neverí na nepravdy šírené dezinformačnou kampaňou iniciatívy „My sme les“ že bezzásahový režim je prírodu prospešný a že vysádzanie stromov lesníkmi je niečo zlé. Týmto vyzývam Jána Budaja a jeho tajomníkov, aby vo verejnom záujme odstúpili zo svojich funkcii, pretože väčšina ľudí z ich politickou ideológiou nesúhlasí. Smutné, že vláda schválila novú rezerváciu Vydrica proti verejnému záujmu.

Deforma národných parkov v parlamente schválená. Analýza tejto udalosti. (14.12.2021)

Jedna z najčiernejších udalostí v dejinách Slovenska. Ako vnímam túto situáciu ja? Je to neuveriteľné a ťažko pochopiteľné ako môže v parlamente niečo prejsť, čo je postavené úplne proti zdravému rozumu a čo celé Slovensko nechce, okrem 75 od reality odtrhnutých poslancov v Bratislave. Mne ako človeku, ktorý má úprimný vzťah a lásku ku prírode, ako aktivista, ktorý bojuje proti dezinformáciám a korupcii v ochrane prírody, ide puknúť srdce od žiaľu a smútku. Do poslednej chvíle som veril, že dobro, pravda a zdravý rozum zvíťazí. Úprimne si neviem predstaviť ako dobre a vysoko profesionálne fungujúce Štátne lesy TANAPu prejdú pod totálnych psychopatov z ministerstva životného prostredia, ktorí tento podnik zdecimujú.
                     Novela prešla len vďaka podvodom, intrigom, klamstvám, zastrašovaniu a vydieraniu Jána Budaja a jeho ľudí. Novela ministerstvu životného prostredia určite neprinesie požehnanie ale prekliatie a problémy. Nie je možné niečo nanútiť silou z Bratislavy, keď to ľudia v regiónoch nechcú. Odborníci tvrdia, že Budajova novela je v rozpore s ďalšími zákonmi – Budaj si neuvedomil, že táto novela mu prinesie len samé problémy a sám si zje svoje trpké ovocie.
                     Akým spôsobom Ján Budaj vydieral a zastrašoval poslancov? Šíril hoax, že bez deformy nedostaneme peniaze z plánu obnovy, hovoril hoax o tom, že lesy nám budú bez deformy vysychať a prídeme i zdroje spodnej vody, čo je z odborného hľadiska naprosto bláznivá myšlienka.
Nemám to ako overené informácie ale so sociálnych sietí som čítal, že v súvislosti ak by neprešla deforma, Budaj sa vyhrážal odstúpením. Tiež vraj hrozil pád vlády.
Z médii poznáme Budaja ako agresívneho hulváta. Predpokladám, že podobný spôsobom komunikácie mal aj s Eduardom Hegerom. Vzťah Hegera a Budaja by som prirovnal k malému decku v obchode ktoré sa hádže o zem a svojim plačom robí krik na celý obchod, pretože rodič odmieta kúpiť obľúbenú hračku pre dieťa. Rodič nechce mať hanbu pred ostatnými v obchode, tak aby tieto komédie prestali, aby sa prestali všetci ľudia dívať na hlučné dieťa, aby sa upokojila situácia predsa len tú hračku tomu dieťaťu kúpi. Heger symbolizuje rodiča, Budaj symbolizuje dieťa a hračka symbolizuje národné parky. Heger je vydieraný agresívnym a hlučným Budajom, ktorý sa mu vyhráža odstúpením. Heger vždy ustúpi Budajovi, len aby bol za každú cenu vo vláde pokoj. Pri konflikte medzi Budajom a Vlčanom dá Heger vždy za pravdu agresívnemu Budajovi aby bol pokoj. Heger tiež donútil Vlčana za veľmi ponižujúcich okolností podpísať kontroverzné memorandum o spolupráci s Budajom, kde sa Budajovi vo všetkom ustupuje a požiadavky Vlčana nie sú zohľadnené.
                     Ako daný zákon vôbec prešiel? Poslankyňu Halgašovú (SaS), ktorá bola proti tejto deforme, sa psychicky podarilo predsa len zlomiť a nakoniec za návrh zahlasovala. Veľmi si vyčítam, že som s touto poslankyňou viac nekomunikoval. Určite veľmi potrebovala psychickú podporu, aby mala silu ísť proti prúdu.
                     Opozícia a Sme rodina hlasovali sa pokúsili zablokovať deformu tak, že sa nezúčastnili hlasovania vytiahnutím karty, s cieľom znížiť kvórum tak aby o tom nebolo možné hlasovať. Tu zazmätkoval staručký deduško Ján Mičovský, ktorý či už zámerne alebo omylom sa do hlasovania prihlásil a následne zahlasoval proti. Kvôli jednému jedinému hlasu Jána Mičovského sa o zákone mohlo hlasovať! Jeden jediný hlas rozhodol o osude národných parkov.
                     Aké bude mať dôsledky deforma národných parkov? Zákon prinesie ešte omnoho väčšie napätie a rozdelenie do spoločnosti ako doteraz. Vidiek sa cíti byť politikmi a Bratislavou nevypočutý. Už teraz je nedôvera v štátne inštitúcie veľký problém, čo sa negatívne prejavuje napríklad aj pri covid kríze. Teraz sa nedôvera v štát ešte viac prehĺbi. Frustrácia vidieka že štát a politici rozhodli ísť proti zdravému rozumu a proti vidieku spôsobí, že vidiečania budú či už z protestu alebo zo zúfalstva voliť krajnú pravicu, ktorá počúva regióny viac ako takzvané slušné politické strany.
                     Ďalšia veľmi nebezpečná vec, ktorá sa stane pri deforme národných parkov, že na štátnych pozemkoch bude vyhlásený bezzásah a súkromnému vlastníkovi bude zablokovaná prístupová cesta k svojim pozemkom aby tam mohol robiť opatrenia proti lykožrútovi. Prístupová cesta sa totižto bude nachádzať v piatom stupni ochrany a žiadna technika tade neprejde.
                     Ďalej zaujímavé ako sa zmenila rétorika politikov pred a po schválení zákona. Pred schválením zákona Ján Budaj nadával odborníkom, ktorí pri jeho deforme hovorili o rozširovaní území ako o fašistoch, antivaxeroch, a šíriteľov dezinformácii, po schválení zákona premiér Heger víťazoslávne na svojom Facebookovom účte prehlasuje že deforma národných parkov prinesie rozširovanie bezzásahu. Rovnako Budaj mnoho krát verejne prehlasoval, že v národných parkoch nebude nijako obmedzované poľovníctvo. Nuž rozširovaním bezzásahu, poľovníctvo obmedzované bude. V piatom stupni ochrany sú poľovačky zakázané. Kresťania majú podvádzať zakázané. Heger je ale falošný kresťan. Heger podporuje tieto Budajove intrigy.
Jožo Pročkosa v parlamente tiež veľmi vášnivo, horlivo a zanietene dušoval, že deforma národných parkov neprinesie rozširovanie bezzásahu. Premiér Heger ho ale po hlasovaní vyviedol z omylu. Oklamaní poslanci ani nevedeli o čom hlasovali.
Rovnako poslankyňa Zemanova sa na svojom Facebooku zaprisahávala, že žiadne rozširovanie bezzásahu nebude.
Nuž keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.
                     Minister Vlčan urobil veľkú chybu že nekomunikoval a nevyjednával s Hegerom podstatne viac. Urobil chybu, že sa ostrejšie nepostavil proti Budajovi a túto obrovskú chybu ešte trpko oľutuje, príde mu to ľúto čo spôsobil svojou pasivitou. Za to Budaj komunikoval a vyjednával s Hegerom nesmierne aktívne.
                     Jeden z dôvodov prečo prešiel tento paškvil parlamentom je, že poslanci, ktorí sú odporcovia deformy národných parkov sa vôbec nepokúšali vyjednávať a komunikovať či už z nerozhodnými alebo nezaradenými koaličnými poslancami. Za to druhá strana bola veľmi aktívna v prehováraní a vyjednávaní.
                   Ďalší dôvod prečo deforma prešla parlamentom je, že lesníci a lesnícke oranizácie sa začali zaoberať občianskym aktivizmom a protestami príliš neskoro. Prakticky len posledný polrok. Za to pseudoochanárske organizácie majú veľký nádskok a fungujú 5 až 25 rokov. Politika ide ešte zotrvačnosťou.
 
Hlasovanie poslancov z pohľadu etiky
Ako je možné, že poslanci mohli proti svojmu svedomiu zahlasovať za takýto paškvil proti verejnému záujmu a proti prírode? Nechápem ako sa môžu poslanci po takomto hlasovaní teraz vôbec pozrieť do zrkadla, pretože nemôžu mať čisté svedomie. Poslanci, ktorí hlasovali za tento paškvil si nebudú môcť dovoliť navštíviť dotknuté regióny, nebudú si môcť navštíviť národné parky, pretože od domácich ich tam bude čakať len spravodlivý hnev. Mnohí poslanci, ktorí hlasovali pod nátlakom proti svojmu svedomiu prišli na WC vyvracať, čo im prišlo zle z toho aké obrovské škody pre prírodu a regióny prinesie ich hlasovanie.
Mnohí poslanci, keď o jeden, tri, päť alebo desať rokov pochopia a prídu na to za čo vlastne zahlasovali, trpko zaplačú na sebou samými čo spôsobili a bude im to veľmi veľmi ľúto.
                     Každý človek je tiež veľmi egoistická bytosť. Každý si uprednostní svoje vlastné pohodlie pred verejným záujmom. V súvislosti s národnými parkami sa skloňoval aj pád vlády. Poslanci radšej odhlasujú paškvil ako by mali hroziť predčasné voľby pri ktorých by nemali istotu, či sa do parlamentu dostanú aj na budúce. Poslanec dostáva 3000 eur mzdu, čo sú veľmi slušné peniaze. Niektorí poslanci ako napríklad Juraj Šeliga si svoje nezodpovedné konanie ospravedlňujú, tým, že stabilita vlády je nadovšetko – pre vyššie dobro zahlasujeme aj za paškvil , len aby bol pokoj a stabilita.
                     Mnohí poslanci sa dopustili aj veľkej nedbanlivosti, z dôvodu pohodlnosti neboli ochotní si o problematike viac naštudovať a nedali si tu námahu vypočuť obe názorové strany a zahlasovali za bez toho aby sa problematike čo i len trochu rozumeli.
                     Tiež je veľmi nepohodlné byť čiernou ovcou a rebelom v strane, ktorý bude hlasovať proti. Každý človek je egoista, ktorému je osobné pohodlie je viac ako verejný záujem.
                     Vieme minimálne o poslankyni Márii Šofranko OĽANO, ktorá za zákon zahlasovala za zákon proti svojmu svedomiu.
 
Prečo si ministerstvo životného prostredia zarobilo na obrovské problémy
Dôvod na radosť zo strany ministerstva nie je ani náhodou na mieste. Štátne lesy TANAPu budú demontované, všetci ich zamestnanci, ktorí dajú nesúhlas so šialencami z ministerstva budú prepustení z práce. Zvyšok dá výpovede dobrovoľne pretože sa už nebude môcť dívať na tých šialencov z ministerstva a na korupciu v Štátnej ochrane prírody, ktorá je najviac skorumpovanou inštitúciou.
                     Na vidieku na napätie naozaj obrovské. Ľudia z regiónov nie sú hlúpi, dobre vedia, že ministerstvo ovládli šialenci a títo ľudia radšej umrú od hladu ako by mali byť zamestnaní cez ministerstvo životného prostredia ľudia dobre vedia, že toto ministerstvo ovládli šialenci a, že Štátna ochrana prírody je najviac skorumpovaná inštitúcia a za históriu svojej existencie narobila viac škody ako úžitku.
 
Reakcie politikov na prevod národných parkov: Patrick Linhart odkaz1, odkaz2, Filip Kuffa odkaz2, Miroslav Suja
                     Reformou národných parkov sa nedodržalo programové vyhlásenie vlády, myslí si Slovenská lesnícka komora.
                     Ako hlasovali poslanci.
                     Premiér Eduard Heger vyjadril radosť nad tým, že poľovníctvo a lesníctvo bude v národných parkoch obmedzené. Hovorí že deforma národných parkov, ktorú odhlasovali v parlamente prinesie rozširovanie bezzásahových území a na bezzásahových územiach je poľovanie a odborná lesnícka straroslivosť zakázané.
Zaujímavé ako sa zmenila rétorika politikov pred a po schválení zákona. Pred schválením zákona Ján Budaj nadával odborníkom, ktorí pri jeho deforme hovorili o rozširovaní bezzásahových území ako šíriteľoch dezinformácii, po schválení zákona premiér Heger hovorí opak. Rovnako Budaj mnoho krát verejne prehlasoval, že v národných parkoch nebude nijako obmedzované poľovníctvo. Po schválení zákona politici začali hovoriť niečo iné. Nuž keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.
                     Predstaviteľ lesníckej organizácie Pavel Zacharovský tvrdí, že poslanec Juraj Gyimesi ostro kritizoval poslanecký návrh a vášnivo sa zaprisahával, že nájde v poslaneckom klube OĽANO 8 poslancov, ktorí budú hlasovať proti. Prečo zmenil tento poslanec názor o 180 stupňov zostáva záhadou. Ktovie aké intrigy, úplatky, a vydieranie za tým stálo.
                    Štátna ochrana prírody po obrovskom tlaku protikorupčného aktivistu Milana Ovseníka napokon predsa len odtajnila utajovanú štúdiu lesníckej fakulty o ekonomickom dopade bezzásahu na Národný park Muránska planina. Po komplikovaných obštrukciách. Budajova deforma národných parkov prešla na základe toho, že Ján Budaj oklamal premiéra a ministra financií, že deforma národných parkov, štátny rozpočet nič stáť nebude (to bol aj dôvod utajovania tejto štúdie). Vedecká štúdia lesníckej fakulty ale hovorí o tom, že rozširovanie bezzásahu, (ktorým sa MŽP netají), je veľmi drahá záležitosť. V histórii slovenskej politiky nepoznám väčšieho podliaka ako Jána Budaja, ktorý neváha arogantne oklamať a podraziť členov svojej vlastnej strany: ministra financií a premiéra – v službe pofidérnym úzkym záujmovým „ochranárskym“ skupinám. https://privlesy.sk/quo-vadis-muranska-planina-quo-vadis-slovenske-lesy/
PS: pri tom ako hlasovali poslanci o národných parkoch zlyhala demokracia. Preto treba zmeniť volebný systém tak ako navrhuje ZMOS: viac obvodový volebný systém aby sa posilnil význam regiónov a oslabila Bratislava
Pán Ovseník žiadal aby mu sprístupnili tú analýzu lesníckej fakulty na základe infozákona ale dlho nechceli a robili obrovské obštrukcie. Zamestnanci ŠOP sa dopustili trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa nakoľko analýzu mu nezverejnili včas. Zamestnancom ŠOP teoreticky hrozí niekoľko ročné väzenie za toto porušenie zákona.
 

Bezzásahový režim je nesprávna forma ochrany prírody

Pobláznení amatérski „ochrancovia“ prírody, aktivisti, ekoteroristi ako napríklad iniciatíva „My sme les“ uznávajú len jedinú formu ochrany prírody v lesoch a ním je bezzásah. Za vzor dávajú Bavorský národný park či Rakúsko.
                      Pri obhajovaní bezzásahu amatérski aktivisti argumentujú, že podľa kritérií organizácie IUCN (Medzinárodnej únie na ochranu prírody a prírodných zdrojov) je nevyhnutné aby minimálne 75% rozlohy národného parku bolo v bezzásahu. Jedná sa o demagogickú argumentáciu pretože aj IUCN dáva možnosť určiť národnému štátu koľko percent bezzásahu chce mať v národnom parku a môže to byť podstatne menej ako 75%. Ďalej treba podotknúť, že IUCN nepatrí pod OSN ani EU. Je to len obyčajná súkromná mimovládna organizácia a odporúčania tejto organizácie nie sú pre Slovensko nijak záväzné ako sa snažia prezentovať eko aktivisti. EU tiež Slovensku nijak neprikazuje aby sa riadila odporúčaniami tejto súkromnej mimovládky. Čo je naprosto šokujúce, že IUCN mala finančný zisk za rok 2019 148 miliónov EUR. Nuž ochrana prírody je super biznis. Tiež o odbornej úrovni IUCN by sa dalo pochybovať. Treba tiež povedať, že aj viacero lesníckych organizácii, napriek tomu, že sú voči eko aktivistom oponenti, dali sa vtiahnuť do rétoriky okolo kritérií IUCN a propagujú takzvané prírodné parky pri ktorých sa nevyžaduje bezzásah – propagovať prírodné parky je však marketingovo dosť hlúpe a laická verejnosť tomu nechápe.
                      Bez ohľadu na organizáciu IUCN, takzvaná zonácia v národných parkoch je veľmi dôležitá, pretože národné parky na Slovensku fungujú nelegálne na neštátnych pozemkoch za socializmu bez súhlasu ich vlastníkov. Legalizácia fungovania národných parkov je preto dôležitá. Väčšina súkromných vlastníkov má však s ochranou prírody zlé skúsenosti nakoľko mnoho vlád im sľubovalo finančné kompenzácie za to, že ich štáte úrady donútili si nechať majetok zdevastovať bezzáhovým režimom pri šírení lykožrúta ale reálne žiadne peniaze nedostali, alebo kompenzácie boli smiešne. Je naivné si myslieť, že to bude nejako inak pri súčasnom vedení ministerstva ŽP, keď ho ovládli totálni šialenci a ekoteroristi.
                      Prečo je bezzásahový režim nesprávna forma ochrany prírody?
  • Vychádzať z filozofie, že človek do prírody nepatrí je chyba. Príroda vyžaduje starostlivosť človeka.
  • Živý zelený les je pre turistu a rekreačne viac atraktívny ako mŕtvy lykožrútom skonzumovaný les v ktorom pri horúčavách vám praží na hlavu slnko a chýba tam chládok.
  • Je proti verejnému záujmu aby ministerstvo životného prostredia robilo politiku len pre jedno percento bláznov, ktorí tvrdia, že mŕtvy les s odumretým drevom je viac hodnotný ako zelený les.
  • ekoteroristi zo začiatku po kalamite z roku 2004 tvrdili, že príroda si poradí sama. Potom ako sa ukázalo, že ich experiment nefunguje a lykožrút sa nekontrolovateľne začal šíriť, na miesto toho aby si pokorne priznali, že ich experiment nevyšiel, zmenili rétoriku a začali argumentovať, že mŕtve drevo, mŕtvy les poskytuje viac biodiverzity a má vyššiu ekologickú hodnotu ako zelený les (veľmi častá argumentácia Erika Baláža a spol.)
  • lúky, lúčne spoločenstvá, ktoré ochranári tak vášnivo chránia vznikli ľudským zásahom, tým že lesy ľudia v minulosti vyrúbali a začali tam pásť hospodárske zvieratá. Tento fakt spochybňuje filozofiu bezzásahovosti, že človek do prírody nepatrí
  • v minulosti ochranári na Slovensku experimentovali s bezzásahovosťou na lúkach a prišli na to, že to nefunguje a lúky treba kosiť aby sa zachoval predmet ochrany. Dnes sa situácia zmenila, už väčšina mimovládnych ochranárov a zamestnancov štátnej ochrany prírody silne bojuje za kosenie lúk a sú za spásanie lúk hospodárskymi zvieratami. Zaujímavé, prečo ochranári túto filozofiu neprevezmú aj do lesov. Lesy tiež potrebujú aktívnu starostlivosť ako sanácia proti lykožrútovi, či výrub inváznych nepôvodných drevín. Orgány ochrany prírody pod vplyvom pochybných ochranárskych združení na to povolenia nedávajú.
  • Slovenskí eko aktivisti dávajú za vzor ochranu prírody Nemecko či Rakúsko, kde je viacero národných parkov, kde sa presadzuje bezzásah, hoci ani to nie je vždy pravda. Švajčiarsko má lesníctvo na ďaleko vyššej úrovni a majú ďaleko väčších odborníkov na lesníctvo a lesné ekosystémy ako Nemecko a Rakúsko a práve preto, bezzásah nepresadzujú. Navzdory tomu, že Švajčiarsko je v Európe jednotka v prírode blízkom hospodárení, majú len jeden národný park a viacero prírodných parkov. My na Slovensku máme neuveriteľných deväť národných parkov s ďaleko väčšími plochami ako v Rakúsku a chceme na nich presadzovať bezzásah a rozširovať ich. Švajčiari nie sú hlúpi a dobre vedia, že skutočná ochrana prírody je o niečom inom ako o bezzásahu a dobre si uvedomujú jeho nevýhody. ……. Ďalej nevidím dôvod prečo by malo byť Nemecko a Rakúsko vzorom Slovensku čo sa týka ekológie, pretože obe krajiny majú lesy v podstatne horšom stave a pomer koľko dreva prirastie a koľko sa vyrúbe je podstatne horší ako na Slovensku. Kým drvivá väčšina lesov na Slovensku majú svetovo uznávané ekologické certifikácie PEFC a FSC, v Nemecku a Rakúsku je to pokiaľ viem rarita.
Veľmi dobrý článok o téme tzv. ekoterorizmu. O téme bezzásahu, medveďov, diviakov v intraviláne, a o dvojakých metroch v Bratislave a v iných lokalitách vidieku. Autor Ing. Igor Viszlai.
                       Tlačová správa poľovníckej komory: Kľúčové je pochopiť, že poľovníctvo je v našej krajine nevyhnutná súčasť života a dotýka sa každého z nás.
 

Ekoterorizmus v Európe. Elektrické autá, zákaz spaľovacích motorov, brojenie proti jadrovej energii

Falošná ochrana prírody, falošná ekológia napácha viac škody ako úžitku – a netýka sa to len Slovenska a netýka sa to len lesov. Obrovské škody napáchali Zelení a lobing Greenpeace aj v Nemecku, kde chcú zatvoriť aj posledné bloky jadrových elektrárni ale nemajú ich čím nahradiť – riešenie bude len kupovanie energie zo zahraničia a spoliehanie sa na masovú výrobu elektrickej energie zo zemného plynu pri ktorého spaľovaní sú odpadové produkty oxid uhličitý a voda, napriek tomu, že sú proti CO2 emisiám. Z tohto dôvodu je pre Nemecko aj výstavba plynovodu Nord Stream 2. Nemecko sa stane úplne závislé od Ruska a nemeckí politici budú ľahko vydierateľní Putinom, ktorý bude zatvárať a otvárať kohútik plynu ako sa mu zachce.
                     Nereálna šialenosť vychádza aj z EU, ktorá by chcela presadiť úplný zákaz spaľovacích motorov a ich náhradu elektromobilmi, čo je bez masovej výstavby jadrových elektrárni nerealizovateľné. EU však silne vystupuje aj proti jadrovej energii. Na jednej strane povie EU, že je proti zdražovaniu energie, na druhej strane je proti jadrovej energii.
                     Aktuálne sa používajú jadrové elektrárne tretej generácie. Jadrová energetika má smolu, že výstavba nových jadrových elektrárni v celej EU ide veľmi pomaly a realizácia technologických inovácii v jadrovej energetike ide ešte pomalšie. Existuje mnoho reaktorov štvrtej generácie pre experimentálne účely ale elektráreň v reálnej prevádzke je len jedna v Rusku.
 
Jadrové elektrárne štvrtej generácie majú nasledovné výhody:
a) neporovnateľne vyššia bezpečnosť
b) o polovicu nižšie náklady na výstavbu
c) dokážu spaľovať jadrový odpad z elektrárni tretej generácie
d) vyhorené palivo stratí radiáciu po 300 rokoch a budovanie dlhodobých úložisk na niekoľko miliónov rokov netreba ako je tomu pri elektrárniach tretej generácie. (Poznámka na okraj: Avšak aj vyhorené palivo z elektrárni tretej generácie nie je taký problém ako si myslia politici a laická verejnosť, nakoľko sa dá recyklovať a znovu ho je možné použiť ako palivo. V súčastnosti sa to masovo nevyužíva nakoľko lacnejšie vychádza kúpiť nerecyklované palivo vyrobené priamo z rudy).
 
Šialenosti lídrov EU nechápem. Ľudská hlúposť je veľmi nebezpečná vec. Ľudská hlúposť často víťazí nad zdravím rozumom. Dobrovoľne sa vzdávame pokrokových technologických výdobytkov jadrovej energetike a zaraďujeme vo vývoji spiatočku a upíname sa k veternej či solárnej energii. Mám obavy o zánik civilizácie. Mám obavy čo bude o nejakých 50 až 100 rokov. Aby nedošlo k zániku civilizácie z dôvodu ľudskej hlúposti, že sa všetkých technologických výdobytkov dobrovoľne vzdáme ako je napríklad jadrová energetika.
                     Veterná energetika zďaleka nie je tak ekologická ako by ju radi ekoteroristi videli. Veterné elektrárne majú obrovský problém s recykláciou materiálov ako je sklolaminát, živice, uhlíkové vlákna, a betón. Sklolaminát z veterných turbín končí najčastejšie na skládkach. Recykláciu komplikuje transport obrovských častí a tiež neexistujú stroje ktoré by dokázali rozdrviť tak veľké komponenty. Rozdrviť tak obrovské kusy betónu o priemere viac ak 10 metrov je tiež nereálne. Nehovoriac o o tom že pri výrobe betónu sa uvoľňuje extrémne množstvo oxidu uhličitého nakoľko základnou stavebnou hmotou cementu je vápno. Cement sa vyrába z vápna. A vápno chemicky CaO sa vyrába energeticky náročným spôsobom z vápenca chemicky CaCO3. Chemický vzorec výroby je CaCO3 → CaO + CO2. Toto ekoteroristom neprekáža.
 

Účelový mediálny lynč proti ministerstvu pôdohospodárstva a Lesom SR

                     Exminister Ján Mičovský v rozhovore pre týždenník Týždeň na rovinu povedal, že so Samuelom Vlčanom mali konflikty v medziľudských vzťahoch a to aj po odchode Vlčana z ministerstva pôdohospodárstva na úrad vlády. Mičovského človek pán Magdoško, ktorý pôsobí aj ako novinár v Týždni vyťahuje na Vlčana a jeho ľudí aféry, ktoré aférami nie sú. Zdá sa, že nie je za tým seriózny protikorupčný aktivizmus ale riešenie si osobných sporov. Pán Magdoško tiež zrejme ťažko psychicky znáša frustráciu z toho, že po odchode Mičovského z ministerstva už nemá na chod ministerstva vplyv ako kľúčový poradca. … Ďalší problém je to, že možno aj pán Magdoško má maslo na hlave: jeho najbližší spolu-aktivista František Oravec je tiež podozrivý so subvenčného podvodu.
Proti ministerstvu pôdohospodárstva média vyťahujú podivné mikro kauzy.
                     Vzniká nový systém na kontrolu lesníckej činnosti. Na Slovensku budeme mať najtransparentnejšie lesníctvo a drevárstvo na svete. Kiež by by aj ochranárske združenia, Štátna ochrana prírody a ministerstvo ŽP boli rovnako kontrolované verejnosťou ako lesníci. Odhalilo by sa tak obrovské množstvo korupcie a kradnutia. Ochrana prírody je najviac skorumpované odvetvie, kde sa rozkrádajú eurofondy. V tlačovej konferencii sa vyjadrujú riaditeľ lesov a minister aj k mediálnemu lynču ohľadom korupcie, pričom obaja tieto podozrenia transparentne vysvetlili.
                    Zdá za posledný čas nejaké divné, útoky médii proti ministerstvu pôdohospodárstva a proti Lesom SR. Jedná sa o pomstu Jána Mičovského (resp. jeho človeka Patrika Magdošku) so sklamania, že bol zosadený ako minister? Jedná sa o konflikty medzi lesníkmi? Alebo si ochranári potrebujú prekryť svoje mega korupčné aféry mikro aférami na ministerstvo pôdohospodárstva? V každom prípade eko aktivisti majú vodu na mlyn ako si môžu odpútať pozornosť aj svojej korupcie.
                    Na útoky proti ministerstvu pôdohospodárstva reaguje Vlčanov človek Martin Ondráš. Rozhodne politik Magdoško za stranu „Máme toho dosť!“ nerobí seriózny protikorupčný aktivizmus, ale jedná sa o osobný konflikt s Mičovského ľuďmi. Z takýchto konfliktov potom ťažia eko aktivisti ako napríklad ekoteroristická novinárka Jana Kubisová, aby eko aktivisti odpútali pozornosť od svojej korupcie. Minister Vlčan pre rádio Express povedal, že dôvod prečo Magdoško vedie proti nemu útoky, je ten je jeho kamoš s politickej strany pán Oravec je trestne stíhaný a pán Magdoško v minulosti bol trestne stíhaný. Martin Ondráš z ministerstva zasa tvrdí, že František Oravec získal za Kožucha z PPA podozrivo veľké dotácie v hodnote miliónov eur a bývalý zamestnanec ministerstva Magdoško z Mičovského éry sa mu snaží pomáhať aby sa to nevyšetrilo. Ondráš obviňuje Magdošku, že keď mal funkciu na ministerstve kryl Kožucha v dôsledku čoho Mičovský Kožucha neodvolal, držal ho tam najdlhšie ako sa len dalo a prišla si po neho až NAKA.
Pri reorganizácii štátneho podniku Lesov SR mnoho zamestnancov hierarchicky klesne dole, tí pociťujú krivdu a to spôsobuje obrovské konflikty medzi lesníkmi a z toho potom ťažia ekoteroristi.
                    Pán Ondráš na svojom FB účte zverejnil konverzáciu z Magdoškom, kde je zjavne pod vplyvom alkoholu a kde sa fyzicky vyhráža. Média urobili veľkú chybu, keď veria takto pochybnému zdroju informácii ako je Magdoško.
                    Investigatívna žurnalistika nám veľmi sprofanovala. Veľkú korupciu (najmä na ministerstve ŽP) média prehliadajú a otvorene o nej odmietajú informovať avšak prebieha silná manipulácia verejnou mienkou médiami čo sa týka útokov proti ministerstvu pôdohospodárstva rôznymi mikro aférami.
                    Pofidérna novinárka Jana Kubisová vykonštruovala umelú kauzu o lesoch SR s úmyselne manipulatívnym nadpisom.
                    Zaujímavá je relácia Reportéri RTVS, kde sa rozoberajú vykonštruované aféry proti lesom. Faktom je to, že akékoľvek podozrenia z možnej korupcie či už Vlčan a riaditeľ Lesov SR transparentne vysvetlili. Sťažujú sa len tí lesníci, ktorí pociťujú krivdu, že pri reorganizácii podniku prešli z vyšších pozícii na nižšie čo je so psychologického hľadiska pochopiteľné z dôvodu pocitu krivdy. Dokonca to došlo až tak ďaleko, že zdá sa, že exriaditeľka Lucia Miňová odštepného závodu si vykonštruovali fiktívnu zmluvu, že lesník Stažko a firma jeho manželky mali vzájomnú zmluvu za stovky tisíc eur. Tak to by musel byť pán Stažko najväčší oligarcha a najväčší mafián na Slovensku aby mal takú moc, aby vymazal zmluvu z centrálneho registra zmlúv!!!! Istý lesník mi prezradil informácie kto je to Lucia Miňová. Do funkcie ju dosadiť jej známym Mičovského človek, šéf sekcie lesníctva na ministerstve Michal Tomčík. Tiež mi tento lesník tvrdil, že ani Miňová nie je bez viny. Miňová vodu káže a víno pije.
                    Minister Vlčan podozrenia transparentne vysvetlil na TA3.
                    Na jednej strane média tvrdia že nechcú návrat Fica a na druhej strane bombardujú verejnú mienku fiktívnymi kauzami alebo mikrokauzami, čím návrat Fica privolávajú.
                    Jan Mičovský ktorý obviňuje Samuel Vlčana a jeho ľudí s korupcie, sám nie je čistý. Dopustil sa závažnej korupcie pri nákupe bytu. Autentické kópie zmlúv. Mičovský vodu káže a víno pije. .....  .... Mičovského netransparentnosť s Michalom Bizoňom.
                       Dodávatelia prác pre Lesy SR podali trestné oznámenie: Mičovského človek, bývalý generálny riaditeľ nás vydieral! Korupcia v štátnych lesoch? Lesní robotníci hovoria o úplatkoch pre exšéfa Vigodu: Trestné oznámenie!
                       Strana OĽANO nanútila ministrovi Vlčanovi politickú nomináciu znovu vyhlásiť za dočasného riaditeľa Lesov SR Mateja Vigodu ktorého aktuálne vyšetruje polícia za korupciu. Nie je dobré ak sa politici miešajú do nominácii, do odborných vecí, ktorým nerozumejú.
                       Ďalší zaujímavý rozhovor bývalým tajomníkom Kyseľom. Transparentne vysvetlil ako je to s kauzou prasatá, prečo a z akého dôvodu, nemohla byť výzva na dotácie verejná ale mohli kontaktovať len niektoré organizácie. Kyseľ tiež upozorňuje, že Magdoško bol právoplatne odsúdený za nebezpečné vyhráženie. Kyseľ tiež tvrdí, že Magdoško ho obvinil zo spolupráce s ŠtB, čo je prejav toho, že Magdoško nie je psychicky v poriadku.
                       Virálne sa stalo video, kde Hlina obviňuje Vlčana, že bagrista bude bagrovať za 3000 EUR na hodinu. Veľmi ma prekvapilo ako „apolitický“ denník SME zverejnil politikovi Hlinovi článok o tejto téme, pričom podotýkam nie je to v blogovej ale oficiálnej redakčnej sekcii. Na dezinformácie Hlinu reagoval Vlčan, čo už žiaľ zďaleka takú mediálnu pozornosť nezožalo. 
                       Objavil sa zaujímavý rozhovor so šéfom PPA s Jozefom Kissom, kde rovnako naznačil, že Magdoškovi Kožuch vyhovoval. https://www.aktuality.sk/clanok/qm80q8e/na-rovinu-s-jozefom-kissom-dotacie-boli-nastavene-na-zneuzitie-kradli-viaceri-nielen-bodor/
                       Interview. Štátny extajomník agrorezortu Kyseľ: Za snahou rozbiť PPA môže byť zakrytie subvenčného podvodu člena strany Máme toho dosť.