Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Korupcia na ministerstve životného prostredia. Aktuality

Nielen články o filozofii ale aj články o politike korupcii v ochrane prírody sa môžete dočítať na tomto portáli.
V tomto článku budeme hovoriť o aktuálnych udalostiach v ochrane prírody a na ministerstve životného prostredia. Budeme tiež hovoriť o dezinformáciách, ktoré za posledný čas šírilo ministerstvo životného prostredia (MŽP).
Článok je bohato vyzdrojovaný odkazmi.
 

Spoločné memorandum Samuela Vlčana a Jána Budaja

Najsilnejšia udalosť, ktorá zarezonovala za posledný čas bolo zo dňa 25.10. 2021 spoločné memorandum ministrov Jána Budaja a Samuela Vlčana, ktoré naprosto šokovalo nás protikorupčných aktivistov a celú odbornú verejnosť. Minister Vlčan a Budaj síce vopred prezradili že pracujú na spoločnom memorande, avšak osobne som očakával, že obsah memoranda budú len nejaké všeobecné frázy o spolupráci a nie takto závažné vyhlásenia, ktoré môžu vážne poškodiť Slovenskú prírodu.
                       Pri memorande urobila obrovské kompromisy len jedna strana: ministerstvo pôdohospodárstva. V memorande vzišli ako víťazi jednoznačne MŽP. Vzhľadom k tomu že celá odborná verejnosť a zdravý rozum je proti MŽP, tak pre MŽP je memorandum jednoznačne obrovský úspech a neúspech pre zdravý rozum.
                       Kým odborníci navrhujú aby najprv prebehla zonácia a až potom sa riešila „reforma“ národných parkov, v memorande je definovaný opačný postup. Memorandum bolo podpísané za chaotickej situácie pár dní potom čo odstúpil šéf lesníckej sekcie ministerstva Michal Tomčík. Odstúpenie Michala Tomčíka neveštilo nič dobré – už vtedy som vedel že nad ministerstvom pôdohospodárstva sa zmráka atak sa aj stalo. Minister Vlčan sa neporadil s odborníkmi a konal na vlastnú päsť. Minister Vlčan urobil chybu, že sa za každú cenu snaží byť za dobré a nechce byť pohnevaný s extrémistami s MŽP a agresívnym Jánom Budajom ktorý kade chodí tade šíri hoaxy. Robiť kompromisy a byť za dobré so psychopatmi ako je tajomník Juraj Smatana nie je správne. Jediný kompromis, ktorý muselo urobiť MŽP, pri tomto memorande je to, že sa hovorí len o prechode 4. a 5. stupňa ochrany vo väčšine národných parkov na druhej strane sa v memorande naznačuje rozširovanie týchto území.
                       Minister Vlčan, na tlačovke povedal hoax, že v TANAPe bola ukončená zonácia a na základe toho št lesy TANAP prejdu pod MŽP. Opak je pravda zonácia v TANAPe nebola. Zonácia bola úspešne dokončená pokiaľ viem len v Slovenskom raji.
                       V TV TA3 minister Vlčan argumentačne nevedel vysvetliť, načo vlastne takéto pochybné memorandum bolo vlastne dobré a na niektoré vecné otázky moderátora, ktorý mal v problematike prekvapivo dobrý prehľad sa mu odpovedalo ťažko. Moderátor bol k Budajovi viac kritický ako Samuel Vlčan.
                       Pre mňa osobne je to desivý pocit, ak by mali prejsť Štátne lesy TANAPu ako dobre fungujúci podnik bez korupcie s veľmi vysokou odbornosťou prejsť pod najviac skorumpovanú štátnu inštitúciu Štátnu ochranu prírody, ktorá dlhodobo vníma odborníkov ako najväčších nepriateľov. Totálna devastácia tohto štátneho podniku môže začať.
                       Samuel Vlčan si dal gól do vlastnej brány. Šokoval! Urobil to čo nikto nečakal. Po veľmi pozitívnych vyjadreniach na adresu lesníkov a poľovníkov sme očakávali, že bude mať Vlčan pre lesníkov pochopenie. Z jedného dňa na druhý otočil o 180 stupňov. Zvlášť šokujúce je to, že Vlčan takto konal aj navzdory tomu, že ministerstvo životného prostredia sa borí s čím ďalej tým väčšími škandálmi, je to osamotená inštitúcia bez akejkoľvek podpory odborníkov, normálny človek by sa hanbil na verejnosti si podať ruku s Budajom. A napriek tomu to Vlčana neodradilo a podpísal judášske memorandum.
                       Vlčana podpore deformy národných parkov neodradilo ani čoraz viac negatívny postoj verejnosti a verejnej mienky proti podvodníkom z ministerstva životného prostredia a rastúcej podpory lesníkov zo stany verejnosti. Čoraz viac novinárov sa začína rozumieť a orientovať v lesníctve, ochrane prírody a začínajú odhaľovať podvody Budajovych ľudí.
                       Vlčan sa takto rozhodol aj napriek neustále slabnúcej politickej podpory reformy. Vetovanie podpory deformy národných parkov oznámila aj strana Sme rodina. Ani to ministra Vlčana neodradilo nad judášskou zmluvou s Budajom. Tiež média šírili dezinformácie, že Boris Kollár bol jediný, kto bol proti deforme – opak je pravda – proti je aj teamlíderka pre životné prostredieza SaS Jarmila Halgašová, viacerí poslanci OĽANO či strany už rozpadnutých Za ľudí.
                       Tiež je smutné, že Vlčan sa nepoučil od Borisa Kollára, ktorý pod obrovskou paľbou zdravého rozumu bol prinútený ponižujúco stiahnuť podpisy s kontroverzného návrhu na deformu národných parkov. Verejná mienka je čoraz viac negatívna proti ministerstvu životného prostredia a 1.4.2022 už bude Vlčan pod tak silnou paľbou zdravého rozumu, že bude musieť na tlačovej konferencii ponižujúco oznámiť podobne ako Boris Kollár, že odvoláva svoj sľub na memorande.
                       Kým minister Budaj neodvolá z funkcie psychopata Juraja Smatanu, nikdy nemôžu medzi dvoma ministerstvami nastať seriózne rokovania.
                       Poslanec Filip Kuffa tvrdí, že medzi poslancami nemá deforma národných parkov podporu nadpolovičnej väčšiny.
 

Čo mohlo motivovať Samuela Vlčana k tomuto Judášskemu memorandu?

Dôvodov môže byť viacero. Vlčan je hierarchicky podriadený Hegerovi a Matovičovi. Možno od nich prišiel nejaký nezmyselný príkaz aby došlo k násilnému zmiereniu sa dvoch ministerstiev. Na miesto trpezlivého vysvetľovania a vyjednávania Vlčana s Hegerom alebo Matovičom sa možno Vlčan rozhodol servilne poslúchnuť ich príkazy.
Dôkaz že minister Vlčan nie je slobodný ale poslušne plní príkazy Hegera a Matoviča je aj to, že proti svoje vôli musel vymenovať za šéfa pozemkového fondu učiteľa náboženstva Jána Marosza.
                       Ďalej je možné že agresívne hoaxy vyhrážky a vydieranie Budaja zabrali na Vlčana. Hoaxy a vyhrážky typu, že ak nebude deforma, tak budú ekologické infringementy z EU, peniaze z plánu obnovy sa prepadnú, nebude možné čerpať eurofondy na lesy, že Budaj má podporu 63 vedcov, že za reformu sa postavili ľudia so 100-tisíc podpismi a podobne.
                       Ďalšia možnosť a teória je to, že Vlčan má nejaké eso v rukáve a nejakým spôsobom prešiel Budajovi cez rozum. Kiež by bola táto verzia pravda.
 

Ladislav Miko

Novodobý „Vasil Biľak“ Ladislav Miko, vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Je to udavač. Kvôli jeho extrémistickým názorom na tému ekológie má Slovensko podozrivo veľa infringementov od Európskej komisie z oblasti ekológie. Vláda tohto záškodníka nemá kompetencie odvolať – odvolať ho môže len Európska komisia. Ladislav Miko je spolupáchateľom v škandáloch s chráneným územiami európskeho významu (SKUEV). Odpovedal mi s nulovými argumentami, s veľkou nervozitou a s množstvom preklepov – pochopiteľne – nemá čisté svedomie za škody ktoré spôsobil vidieku. Kvôli SKUEV je zničené salašníctvo.
                        Vladimír Šucha vystrieda vo funkcii kontroverzného Ladislava Miku, zakladajúceho člena WWF Slovensko, údajne aj konečného užívateľa výhod tejto neziskovky. Ladislav Miko vraj pomáhal pre WWF získať eurofondy, čo je prejav korupcie. … Disponujem mailovou komunikáciou Ladislava Miku kde prezentuje svoje ekoteroristické názory o bezzásahu a kde sa vyjadruje s nenávisťou o lesníkoch. Aj zásluhou Ladislava Miku, kvôli jeho ekoteroristickým názorom, Slovensko má na krku podozrivo veľa infringementov z oblasti ekológie. Mal silnú zásluhu na bezhlavom rozširovaní území európskeho významu (Natura 2000). Verím, že tieto personálne zmeny prinesú Slovensku mierne zlepšenie.

Hoaxy ministerstva ŽP za posledný čas

Ministerstvo životného prostredia takmer na každej tlačovke či vyjadrení Budaja šíri nejaké hoaxy. Je ich tak veľa, že ani nie je v našej kapacite všetko vymenovať.
                       Slovo hoaxy a dezinformácie najviac vystihujú ministerstvo ŽP. Navrhujem premenovať ministerstvo životného prostredia na ministerstvo dezinformácii.
                       Klamári a podvodníci. MŽP prezentovalo manipulatívne podanú tlačovú správu ktorou chcelo čitateľovi vsugerovať, že ľudia 100-tisíc nedôveryhodnými elektronickými podpismi podporili návrh na deformu národných parkov. Na petíciu zberali podpisy niekoľko rokov dozadu a petícia nemá nič spoločné s návrhom na deformu. Manipulatívne interpretovali túto tlačovú správu aj viaceré média. Na jednej strane podvodník a klamár Budaj často tvrdí, že je za o aby sa v národných parkoch aj naďalej hospodárilo, na druhej strane si odporuje a oslavuje petíciu ktorá je za 10% bezzásahu v lesoch. Budaj sa nemá problém vyfotiť so psychopatom Lukáčom, ktorá tvrdí, že vlci hovoria 4000 slovami.
                       Klamári a podvodníci. Ministerstvu ŽP trvalo dlhé 3 dni kým zverejnilo zoznam údajných 63 „vedcov“, ktorí údajne podporujú Budaja. Prečo to trvalo tak dlho, to nevysvetlili. Ministerstvo zoznam týchto mien zverejnilo až potom ako sme na sociálnych sietiach upozorňovali, že tento zoznam chýba. Nakoniec vieme prečo mali problém zverejniť ten „dlhý“ zoznam. Z úžasne „dlhého“ zoznamu mien sú len piati odborníci. Len piati odborníci z lesných ekosystémov, ekológie lesa. O žiadnu masovú podporu odbornej verejnosti sa nejedná. Tiež by bola sranda si prelustrovať, či naozaj všetci akademici vedia, že sa ocitli na tomto zozname – pri podvodníkoch z MŽP by ma neprekvapilo nič.
 

Protikorupční investigatívni aktivisti

Za pozitívne považujem, že existujú protikorupční aktivisti ako napríklad Rudolf Huliak, ktorí upozorňujú na rozkrádanie verejných peňazí, eurofondov. Peniaze idú na pochybné monitoringy, nie na reálnu ochranu prírody. Nie všetci eko aktivisti šíria dezinformácie o ochrane prírody z presvedčenia. Lobovať za to, že jediná forma ochrany pírody je bezzásah sa Vám oplatí. Nemáte žiadnu zodpovednosť za územie a ľahko za to zhrabnete peniaze na ničnerobenie na monitoring.
Pýtam sa, kde sú naši investigatívni novinári?
                       Pri eurofondových projektoch kedy sa peniaze investujú na monitoring, je pokušenie na korupciu veľké. Nikto nedokáže skontrolovať, či ste si prácu odrobili poctivo. Čísla si môžete vymyslieť či sa danému chránenému živočíchovi darí alebo vymiera. Na miesto chodenia po teréne si môžete leňošiť v kancelárii.
                         Rudolf Huliak tiež upozorňuje na veľmi závažné informácie, že aj nezisková organizácia na ktorú je napojený sám šéf Štátnej ochrany prírody Dušan Karaska rozkrádala dotácie z eurofondov. Minimálne by bolo dobré ak by tieto informácie naši úžasne objektívni investigatívni žurnalisti overili a kontaktovali pána Huliaka z kade tieto informácie má. Obávam sa že sa do toho ponáhľať nebudú. Nuž asi nie nadarmo povedal Dušan Karaska, že hlavným dôvodom na prevod pozemkov sú eurofondy, ktoré ale ako dobre vieme v drvivej väčšine prírody nezíska štátna ochrana prírody ale mimovládky.
 

Dezinformácie novinárov

Najvyššia akademická autorita z oblasti lesných ekosystémov dekan lesníckej fakulty prof. Ing. Marek Fabrika, PhD. sa sťažuje, že média informujú o téme lesníctva neobjektívne a zobrazujú lesníctvo v negatívnom svetle.
Pravdepodobne tým myslel hlavne nevyvážené relácie, kedy média nevytvorili dostatočnú názorovú protiváhu ministra Budaja a jeho tajomníkov a o návrhu na „reformu“ národných parkov. Tiež bezbrehé šírenie dezinformácii médii o téme ochrany prírody od ministerstva ŽP bez toho aby si média pravdivosť informácii overili alebo aby ich vyvážili stanoviskom odborníkov.
 

Pralesy Slovenska. Prečo je to podvod?

Tu je to vysvetlené naozaj veľmi stručne jednoducho, polopate, aby túto vysoko odbornú tému pochopil aj človek, ktorý v ochrane prírody nie je vôbec zorientovaný.
                         Špičkový expert na lesné ekosystémy Ing. Robert Gombárik odvolávajúc sa na uznávanú vedeckú inštitúciu Národné lesnícke centrum, tvrdí, že OZ Prales sa pokúša vyhlasovať nepôvodné smrekové monokultúry za pralesy.
Poznám Roberta Gombárika je to úžasný človek s úprimnou láskou ku prírode. Z celého Slovenska sa za ním chodia radiť lesníci v prírode blízkom hospodárení v lesoch. Pán Gombárik urobil pre prírodu viac ako všetci zamestnanci Štátnej ochrany prírody dokopy!! Tento istý človek ale tvrdí, že návrh na Pralesy Slovenska je podvod.
Kľudne sa stretnite s pánom Gombárikom z Nižnej Boci aj osobne, určite Vám tento podvod rád objasní.
                       Video z rokovania kde hovorí špičkový odborník Robert Gombárik o falošných pralesoch https://www.mojevideo.sk/video/355b9/spickovy_lesnicky_expert_nalozil_tajomnikom_ministerstva_zp.html
                       Video: Združenie Prales. Dôkaz, že jeho šéf Martin Mikoláš je podvodník.
                       Nie je všetko zlato čo sa ligoce! Nie všetko za čím je výborný PR marketing je dobrá vec! Nedajte sa oklamať! Tu vôbec neide o ochranu prírody ale o peniaze!
                       Národné lesnícke centrum je špičková vedecká inštitúcia so špičkovými expertmi na lesné ekosystémy a ekológiu. Majme dôveru vo vedecké inštitúcie nie v pochybné mimovládne organizácie, ktoré si na rozkradnutých eurofondoch z Budajovho ministerstva zarábajú stovky tisíc až milióny eur!!
                       Ja osobne som za to aby sa pralesy dali do 5. stupňa ochrany, ale bezzásahových režim už dnes platí aj bez 5. stupňa ochrany v mnohých lesoch, ktorým hovoríme ochranné lesy. Za návrh vyhlásiť Pralesy Slovenska by mala vláda a poslanci zahlasovať až vtedy ak dané pralesy Národné lesnícke centrum prelustruje či naozaj pralesmi sú. Potom tieto reálne cenné územia môžu byť zaradené do pralesov.
                      Mičovský ako lesník sa zjavne s tými pralesmi až tak veľmi neponáhľal nakoľko sa v lesných ekosystémoch rozumie podstatne viac ako súčasný minister.
                      O definícii pralesov z pohľadu odborníkov: V súčasnej dobe odborníci na lesné ekosystémy za veľmi dôležité považujú v lesoch či na danom stanovišti rastú geneticky pôvodné stromy. Stačí pár metrov zmena nadmorskej výšky alebo iné geologické podložie a už nie je smrek ako smrek smrek, buk a ako buk, nakoľko majú rozdielne genetické vlastnosti.
Aj pri vysádzaní stromov je pre lesníkov veľmi dôležitá informácia s kde bolo semeno zberané – z akej nadmorskej výšky a z akého geologického a pôdneho typu.
Aj v tomto videu/relácii prvých 6. minút hovorí predseda lesníckej komory Milan Dolňan, že ako boli vysadené nepôvodné smreky z Rakúska, tie už nemajú takú odolnosť proti lykožrútovi.
Takže tieto témy úzko súvisia aj s pralesmi: genetická kvalita a pôvodnosť stromov pri stanovení pralesu. Tiež sa analyzuje aj pôda, či obsahuje všetky huby a miktoorganizmy ako pôvodný prales.
OZ Prales sú úmyselní podvodníci – pán Mairán Jasík napriek tomu že má lensícke vzdelanie úmyselne vyhlasuje za pralesy to čo pralesmi nemá nič spoločné.
 

Prečo by Budajov návrh na deformu národných parkov napáchal viac škody ako úžitku?

Tu je to vysvetlené naozaj veľmi stručne jednoducho, polopate, aby túto vysoko odbornú tému pochopil aj človek, ktorý v ochrane prírody nie je vôbec zorientovaný.
                       Prírodu by Budajova deforma vážne poškodila. Už teraz vidíme ako sa v národných parkoch viac rúbe a je tam viac zlikvidovaných lesov lykožrútom ako je to mimo nich. Čím viac Štátnej ochrany prírody a pseudo-ochranárskych mimovládok na ne napojených, tým väčšia devastácia prírody. Budajova deforma by posilnila tento negatívny trend. Deforma by v praxi znamenala rozšírenie bezzásahových území, kde je zakázané lykožrútom zničenom lese vysadiť strom lebo bezzásah. 

Ján Budaj. Väčší darebák a hulvát ako Slota, Mečiar a Fico dokopy

Ján Budaj je ľuďom a novinárom sympatický ako symbol dobra ako symbol nežnej revolúcie. To ako sa ale začal správať potom ako sa stal politikom je ale pravý opak toho.
Slota, Mečiar, Fico sú v kolektívnom vedomí vnímaní ako symbol zla, klamstva a arogancie.
                    Ján Budaj sa správa ako šialený psychopat. Bezdôvodne útočí na moderátora a nechutne osočuje Milana Ovseníka. Takéhoto agresívneho psychopata sme v histórii slovenskej politiky veru ešte nemali! A média zbabelo mlčia a nekritizujú ho! Mečiar, Slota a Fico sú veru slabý odvar Budaja. Budaj nech navštívi psychoterapeuta a nech si dá predpísať lieky na upokojenie. Som si istý, že každý súdny znalec zo psychiatrie by okamžite zbavil Budaja svojprávnosti, nakoľko je v politike veľmi nebezpečný a dokáže napáchať obrovské škody.
                    Média by sa mali už konečne prebudiť a zbaviť sa politickej korektnosti a pomenovať Budaja pravým menom, kritizovať ho rovnako ako kritizovali Slotu, Mečiara či Fica. Média majú moc a ak si média nezastanú vidiek, vidiek bude z frustrácie voliť krajnú pravicu či sympatizovať z antivaxermi.
                    Budajovi sa ale stále darí manipulovať časťou verejnosti, najmä ľuďmi ktorí sa vo vysoko odbornej téme národných parkov nerozumejú. Budajové tlačovky či vystúpenia v reláciách je len generovanie samých klamstiev čo žiaľ média nevyvažujú a nekritizujú v dostatočnej miere. Slota, Fico, Mečiar sú len veľmi slabučký odvar v generovaní hoaxov Jána Budaja. Napríklad v tejto relácii Budaja by som našiel aj 50 hoaxov a čistých jasných klamstiev, ktoré by sa dali krásne ľahko vyvrátiť.
                    Ján Budaj sa už načisto zbláznil. Už stratil poslednú štipku súdnosti a ľudskej dôstojnosti. Každého kto s ním nesúhlasí nazýva členom ĽSNS alebo Smeru. Takže podľa logiky Budaja všetci lesníci a vidiečania, ktorí sa mu postavili na odpor, sú z ĽSNS. Obávam sa, že ak by toto video videl nejaký psychiater, ten by chcel Budaja zbaviť svojprávnosti, aby takto agresívny človek plný zlosti, nenarobil obrovské škody na národe. … Len ako poznámka na okraj predseda poľovníckej komory sa už 5 rokov politicky neangažuje. A kde sú média? Prečo zbabelo mlčia? Kedy už konečne novinári naberú odvahu a pomenujú Budaja pravým menom, že je to nebezpečný psychopat, ktorý ide proti národu a treba ho zastaviť?
                    Ján Budaj veľmi vulgárne uráža vidiek, lesníkov, poľovníkov: „nazýva ich spolok starých hlupákov.“ Už viac preraziť dno sa nedalo! Nenávisť, nenávisť, nenávisť. Za toto mali média Budaja poriadne zlynčovať.
                    Najväčšia hanba Slovenska Ján Budaj je najhlúpejší minister v dejinách SR. Budaj si poplietol ekologickú certifikáciu lesov PEFC a FSC s bezzásahom. Certifikácia PEFC a FSC vyžaduje vyžaduje nechať individuálne tu i tam niekoľko stromov na dožitie. To ale nemá s bezzásahom nič spoločné. Je pravda, že IKEA (aj iní odberatelia) nakupujú drevo výlučne s lesov s certifikáciou PEFC a FSC a pre lesníkov to môže byť výhodné, pretože môžu drevo s takto certifikovaných lesov drahšie predávať. Aby toho nebolo málo tak šéf vysoko odbornej organizácie PEFC Slovensko Ing. František Štulajter, CSc., je extrémne silným kritikom šialenca Budaja a jeho návrhu na deformu národných parkov. 
 

Ján Budaj zákerne a zlomyseľne oklamal ministra financií Igora Matoviča, premiéra Eduarda Hegera a poslancov!!!

Ján Budaj je ešte väčší darebák a podvodník ako Vladimír Mečiar! Autentické dôkazy sa dozviete v tomto videu kde hovorí protikorupčný aktivista Rudolf Huliak a opozičný poslanec. Budaj nevie robiť nič iné ako len klamať. Ekoteroristická mafia pofidérne mimovládky známe rozkrádaným eurofondov na fiktívnu ochranu prírody, ktoré ovládajú Jána Budaja, sa nezastavia pred ničím!
Ján Budaj zákerne a zlomyseľne oklamal ministra financií Igora Matoviča a premiéra Eduarda Hegera, ktorí mu na základe klamstiev na vláde schválili návrh na „reformu“ národných parkov.
Ján Budaj napľul do tváre ministrovi financií a premiérovi. Poslanecký klub OLANO by mal urobiť krížový výsluch Ján Budaja a urobiť si poriadok vo vlastných radoch. Sám poslanecký klub OĽANO by mal navrhnúť odvolať Jána Budaja z funkcie!
                    Ministerstvo ŽP sa pokúša prejsť cez rozum poslancom NRSR a ministerstvu financií tak že zatajuje informácie koľko peňazí by stál bezzásah v národnom parku. Jasné že by to stálo veľké peniaze. Oficiálne stanovisko ministerstva je že bezzásah a škody spôsobené lykožrútom štát nebudú nič stáť. Minister financií Matovič by Budajovi jeho návrh na deformu nepodporil, ak by Budaj hovoril pravdu a priznal koľko to bude stáť! Ministerstvo ŽP funguje ako ŠtB: samé podvody, intrigy, podrazy, klamstvá. Človeka už nič neprekvapí pri týchto šialencoch ako Smatana, Budaj.
Oficiálne stanovisko Budaja na vláde je, že deforma národných parkov by štát nestála nič. Jednoznačné klamstvo!!
                   Ministerstvo ŽP oklamalo premiéra a ministra financií, že „reforma“ štátny rozpočet nebude stáť nič. Podľa oficiálnych webstránok ministerstva ŽP by bezzásah v národných parkoch na ¾ územia stál 374 milónov eur. Je síce pravda, že v návrhu zákona sa nič o rozširovaní bezzásahu nehovorí. Avšak prevodom pozemkov by ministerstvo ŽP získalo neobmedzenú moc na rozširovanie bezzásahu bez schválenia parlamentu alebo vlády. Takže ministerstvo slovne prisľúbi, že nebude rozširovať bezzásah, ale ak získa moc nad územiami, sľub nebude dodržaný a bezzásah bude rozširovaný. Poslancom, ministerovi financií a premiérovi, ktorí sa téme nerozumejú, sa dá ľahko prejsť cez rozum.
 
 

Protest lesníkov a vidiečanov pred NRSR fotografie, 3.11.2021