Filozofická kritika kresťanstva

Ak chcete túto stránku a Youtube kanál podporiť, kliknite sem

Prečo náboženstvo a cirkev nie je cesta k Bohu? Náboženská predstava Boha vs. skutočný „Boh“

Ľudia majú dobrý úmysel hľadať Boha v kresťanskom spoločenstve, v cirkvi, v kostole – to samo o sebe je pekné – drsná pravda je ale taká, že fanatické kresťanské spoločenstvá ani cirkev nemajú nič spoločné s pravou spiritualitou – ich ovocie sú jedine sektársky vypláchnuté mozgy ich členov.
                 Cez cirkev nevedie cesta k „Bohu“. Pôvodný kmeňoví amazonskí šamani vnímajú náboženskú predstavu Boha ako egregor – energetický zhluk stvorený samotnými ľuďmi. Vylaďovať sa na kresťanskú náboženskú predstavu Boha považujú za niečo nedobré, ba až nebezpečné, pretože človek sa tak naladí na dosť „nečisté“ energie. Egegor kresťanskej predstavy boha si vytvárajú trpiaci ľudia s negatívnymi myšlienkami (a všetci dobre vieme, že 99% ľudí na tejto planéte má velikánske utrpenie a v dôsledku toho aj negatívne myšlienky) a z tohoto dôvodu je egregor Boha totálny energetický humus.
                Ďalej základ spásy a ako najvýznamnejšia vec v kresťanstve sa považuje utrpenie, umučenie a ukrižovanie Ježiša Krista. Kresťania považujú Ježiša za jediného Boha, takže čo znamená pre kresťanov Boh? Je to trpiaci boh. Takže egregor kresťanskej predstavy boha je totálny energetický humus a drastické negatívne energie, keď sa vylaďujú na trpiaceho, mučeného a ukrižovaného Krista, pretože krv Krista je základ spásy. Biblia List Efezanom - kapitola 1 verš 7 V ňom (v Kristovi) máme vykúpenie skrze jeho krv, odpustenie hriechov, podľa bohatstva jeho milosti.
V čase pred Veľkou Nocou sa v Katolíckej cirkvi spievajú tzv. pašie, a modlí krížová cesta – je to obdobie kedy sa obzvlášť intenzívne spomína Ježišove utrpenie. Odkazy Křížová_cesta , Matoušovy pašije
A ako najčastejšie vyobrazujú Boha kresťania? Čo je symbolom kresťanstva? No predsa kríž! Kríž nechýba v žiadnom kostole a v žiadnej kresťanskej domácnosti. Kresťania sa ani tak nemodlia k Bohu ako ku krížu - k tomuto symbolu plnému negatívnej energie a negatívnej symboliky. Kresťania sa spravidla vždy modlia dívajúci sa na kríž.
Ateista je omnoho bližšie k Bohu a Pravde ako kresťan. Kresťania sa len vylaďujú na energetický odpad energetického zhluku egregoru ich predstavy Boha.
                 Navyše vylaďovanie sa na kresťanského Boha podľa učenia pôvodných kmeňových amazonských šamanov človeku energiu nedáva ale berie. Egregor kresťanského Boha je energetický parazit. Viac tu Čo hovoria na kresťanskú predstavu Boha pôvodní kmeňoví amazonskí šamani?
                  Slovo „Boh“ nerád používam, pretože je veľmi pošpinené náboženstvami a ľudskými predstavami.
                 Ten skutočný „Boh“ nemá ľudské vlastnosti, skutočný „Boh“ nie je niečo tak nízke a úbohé aby to mohlo mať ľudské vlastnosti. Pôvodní kmeňoví amazonskí šamani sa vylaďujú na skutočného „Boha“ naprosto odlišným spôsobom ako je to v náboženstve. Viac v autentckom svedectve na tomto videu: Slovania a Indiáni a ich vzťah k Absolútnu Bohu. Náboženstvo je zlo. Petr Chobot https://www.youtube.com/watch?v=vgAigiccVaQ
 

6 Comments

 1. elendil

  #

  Neviem síce aké je učenie kmeňových šamanov o ich "bohu" ale viem aké je učenie kresťanov o ich Bohu. A určite kresťania neučia, že ich Boh je nejaký "egregor" ale veria tak isto ako aj Židia už od prvých stránok Biblie, že Boh je absolútne, najvyššie bytie. Inak keby to bolo tak ako tvrdíte vy, tak by kresťanský Boh nespĺňal ani základnú vlastnosť boha a tou je svojbytnosť, teda, že jeho existencia nie je závislá od ničoho iného. Ako by to mohol byť boh, keby jeho existencia musela byť živená vierou ľudí??? To, že kmeňoví šamani tak kresťanského Boha vnímajú,. ešte neznamená, že ten Boh aj taký v skutočnosti je. Treba len trošku logicky uvažovať, nie? ;-)
 2. Admin

  #

  Prepáčte len máte trošku hlúpe otázky a ťažko sa mi na ne odpovedá. Nechápem na čo dávate také otázky, keď na všetko máte v článku a odkazoch už dávno vysvetlené a nechápem ako môžete také jednoduché veci nepochopiť. Neviem - možno Vám Pánbožko nedal až tak veľa inteligencie - aj inteligencia je veľký boží dar a nie každý ho má a za to Vás samozrejme nebudem odsudzovať. O problematike inteligencie viac hovorím v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=ZVX58FFQLkY Alebo možno je len problém v tom, že ste silne indoktrinizovaný alebo sfanatizovaný náboženstvom a tam je ťažko hovoriť o zdravom rozume a zdravom úsudku. Snáď môžem dodať len nasledovné: Náboženskí veriaci hoci majú snahu sa naladiť na tzv. Boha, v skutočnosti sa naladia len na energetické sračky. Paradox spočíva v tom že šamani so rozumejú v kresťanstve lepšie ako samotní veriaci. Šaman vidí, veriaci verí. Veriť znamená byť slepý. Kresťan sa sám nerozumie kresťanstvu, je slepý, nevie s akými energiami má dočinenia, nie je schopný vidieť toky energií s ktorými je v interakcii. Základ učenia šamanizmu je rozvíjať cítenie a používať cítenie ako zmyslový orgán, snažiť sa cítiť energetické toky. Naopak nábožensky človek je učený len slepote. Šaman sa dokáže vyladiť na energie kresťanstva, resp. na egregor kresťanstva aj cez tzv. astrálne cestovanie. Viac je vysvetlené na tomto odkaze http://krestanstvo.czweb.org/clanky/co-je-to-samanizmus#section:op-tanie-tela-astr-lne-cestovanie-je-z-klad-amanizmu Petr Chobot hoci nepozná takmer žiadnych kresťanov a vyrastal v ateistickom prostredí, veľmi dobre pozná aj detaily náboženských dogiem len vďaka svojim jasnovidných schopnostiam tzv. astrálnej projekcie.

  @elendil

 3. elendil

  #

  Vyjadrím sa len k prvému tvrdeniu hneď na žačiatku tohoto článku. Napísali ste, že samotní kresťania sa nerozumejú kresťanstvu, dokonca ani teológovia nevedia, čo je to kresťanstvo, ale peruánski šamani to vedia. Skúste si predstaviť, že by ste na nejakom vedeckom fóre povedali tvrdenie: "Jadroví fyzici vôbec nevedia, čo je jadrová energia, ale stolári to vedia. Alebo dajme tomu, že by ste tvrdili, že automechanici vbec netušia ako funguje motor auta, ale záhradníci to vedia úplne presne." Myslíte si, že by ste s takýmto tvrdením pochodili? Každý pohľad zvonku na niečo, čo celkom nepoznám bude skreslený. A pokiaľ tam ani nie je snaha úprimne poznať pravdu, tak je jasné že sa dôjde k nejakému výsledku, ale ten bude na míle vzdialený skutočnosti.
 4. Admin

  #

  Spomínali ste tu dve vedy. Fyziku a strojárstvo (jadrových fyzikov a automechanikov). Náboženstvo a veda sa ale nedajú porovnávať, pretože sú vo vzájomnom protiklade. Kým veda je založená na poznaní, náboženstvo je založené na slepej viere a slepote. Čím viac vzdelaný teológ, tým viac je náboženstvom zmanipulovaný. A už vôbec nemožno hovoriť o zdravom úsudku náboženských fanatikov, ktorí nakoľko najviac aktívne praktizujú náboženstvo, tak "mali by sa" teoreticky v ňom rozumieť najlepšie. Náboženstvo je samo o sebe založené na manipulácii. Viac je o manipulatívnosti náboženstva vysvetlené v nasledovnom videu https://www.youtube.com/watch?v=haTC5FrFVZU

  @elendil

 5. Kika

  #

  Dobrý deň, mohli by by ste ma prosím osloviť na moju mailovú adresu? k.vallova@centrum.sk Rada by som s Vami niečo prediskutovala, sem sa dajú vkladať len krátke správy. Tak, ak máte záujem, ozvite sa. Kika :)
 6. Projekt prebudenia kresťanov - Cirkev Ťa klame

  #

  Jasné, už som Vám napísal :)

  @Kika

Basic HTML tags are allowed.